×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. jūnijs, 2017
Drukāt

“Venta-1” jau sūta signālu no kosmosa (1)

LETALETA

Uztverts signāls no Latvijas pirmā satelīta “Venta-1”, informē Ventspils augstskola (VeA).

Sākotnēji VeA mikroblogošanas vietnē “Twitter” rakstīja: “Šobrīd esam uztvēruši signālus no Čehijas un Lietuvas satelītiem, bet kolēģi no Tartu observatorijas ziņo, ka ir uztvēruši Venta-1 signālu.”

Vēlāk tika ziņots, ka arī VeA radiostacijā saņemts vājš pirmais signāls no satelīta.

Par šo notikumu prieku pauž arī šobrīd finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Jau ziņots, ka VeA izstrādātais Latvijas pirmais satelīts “Venta-1” plkst.6.59 pēc Latvijas laika ar Indijas nesējraķeti PSLV-C38 veiksmīgi nogādāts kosmosā.

“Venta-1” riņķos Zemajā zemes orbītā (LEO) aptuveni 505 kilometru augstumā. Satelīts zemi apriņķos 16 reizes diennaktī, bet ne vienmēr tā signālu varēs uztvert. Signālu labi varēs uztvert tikai divas līdz trīs reizes dienā aptuveni uz 10 minūtēm.

Nesējraķete “PSLV-C38” bija 44 metrus augsta, tās diametrs – 2,8 metri, bet kopējā masa – 320 tonnas. Raķete sastāvēja no četriem posmiem. Ar tās palīdzību kosmosā tika nogādāti pavisam 30 satelīti no 15 valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jau otrais raksts un atkal neviena vārda priekš kam šāds satelīts Latvijai Kosmosā vajadzīgs. Lai tikai kāds Latvijā saņemtu signālu? Un ko tas signāls dos? Jau domāju , ka satelīts, kurš droši vien ka neizmaksāja maz , interesentiem visā pasaulē pārraidīs Latvijas “superinteresanto” televīziju , bet izskatās , ka arī tas nav paredzēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+