×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. septembris, 2017
Drukāt

Latvijas policija atklāj, ka latviešus verdzībā Anglijā turējuši pašu tautieši (11)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs attēls

Lielbritānijā aizdomās par savu tautiešu nodarbināšanu cilvēktirdzniecības apstākļos aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie.

Kopš šī gada sākuma Latvijas un Lielbritānijas tiesībsargājošās iestādes apmainījās ar operatīvo informāciju par iespējamu cilvēku ekspluatāciju darba nolūkos Lielbritānijā. Turpmākas sadarbības rezultātā Lielbritānijā tika aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie – trīs sievietes un trīs vīrieši. Tāpat vairākās adresēs tika atbrīvoti desmit Latvijas valstspiederīgie – deviņi vīrieši un viena sieviete, kuriem bija sociāla rakstura problēmas – atkarības, parādi un bezpajumtnieku dzīvesveids, pastāstīja Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts.

Daļa no aizturētajiem agrāk bijusi VP redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Ņemot vērā, ka turpinās izmeklēšana, Lubarts pagaidām nekomentēja, kādi darbi cietušajiem bija jāveic. “Vairāk zināms, ka tā bija darba ekspluatācija, viņiem bija algu kartes atņemtas un izveidoti mākslīgi apstākļi, lai iekļūtu parādu jūgā no ekspluatatoru puses. Tāpat viņiem bija problēmas aizbraukt no Lielbritānijas. Cietušajiem nebija iztikas līdzekļu un valodas zināšanu,” skaidroja Lubarts.

Šobrīd Lielbritānijā atrodas divi VP virsnieki, kuri britu kolēģiem aktīvi palīdz izmeklēšanā un informācijas apmaiņā. Ņemot vērā, ka noziegums noticis Lielbritānijā un arī personas aizturētas šajā valstī, tad lietas virzītājs ir šīs valsts tiesībsargājošās iestādes, un visdrīzāk arī tiesas process gaidāms šajā valstī. Latvijas policisti turpinās sniegt nepieciešamo atbalstu saviem kolēģiem, norādīja Lubarts.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas policija aizturēšanu veikusi Dārbi pilsētā, Anglijas Īstmidlendsas reģionā.

Kā norādīja likumsargi, operācijas gaitā atrastie Latvijas pilsoņi Lielbritānijā strādājuši par ļoti nelielu atlīdzību. Policijai ir aizdomas, ka upuri nav varējuši piekļūt bankas kontiem, kas bijuši atvērti uz viņu vārda.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. -tie ir īsti latvieši, vai varbūt tev kā rīgas trollim -tie tomēr ir krievi ?

  2. Kada valoda ar saviem vergiem komuniceja vinu saimnieki ? Japarbauda kada veida sie “tautiesi” ir ieguvusi Latvijas Valsts pilsonibu,ja tada viniem ir.Latviesu tautai savus ” varonus ” ir jazina.

  3. Lai parbauda Lindu Zaharenko(čigāni).oi cik daidz meičas viņa pardevusi.vienkārši pretigi.visam sastata bus tocna darbs un ta talak un kad atbrauc pavisam cits stasts.noliek fakta priekša.(man noveicas tiku prom no turienes)stulbas tas kas parakstas uz to visu

  4. … Kurs autohtonais latvietis vel nemacetu anglu valodu, bet dotos tiesi tur … ???

  5. Cietušajiem nav bijis iztikas līdzekļi un valodas zināšanas. Hmm… Ziniet, lai dotos uz svešu valsti jābūt zināmai summai kabatā, …ja kas lai būtu iespējams atpakaļceļš. Un bez valodas zināšanām, kaut nelielām, nav ko darīt citā valstī. Lūk piemērs…, nav varējuši pat palīdzību palūgt vietējiem, un informēt par esošo situāciju. Brauciet vēl prom, bez naudiņas kabatā, un valodas zināšanām. Paši vainīgi ka lohi!

  6. Lai paskataas kas notiek tepataas!

  7. Arī uz Sibīriju latvietis latvietim palīdzēja nokļūt .Kas ir latvietis latvietim?

  8. Paldies Dievam, ka tādi draņķi vairs nedzīvo Latvijā. Es tos sauktu par “padomiešiem”, nevis par “latviešiem”.

Draugiem Facebook Twitter Google+