Kriminālziņas

Latvijas pilsonim Īrijā piespriež desmit gadu cietumsodu 0

Īrijas tiesa piespriedusi desmit gadu cietumsodu Latvijas pilsonim Armandam Pavāram par kokaīna kontrabandu, ziņoja Īrijas laikraksts “Independent”.

32 gadus vecais Pavārs, kurš ir bez noteiktas dzīvesvietas, pagājušā gada 28.martā Dublinas lidostā tika pieķerts mēģinājumā nelegāli ievest kokaīnu, kuru viņš bija paslēpis kuņģī.  Pavārs Dublinas krimināltiesā atzina savu vainu kokaīna ievešanā.

Prokuratūras pārstāve tiesā pastāstīja, ka Pavāru Dublinas lidostā aizturējuši muitas darbinieki. Viņa urīna analīzē tika konstatētas kokaīna pēdas un viņš atzinās, ka norijis apmēram 70 kokaīna kapsulas.

Policijas darbinieks sacīja, ka Pavārs vispirms izvadījis no organisma 40 kokaīna kapsulas Balimunas policijas iecirknī, bet pārējās 24 tajā pašā vakarā – Bomontas slimnīcā. Šajās 64 kapsulās bija pavisam 755,52 grami kokaīna 52 886 eiro (37 168 latu) vērtībā.

Saskaņā ar policista teikto Pavāram bija apsolīti 4000 eiro (2811 lati) par kokaīna ievešanu Īrijā. Pavārs iepriekš nebija sodīts ne Īrijā, ne Latvijā.

Policija piekrita viņa advokāta Kolmena Ficdžeralda teiktajam, ka klientam varbūt bija izteikti draudi. Ficdžeralds tiesā nosauca klientu par “laika bumbu visu šo tablešu dēļ” un aicināja tiesu izrādīt žēlsirdību soda piespriešanā.

Tiesnese Patrisija Raiena atzīmēja, ka šis likumpārkāpums nav apsūdzētajam raksturīgs un ka viņš nav agrāk sodīts. Viņa piesprieda 10 gadu cietumsodu, pēdējos trīs gadus nosacīti atlaižot ar stingriem nosacījumiem.

LA.lv