Latvijā
Kriminālziņas

Latvijas pilsoni Īrijā tiesā par poļu tautības vīrieša noduršanu pie veikala0

Foto: Fotokita/Shutterstock

Latvijas pilsonis Īrijā stājies tiesas priekšā par poļu tautības vīrieša noduršanu pirms diviem gadiem pie tirdzniecības centra Longfordā, vēsta portāls “baltic-ireland.ie”.

Minētajā lietā šonedēļ tika atsākta tiesas prāva. Tajā apsūdzēts Latvijas pilsonis Rihards Lavickis. Apsūdzētais atzīst, ka nodūris vīrieti, taču apgalvo, ka ticis izprovocēts, jo starp abiem bijis strīds par 300 eiro parādu.

Apsūdzētais neatzīst savu vainu tīšā slepkavībā, bet atzīst, ka ir vainīgs nogalināšanā bez iepriekšēja nodoma. Šonedēļ Centrālajā krimināltiesā prokurors norādījis, ka saskaņā ar lietas faktiem Lavicka apgalvojums neatbilst patiesībai.

Prokurors tiesā norādīja, ka mirušais tikai nesen bija ieradies Īrijā, bet Lavickis tur dzīvo jau kopš 14 gadu vecuma. Laikā, kad notika slepkavība, nestrādāja neviens no iesaistītajiem vīriešiem, bet polis bija sācis pamatīgi lietot alkoholu.

Dažus mēnešus pirms liktenīgās dienas upuris kopā ar vēl kādu vīrieti Lavicki piekāva, izmantojot kasteti, bet vēlāk izsita logu mājoklim, kurā Lavickis dzīvoja kopā ar savu partneri un bērnu. Apsūdzētais izsauca policiju un apgalvoja, ka logu izsitis poļu tautības vīrietis, piebilstot, ka pats šo lietu “atrisinās”.

Kā vēsta portāls, neraugoties uz likumsargu brīdinājumu to nedarīt, Lavickis apbruņojies ar nazi un devies vainīgo meklēt. Tiesā viņš apgalvoja, ka vēlējies upuri tikai pabiedēt, taču, sastopoties “aci pret aci”, uznācis “prāta aptumsums” un viņš zaudējis paškontroli.

Tiesā iesniegtajos videonovērošanas kameru ierakstos redzams, ka apsūdzētais skrien pie upura ar paceltu roku, kurā ir nazis.

Prokurors norādīja zvērinātajiem, ka apsūdzētais nenoliedz, ka iedūris poļu tautības vīrietim, tāpēc atslēgvārds šajā lietā būs “nodoms”. Viņš sacīja, ka visi pierādījumi liecina, ka Lavickis vēlējās upuri vai nu nogalināt vai nodarīt viņam kaitējumu.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 3
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rektora vēlēšanu sāga: LU aicina Kariņu ierosināt dienesta izmeklēšanu
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Meitai bail: grib, lai tēvs pēc iespējas ilgāk atrodas cietumā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
FOTO: Seniori rindās pie “PNB bankas” filiālēm prasa atdot pensijas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Līdz pēdējam jācīnās par sapni – “Riga” šodien spēlē Kopenhāgenā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Alkohola tirdzniecības vai kultūras valsts?
20 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 3
2 stundas