×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas politiskā elite uz Rio olimpiskajām spēlēm nedosies

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis saka uzrunu "Latvijas Gada balvas sportā 2015" pasniegšanas ceremonijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Atšķirībā no ierastās prakses Latvijas politikas pirmās personas Riodežaneiro olimpiskās spēles augustā klātienē neapmeklēs, “LA” pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Uz Riodežaneiro neplāno doties ne Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ne valdības vadītājs Māris Kučinskis un arī ne izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. “Prezidents vizīti atcēla veselības stāvokļa dēļ, premjers tamdēļ, ka nupat ir iecelts. Laimdota Straujuma, kad vēl bija amatā, gatavojās braukt,” teica Vrubļevskis.

Prezidents vai kāds no valdības locekļiem parasti pagodina olimpiešus ar savu klātbūtni. Vienīgā reize, kad neviena no augstajām amatpersonām neieradās, bijusi 2000. gadā Sidnejā.

Kā zināms, Raimonds Vējonis ir liels sporta līdzjutējs un ļoti bieži klātienē apmeklē dažādas sacensības, īpaši izteikti gan tas bija pirms veselības likstām, kas viņu piemeklēja ziemā.

“Vienīgā izglītības ministre, kas apmeklējusi gan vasaras, gan ziemas spēles, ir Tatjana Koķe – Pekinā 2008. gadā un Vankūverā 2010. gadā. Viņa apbrīnojami ilgi noturējās amatā, jo visu laiku bijis tā, ka katrās olimpiskajās spēlēs ir jauns ministrs,” piebilda Aldons Vrubļevskis.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies no 5. līdz 21. augustam. Latvijas olimpiskās delegācijas galīgais sastāvs būs zināms nākamajā nedēļā, kad to apstiprinās LOK izpildkomiteja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+