×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Latvijas prezidentūras laikā plāno aptuveni 200 kultūras pasākumu

Foto-LETAFoto-LETA

Starp māksliniekiem, kas prezidentūras laikā nesis Latvijas vārdu Eiropā, būs ari komponists Raimonds Pauls.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomes laikā norisināsies aptuveni 200 dažādi kultūras pasākumi, tā iepazīstinot ar prezidentūras gaidāmo programmu mākslas muzejā “Rīgas Birža” sacīja prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne.

Kā norādīja Laizāne, daļa no programmas vēl tiek pabeigta, kā arī notiek pēdējie saskaņošanas darbi, piebilstot, ka publiskās diplomātikas un kultūras programmu veidoja gan prezidentūras sekretariāts, gan Latvijas vēstniecības.

“Sekretariāta uzdevums bija centralizētā programma 11 valstīs, kā arī Latvijā, bet visās pārējās valstīs ar to nodarbojas vēstniecības,” skaidroja Laizāne, norādot, ka, gatavojot programmu, tika ņemti vērā vairāki nākamgad gaidāmie notikumi.

Kultūras programmu pasaulē reprezentēs sešas tematiskās līnijas – “Vienotas Eiropas” ideja, “Otrā pasaules kara beigas”, “Ceļš uz laikmetīgo profesionālajā mākslā”, “Mākslas žanru sintēze un sabiedrības aktualitāšu integrācija mākslā”, “Dziesmu un deju svētki dzintara ceļā”, kā arī “Diasporas iesaistīšana prezidentūrā”.

“Kopumā norisināsies aptuveni 200 dažādi pasākumi, tostarp slēgti koncerti nelielai auditorijai, kā arī aptuveni 30 ekskursijas pa Rīgu un Latviju,” skaidroja Laizāne, paužot pārliecību, ka tā būs “zvaigžņu programma”.

Latviju kultūras programmās prezentēs starptautiski atzīti mākslinieki un kolektīvi – “Kremerata Baltica”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Raimonds Pauls un Latvijas Radio “Big Band”, “Sinfonietta Rīga”, kā arī Valsts akadēmiskais koris Latvija.

Paredzēts, ka prezidentūras kultūras programmas īstenošanā tiks iesaistīti vairāk nekā 500 mākslinieki, aktieri un mūziķi. Kultūras programma noslēgsies ar 8. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Dziesmu svētkiem, kas pulcēs ap 10 000 dalībnieku.

Latvijas prezidentūra ES Padomē norisināsies nākamā gada pirmajā pusgadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+