×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijas prezidents viesojas Kazahstānā; pozē ar ērgli

LETALETA

Pēc Latvijas prezidenta Andra Bērziņa un Kazahstānas prezidenta Nursultana Nazarbajeva divpusējām sarunām abu valstu prezidenti bija vienisprātis par to, ka Latvijas un Kazahstānas labo attiecību pamatā ir gan vēsturiskas saiknes, gan stabils un atklāts dialogs visos līmeņos.

“Mūsu tautas vienmēr ir cienījušas viena otru, un tieši tādēļ šīs vizītes laikā ļoti nozīmīga bija Spaskas memoriāla atklāšana uz Karagandas apgabala nometnēm izsūtītajiem no Latvijas,” preses konferences sākumā uzsvēra Kazahstānas prezidents.

Kā vēsta vietne president.lv, Viņš arī atzina, ka valstu sadarbība šobrīd ir ļoti perspektīva un ka tuvākajā laikā jāsasniedz vismaz pusmiljardu dolāru liels preču apgrozījums starp abām valstīm. Atzinīgi no Kazahstānas prezidenta tika novērtēta arī starpvaldību komisijas darbība.

Savukārt Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš uzsvēra, ka šodien parakstītie līgumi ir ļoti nozīmīgi abu valstu turpmākai attīstībai, kā arī pateicās par iespēju apmeklēt vizītē Kazahstānu, kas ir būtiski abu valstu savstarpējo attiecību turpmākai attīstībai.

A.Bērziņš uzaicināja Kazahstānas prezidentu jebkurā izdevīgā laikā apmeklēt Latviju, jo īpaši uzsverot Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta faktu. Tāpat Valsts prezidents atzina, ka sarunā ticis skarts arī tranzītkoridora, kas ved uz Afganistānu, nākotnes jautājums, ieskicējot to arī turpmāk kā nozīmīgu komerckravu pārvadāšanas ceļu starp Latviju un Kazahstānu.

Vizītes laikā prezidents un viņu pavadošā valsts delegācija viesojās arī “Medeu” sporta kompleksā un kalnu kūrortā “Shymbulak”, kur ciemiņiem bija iespēja apskatīt un pat nofotografēties kopā ar plēsīgiem putniem.

 

{gallery id=”1800″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+