AFP/LETA

Latvijas pretinieces Šveice un Francija izcīna uzvaras 0

Uzvaras Čehijā notiekošā pasaules čempionāta hokejā A apakšgrupas spēlēs otrdien izcīnīja Šveices un Francijas izlases.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Pirmajā A apakšgrupas mačā otrdien Prāgā sīvā cīņā pie panākuma tika Šveices hokejisti, kas ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Vācijas hokejistus.

Pirmajā periodā komandas neguva vārtus, aktīvāk uzbrūkot vāciešiem, kuri izdarīja astoņus metienus pa pretinieku vārtiem. Tikmēr Šveices hokejisti uz Vācijas vārtiem pirmajā trešdaļā raidīja četras ripas. Arī otrajā periodā komandas neizcēlās ar vārtu guvumiem, nopelnot tikai dažus noraidījumus. Mača rezultātu trešā perioda 13.minūtē atklāja Denisa Holenšteina precīzais metiens Vācijas vārtos. Tiesa, tie arī bija vienīgie gūtie vārti šajā spēlē. Nepārspēts šajā cīņā palika Šveices izlases vārtsargs Leonardo Dženoni.

Savukārt otrajā A apakšgrupas cīņā Francijas valstsvienība ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) bija pārāka par Austrijas hokejistiem Pirmais periods aizritēja bez kādas komandas izteikta pārsvara, un metienu attiecība pēc pirmās trešdaļas bija 6:5 par labu Austrijai. Otrā perioda vidū virs laukuma ledus parādījās neliela migla, kas gan nenāca par labu nevienai no komandām, jo arī šajā trešdaļā vienības nespēja atklāt cīņas rezultātu.

Sākotnēji bija informācija, ka šajā mačā nepiedalīsies viens no Francijas izlases līderiem Stefāns da Kosta. Tieši viņš trešā perioda septītajā minūtē izdarīja metienu no tālienes, ko vārtu priekšā pielaboja Damjēns Flerī, kurš vairākumā guva pirmos vārtus šajā duelī. Minūti pirms pamatlaika beigām Austrijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, ko izmantoja francūzis Lorāns Menjē, raidīdams ripu tukšos vārtos. Atlikušajā spēles minūtē vārti netika gūti un Francija svinēja uzvaru ar 2:0. “Sausā uzvara” šajā duelī franču vārtsargam Kristobalam Iē, kuram šis ir jau 11 pasaules čempionāts.

Kā ziņots, Latvijas hokeja izlase A apakšgrupas trešās kārtas mačā pirmdien ar 1:8 (0:1, 1:3, 0:4) graujoši piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Šīs apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Kanāda, bet punkts mazāk ir Zviedrijas rēķinā. Tikmēr Šveice tikusi pie septiņiem punktiem trīs spēlēs, bet ceturtajā vietā ar četriem punktiem atrodas Čehija. Trīs punkti un piektā vieta apakšgrupā ir Vācijai, bet sestā ir Francija. Septītajā vietā ar diviem punktiem ir Austrija, bet bez punktiem cīnās Latvija.

Savukārt B apakšgrupas spēlē Slovākijas izlase otrdien ar rezultātu 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) pārspēja Slovēnijas hokejistus. Mača rezultāts tika atklāts jau pirmās trešdaļas septītajā minūtē, kad precīzs bija Slovēnijas izlases uzbrucējs Jans Urbass. Otrajā cīņas periodā slovēņi izdarīja piecus metienus pa pretinieku komandas vārtiem, uz ko Slovākija atbildēja ar astoņiem, tomēr spēles rezultāts pēc otrās trešdaļas bija nemainīgs. Kad trešajā periodā bija aizvadītas astoņas minūtes, vairākumā rezultātu izlīdzināja slovāks Andrejs Mesārošs, bet piecas minūtes pirms pamatlaika beigām vadību panāca Marians Gaboriks. Pamatlaika pēdējā minūtē Slovēnijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un trešā perioda pēdējā sekundē ripu tukšos vārtos raidīja Gaboriks, gūstot savus otros vārtus mačā.

B apakšgrupas spēlē Baltkrievijas izlase otrdien ar 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) pārliecinoši pārspēja Dānijas valstsvienību. Mača rezultātu 14.minūtē atklāja dānis Julians Jakobsens, taču nākamajā periodā trīs vārtus guva Baltkrievijas hokejisti. Vispirms trešdaļas pirmajā minūtē izcēlās Artūrs Gavruss, pēc tam divu minūšu laikā perioda vidū divas ripas Dānijas sargātajos vārtos raidīja Jevgēņijs Koviršins un Iļja Šinkevičs.

Cīņas turpinājumā hokejisti aizvadīja ļoti sīvu dueli ar vairākiem asumiem spēlētāju starpā, taču mača rezultāts nemainījās līdz brīdim trešajā periodā, kad 4:1 panāca baltkrievs Sergejs Kosticins. Punktu šai spēlei pielika Ivans Usenko, gūstot vārtus piecas minūtes līdz mača pamatlaika beigām.

Šīs apakšgrupas galvgalī ar deviņiem punktiem trīs spēlēs atrodas ASV, aiz kuras uz otro vietu ar septiņiem punktiem pakāpusies Slovākija, bet trešā ir Baltkrievija. Pa sešiem punktiem ir Krievijai un Somijai, bet Dānijai izcīnīts viens punkts. Tikmēr Norvēģija un Slovēnijas pagaidām šajā pasaules čempionātā nav izcīnījušas nevienu punktu.