×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Latvijas pretvēža zālēm “Rigvir” veltīta konference raisa interesi Gruzijā (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš.

Otrdien Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi notika pirmā konference, kas bija veltīta Latvijā izstrādātajām pretvēža viroterapijas zālēm “Rigvir”, aģentūru LETA informēja Starptautiskā Viroterapijas centra izpilddirektore Diāna Otisone.

Konferenci “Viroterapija – jaunākā tendence onkoloģijā pasaulē” organizēja Viroterapijas centrs, kura misija ir nodrošināt viroterapijas attīstību un pieejamību pasaulē.

Latvijas zinātnieku delegāciju vadīja Latvijas organiskās sintēzes institūta zinātniskās padomes vadītājs akadēmiķis Ivars Kalviņš. Ar ziņojumiem par viroterapijas pielietošanas pieredzi un klīniskajiem pētījumiem uzstājās arī Latvijas imunologu asociācijas prezidente Simona Doniņa, “Rigvir” holdinga zinātnes un attīstības departamenta vadītājs Pēteris Alberts un Viroterapijas centra medicīniskais direktors Kaspars Losāns. Gruzijas pusi pārstāvēja Gruzijas Fotodermatoloģijas un ādas vēža asociācijas prezidente profesore Lali Mekokišvili.

Konference piesaistīja gruzīnu mediju interesi, kas plaši atspoguļo šo notikumu. Konferenci apmeklēja 47 onkologi, kurus ieinteresēja iespēja pielietot jaunu metodi vēža ārstēšanā savā praksē, norādīja Otisone.

Kopš šī gada februāra viroterapijas zāles “Rigvir” kļuva plaši pieejamas Gruzijā, tādējādi ļaujot Gruzijas pacientiem saņemt jaunu un efektīvu vēža ārstēšanas veidu savā dzimtenē.

Viroterapija ir jauna un efektīva vēža ārstēšanas metode, kas izmanto onkotropus un onkolītiskus vīrusus, spējīgus atrast un iznīcināt ļaundabīgās šūnas cilvēka organismā. Viroterapija ir saudzīga un droša ārstēšanas metode, tā uzlabo pacientu dzīvildzi un dzīves kvalitāti. Pirmais vīruss pasaulē ar onkotropām un onkolītiskām īpašībām, kas ir ieviests klīniskajā praksē, ir “Rigvir” jeb Rīgas vīruss.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Otrdien Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi notika pirmā konference, kas bija veltīta Latvijā zinātnieces Ainas Mucenieces izstrādātajam pretvēža viroterapijas zālēm “Rigvir”, aģentūru LETA informēja Starptautiskā Viroterapijas centra izpilddirektore Diāna Otisone.
    Kādā Latvijas slimnīcā bija ieradušies aktīvi cilvēki no daudz siltākām zemēm un interesējās par “Rigvir”, kas ir labs medikaments pret melanomu …
    Labi, ka Ainas Mucenieces mūža darbs ir tik noderīgs medicīnā Latvijā un ārvalstīs …

Draugiem Facebook Twitter Google+