×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Daudzi krievi nespēj izlemt – būt piederīgiem Latvijai vai ne (31)

Foto - LETAFoto - LETA

Jau labu laiciņu tālrādī redzamas “Saskaņas centra” reklāmas, kurās tiek apgalvots, ka Latvijas problēma nav krievi, bet gan nabadzība. Televizora ekrānā vērojam noplukušus Zolitūdes, Imantas vai varbūt Purvciema mikrorajonu daudzdzīvokļu namus, kam pretstatīta gaiša un sakopta “Ziemeļblāzmas” ēka Vecmīlgrāvī. Gauži paliek ap sirdi, dzirdot, ka iedzīvotāji nevar samaksāt rēķinus un vainīgas tāpēc ir pie varas esošās partijas.

Demagoģijas sīrups līst pār ikdienas rūpju cirstajām rētām. Vien piemirsies, ka galvaspilsētas mērs ir “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs. Ekrānā redzamie noplukušie daudzdzīvokļu nami ir Rīgas guļamrajoni. “Ziemeļblāzmas” pili atjaunoja par rīdzinieku naudiņu. To, iespējams, varēja ieguldīt mikrorajonu renovācijā. “Rīgas siltums” – lielākais naudas ēdājs apkures sezonas laikā – ir Rīgas domei pakļauts uzņēmums. No katra nesamaksājamā rēķina kā āža kāja ārā spraucas sadaļa – maksa par apkuri. Un tā patiešām nav maza. Mēģinājums daļu no sabiedriskā transporta izmaksām nogrūst uz ārpus Rīgas dzīvojošajiem šobrīd ir izgāzies. Ja būtu realizējies, ārpus galvaspilsētas mītošie ļaudis patiešām varētu teikt – sabiedriskā transporta izdevumus nespējam samaksāt!

Kā tad paliek ar krieviem, ir viņi Latvijas problēma vai nav? Manuprāt, daudzi Latvijā mītošie krievi pirmkārt ir problēma paši sev. Jau gadiem ilgi viņi nespēj izlemt – būt patiesi piederīgiem Latvijai vai ne. Daudzi grib tikai šeit mitināties un gaidīt atgriežamies labos padomju laikus. Nepilsoņu statusu savulaik ieviesa kā pagaidu statusu, lai tie krievi, kuri, Putina vārdiem runājot, aizgāja gulēt vienā valstī, bet pamodās citā, varētu izlemt – atzīt Latvijas valsti un integrēties tajā vai tomēr labāk atgriezties savā etniskajā dzimtenē. Ar laiku pagaidu stāvoklis pārvērtās par mūžīgu, un šobrīd ļautiņi, kuri negrib nedz integrēties, nedz aizbraukt, sāk dibināt “nepilsoņu kongresus” un izvirzīt no pirksta izzīstas prasības. Vai nepilsoņi ir Latvijas problēma? Protams, ka ir! Latvijas valsts iestādēm vajadzētu uzstāt, lai nepilsoņi izņem termiņ­uzturēšanās atļaujas.

Kā būt ar tiem krieviem – Latvijas pilsoņiem, Rīgas mēru ieskaitot, kuri valodu referendumā balsoja par krievu valodu kā valsts valodu? Pēc būtības viņi balsoja par Latvijas valsts identitātes sagraušanu un Krievijas ietekmes atjaunošanu. Vai šie krievi ir Latvijas problēma? Protams, ka ir! Pilsoņi, kuri neizprot savas valsts pamatprincipus un ilgojas pēc citas valsts identitātes, nenoliedzami ir liela problēma.

Vai krievi, kuri, rotājušies ar Georgija lentītēm, devītajā maijā bariem plūst Pārdaugavas virzienā, ir Latvijas problēma? Oranžās lentītes ar melnajām svītrām sen vairs nav uzvaras zīme pār fašistisko Vāciju, Krievijā šī lentīte simbolizē krievu impērijas atdzimšanu un piederību Putina pasludinātajai krievu pasaulei. Krimas okupācijas īstenotāji visi kā viens rotājās ar Georgija lentītēm. Krievi, kuri lentīti nēsā Latvijā, nenoliedzami demonstrē vēlmi atkalapvienoties ar dižo Krievzemi.

Ukrainā vērojam satraucošus notikumus. Kijevas valdība nevar paļauties uz savu armiju, jo daļa kareivju, kuri zvērējuši uzticību Ukrainai, piesprauž lentītes un nevilcinoties pāriet Krievijas pusē. Vai Latvijā, ja iestātos melna stunda, mēs varētu paļauties uz mūsu līdzpilsoņiem? Zem kāda karoga nostāsies nepilsoņi, ar Georgija lentītēm rotājušies devītā maija svinētāji un krievu valodas kā otrās valsts valodas prasītāji? Kurā pusē nostāsies tie Liepājas krievi, kuri negrib Liepājas ostā redzēt NATO karakuģus? Kāpēc viņi nevēlas drošību valstij, kurā mīt? Varbūt viņi vēlas, lai drošību garantē Krievija? Vai šie krievi ir Latvijas problēma? Protams, ka ir!

“Saskaņas centra” reklāma ir melīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Ušakova saaģitētie Aldermanes jaunpilsoņi ,kuri centās graut Latvijas valstiskuma pamatus ierosinot krievu valodas referendumu bija jau sensen jāizraida, atņemot pilsonību!bija jāpārtrauc pilsonības dāļāšana un latviešu valodas māčīšana naidīgajiem krievvalodīgajiem.GALVENAIS, JĀIZVELK UN JĀNOTĪRA PUTEKĻI OKUPĀCIJAS DEKLARĀCIJAI UN JĀREALIZĒ! Redzējāt taču kas notiek pārdaugavā pie OKUPĀCIJAS piemineklā Latvijas OKUPĀCIJAS svēkos?!Bijušie Valsts prezidenti, ārlietu ministri,ko jūs teiksiet saviem mazbērniem, kad viņi jautās kādēļ Latvija nav brīva?!

 2. Tie radījumi, kurus pēc sevis pameta padomju okupācijas režīms un nespēj kļūt par cilvēkiem, tad lai dodas atpakaļ uz savu nolādēto Krieviju.

 3. Paldies par rakstu 100%

 4. Man žēl,ka Latvijai lojālie krievi klusē un līdz ar dod ieganstu domāt, ka visi pielīdzināmi lindermaniem,gapoņenkiem,girsiem,u.c. līdzīgiem.Bet DP un Reinikam publiski izskaidrot, cik viņiem maksā par pretvalstiski noskaņotu personu “auklēšanu”.

 5. Un valsts vara neko nedara pret tiem, kuri apmelo Latviju un latviešus fa … šismā, atklāti izsaka naidu, nepārtrauc nereģistrētas organizācijas darbību utt. Latvijā valda gļēvums un bailu sindroms par prookupantu izdarībām..

 6. Nabagi? Es nekur Ziemeļamērikā neesmu redzējis tādu luksus automobīļu koncentrāciju kā Rīgā. Pie tam, vislielākos un visdārgākos modeļus. Veikali ir cilvēku pilni. Turklāt cilvēki kļūst arvien resnāki. Pasaules popkultūras zvaigznes regulāri brauc uz Rīgu, jo te ir naudas papilnam.
  * * * * * * * * * *
  No otras puses, Rīgā redz tikdaudz klaidoņu (bomžu) kā reti kur. Bet liela daļa no viņiem — vīrieši trīsdemitajos, četrdesmitajos gados — nemaz nevēlas strādāt. Un šeit tas ir iespējams! Pensionāri ir lieli vaimanatāji, bet vairumam nemaz tik slikti neklājas; problēma ir tā ka viņi daļēji uztur slinkus bērnus un mazbērnus. Lielu slodzi rada “Rīgas siltuma” rēķini, bet kāpēc Ušakovs šo okupantu uzspiesto centralizēto siltumtīklu nedemontē?

  • Ja Jūs būtu uzrakstījis no kādas trimdas zemes jūs esiet, tad es varētu uzrakstīt nelielu salīdzinājumu. Pārtikai latvijā ir trešais augstākai PVN ES, 21%, Dānija 25%, Ungārija 27%. Īrijā un Lielbritānijā 0%, Vācijā, Visbagātajā ES valstī Luksemburgā ar vislielākajām vidējām algām ES tikai 3%. Jā, mums ir visvairāk luksusa automobīļu, pārmērīgi greznas villas un citi luksusi, par kuriem netiek noteikti adekvāti nodokļi un kuru īpašnieki netiek pārbaudīti, vai uzņēmums nenodarbojas ar valsts nodokļu izkrāpšanas shēmām. Bet viss tas taču notiek zem mūsu pašu latviešu bālēliņu vadīto latvisko partiju koalīciju virsvadības. Ja 2007. un 2008. gada nodokļu izkrāpšanas shēmās ar 80 un 110 uzņēmumu piedalīšanos uz šodienu nav pabeigts neviens tiesas process, un apkrāpšanas shēmu dalībnieki pat piedalās valsts sludinātajos budžeta naudas konkursos un regulari uzvar ar zemāko cenu, tad tas ,ko es gribēju teikt Agrim Liepiņam, zinot viņa politisko piederību bija, paskatieties vispirms uz saviem darbiem un rezultātiem, pirms demagoģiski hnopulgojat citas partijas. Politiskajā cīņā nāciet ar saviem labi padarītajiem darbiem, rādiet tos mums, runājiet par tiem, lai mēs varētu novērtēt, vai jums ir taisnība, jeb kārtējie meli. Nezinu, trimdas tautieti, kā Jūsu zemē, bet yie liksus auto īpašnieku pārstāvis LRTK priekšnieks J. endziņš publiski var LT! sludināt, ka viņa vadītās uzņēmeju asociācijas locekļi nemaksās nodokļus valstī, kamēr valsts nesamazinās darbaspēka nodokli šiem uzņēmējiem. Un ar šiem uzņēmējiem “konsultējas” pirms katra svarīga lēmuma pieņemšanas premjers un finansu ministrs. Tie ir svarīgākie viņu domubiedri, neskatoties uz uzņēmēju, kas godīgi maksā nodokļus, protestiem. Un SC kā partija nav pat tuvumā šiem procesiem, bet NA, kuras aktīvs biedrs ir A. Liepiņš, gan aktīvi iesaistās šajos negatīvajos procesos. Es Jūs īsti nesapratu, ja valstī tiek piekopta viskrasākā lielas tautas daļas dzīšana nabadzībā, lai saujiņa bagātnieku ( un augsta ranga valsts ierēdņu uz budžeta-nodokļu maksātāju rēķina) varētu braukt ar lepniem džipiem, vai tas ir pierādījums, ka valstī nav trūcīgo, ka 30 miljonu pacienta iemaksu parāds slimnīcām ir tikai veiklu krāpnieku triks, ne trūcības rādītājs.

 7. Ka Latvijas tautas nabadzība ir problēma Latvijai nav izdomājuši ne Saskanieši ne Saskaņas centrs, bet tā ir īstenība, par ko ir ierakstīts Vienotības 11. Saeimas pirmsvēlēšanu programmā, un dzīšana lielākā nabadzībā tika īstenota Dombrovska valdības koalīcijā un tiek īstenota Straujumas valdības koalīcijā, kurās piedalijās un joprojām piedalās arī NA: gan atņemot atlaides pacientu iemaksām, samazinot atlaides kompensējamām zālēm, ceļot dubultīgi pacientu iemaksas, uz četriem gadiem pārtraucot pensiju indeksācijas, atņemot piemaksas pie pensijām, nepaaugstinot nabadzības slieksni piecus gadus un Ģimenes pabalstu uz 8 latiem jau 8 gadus, neskatoties, ka inflācija ir noēdusi ceturto daļu no tās pirktspējas, armijas uzturēšanai vairs ir atvēlēti tikai 0,9% obligāto 2% vietā, un kur tad ieskaitīt to 300 un vairāk tūkstošus uz darbu ārzemēs izbraukušo Latvijas iedzīvotāju,ja ne pie bēgļiem no trūkuma un bezdarba Latvijā. Braucot ar auto pa latvijas ceļiem ārpus Rīgas, klātesošos vienmēr brīdinu, ka tagad brauksim pa Elertes trasi, jo Elertei slikti ceļi bija tikai Rīgā pie Ušakova. Ja tagad kāds man klātesot runās, cik liela nabadzība lielai tautas daļai ir Latvijā, protestēšu un teikšu, ka Agris Liepiņš to sauc par bagātību. Lai nebūtu tik pat liels demagogs, kā ši raksta sākumā ir Agris Liepiņš, nocitēšu izrakstu no Vienotības programmas, kas rakstīta 2011. gada rudenī, tas ir divus gadus kopš pie varas ir V. Dombrovska valdība, bet tāpat to varētu rakstīt arī šodien, jo nekas būtiski nav mainījies, vien veselibas pieejamība daļai iedzīvotāju ir tikai pasliktinājusies naudas trūkuma dēļ, un no 1.01.2015. jau otro reizi augstākminēto valdību laikā (iepriekš 2011. gada 1. aprīlī arī par 40%) notiks elektrotarifu pacelšana atkal par 40%. No Vienotības programmas:” Trešajai daļai iedzīvotāju pietrūkst līdzekļu, lai vērstos pie ārsta, bet gandrīz piektā daļa cilvēku ar zemiem ienākumiem nav saņēmuši medicīnisko palīdzību. Mums ir daudz labi aprīkotu slimnīcu un modernu tehnoloģiju, bet Latvijas cilvēku mūžs ir īsāks nekā citur Eiropā, augsta ir mirstība no ārstējamām slimībām, bet zīdaiņu mirstība – augstākā Eiropas Savienībā. Tas nozīmē, ka valsts politika ir bijusi neefektīva, tā arī slikti pildījusi pienākumu izlīdzināt sociālekonomisko apstākļu ietekmi un nodrošināt, lai visiem cilvēkiem Latvijā būtu līdzvērtīgas iespējas iegūt labu izglītību un saņemt veselības aprūpi.” Pēc Eurostat datiem priekšlaicīgā mirstība Latvijā gandrīz divas reizes pārsniedz ES VIDĒJO rādītāju, kas ir 200 cilvēki uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Jūs, Liepiņa kungs, varat izrēķināt cik Zolitūdes traģēdijas piemeklē ik gadu Latvijas tautu no nemākulīgas valsts pārvaldes. Vai kāds par to ir nesis politisko atbildību, kā pie varas esošs latvietis no latviskām partijām, par kurām es esmu spiests balsot, jo nav jau izvēles, ja nebalso par SC.

 8. Krievu vieta ir aiz Zilupes, Liepiņ. Punkts. Kā kaza nekad nebūs vilks, tā krievs nekad nebūs cilvēks.

 9. Raksts labs. Bet vai pareizi adresēts? Domāju, ka “Saskaņa” un “Saskaņas centrs” ir divas dažādas, ar daļēji atšķirīgu ideoloģiju, partijas. Reklāmu taču paraksta “Saskaņa”.

  • Partija “Saskaņa” ietilpst apvienībā “Saskaņas Centrs”.
   Partijas līderi ir pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un apvienības “Saskaņas Centrs” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.
   Nemānīsim sevi, tie ir tie paši vēži citā kulē.

 10. Pilnīgi piekrītu Liepiņam. Krievi ir problēma paši sev, jo klīst pa pasauli bez savām mājām un gaidot, ka Putins viņus pabaros un atbalstīs. Tās ir garīgi slimu cilvēku cerības! Nesaprotu, ko var šie cittautieši nīdēt, ka šeit ir slikti un viņus neieredz? Nu vācaties tak beidzot uz savu roģinu, ja tur ir tik labi.

 11. liekas ,tas bija pagājušā g.s. 60 tajos gados -viens dīvainis taķentā bija iedomājie ssuņa vietā dzīvoklī turēt lauvu viss bija labi līdzvienā jaukā dienā lauva uzbruka saimnieka dēlēnam un to nogalin;āja.šis gadījums nāk prātā skatoties uz mūsdienu latvijas sabiedrību ,kur irn tik nenormāli liels svešzemnieku skaits

 12. Ja valdošie 20 gadus nebūtu vispirms domājuši par savu kabatu, bet valsti – jautājums par lojalitāti vispār nepastāvētu.

 13. REFERENDUMS,PREAMBULA,MIROTVORECI MAN LIIDZ KAKLAM DZIRDEET.VEESTUREE ATKAARTOJAAS KARSH,BADS
  UN NAAVE. SMAKA NELABAA NAAK NO MASKAVAS. ATTAALINAAJAAS DIEVS,DABA,DARBS. KAPEEC NO MASKAVAS UZ PEETERBURGU JAANOGALINA CARA GIMENES……REVOLUUCIJAS LAIKAA.

 14. Paldies.
  Pareizi pateikts.
  Šo rakstu vajag pārtulkot krievu valodā un nopublicēt krieviskajos masu mēdijos.

 15. Politpesimists>cerībai un koko Atbildēt

  Ja savos 67 gados pat negribi izlemt kur un kas tu esi, tad sēdi klusu un netraucē citiem dzīvot. Par valodu. Es Rīgā, Daugavpilī, Ludzā, Rēzeknē un visā Latvijā runāju tikai latviešu valodā. Izrādās, visi mani saprot, neviens nav man izrādījis nepatiku. Centrāltirgū gan dažreiz (tikai dažreiz!) izdaru izņēmumus. Taču tā ir mana izvēle. Ja mēs visi savā Latvijā runāti tikai latviešu valodā, tad nekādi likumi par valsts valodu nebūtu vajadzīgi. Tā darīja un dara lietuvieši. Rezultāts ir vispārzināms. Tā ka, latvieši, meklējiet vainu sevī!

 16. Tieši tā! Labs raksts! Īsi, kodolīgi un patiesi.

 17. Tāpēc policijā,robežsardzē,armijā,muitā jāpieņem lojālus paaudžu pilsonus,bet ne tādus,kuru tēvi,mātes braukā ar oraņdžajām lentītēm mašīnu mastā.It sevišķi tas redzams pirms vēlēšanām.

 18. Pret meligo reklamu Atbildēt

  Tad sametiet naudu un liekiet pasu savejo, patieso… citadi meligai nebus konkurentu. un ja nauda pietrukst jaiet prasit to no rietumu sabiedrotiem jo ari viniem saskaniesu uzvara nenaks par labu.

 19. Vairāk nerunāju krievu valodā…….
  Baidies, ka latvieši iekaustīs?
  Nē, baidos ka Putina krievi mani apsargās.

 20. “Zem kāda karoga nostāsies nepilsoņi, ar Georgija lentītēm rotājušies devītā maija svinētāji un krievu valodas kā otrās valsts valodas prasītāji? Kurā pusē nostāsies tie Liepājas krievi, kuri negrib Liepājas ostā redzēt NATO karakuģus?” – atbilde uz šiem jautājumiem bija pilnīgi skaidra un acīmredzama no sākta gala. Tikai mūsu varneši izliekas, ka nezin atbildi un turpina kaut ko murgot par integrāciju un saliedētību. Latvijā beidzot ir jāveic deokupācija un dekolonizācija!

 21. Ja kāds Latvijā tiek disktiminēts, tad tie ir latvieši. Vai vēl kādā valstī iespējams, ka vietējais iedzīvotājs nevar dzimtajā valodā iepirkties vai kā citādi sazināties. Krievi savos uzņēmumos bneopieņem darbā latviešus, un, ja arī pieņem, tad spiež runāt krievu valodā.

 22. Kad tiks no lielās prezidenta; Saeima tribīnes teikts, ka SC ir Putina partijas piekritēju filiāle Latvijā un tādēļ aizliedzama? Un tie jau nav Latvijas krievi Latvijā, bet Krievijas krievi Latvijā – Pavaicājiet galvaspilsētu un prezidentu – Maskava un Putins…

 23. Tā ir Latvijas Latvju problēma, kas nav risināta Gadiem … 🙁

  • Es nevis nespeju izlemt, bet nemaz negribu to darīt! Man ir 67 gadi un izvēle neinteresē! Aizbraukt nav kur un arī neiespējami. Tādu ka es ir ļoti daudz. Jāsaprot, ka tādā vecumā cilvēkiem ir citas problēmas – veselība un izdzīvošana!!! Jaunie savukārt izlems, kad pienāks reālais izvēles brīdis – darbs, mācības, personīgā dzīve! Nav ko tracināt tautu!

  • cik var malt vienu un to paši – gadiem tas ir un nav risināts. dīvainākais tas, ka tas, kas risināts, nav nesis to rezultātu, kas gaidīts. un brīžiem izrādās, ka paši risināmie nemaz negatavojas risināties – viņiem izdevīgāk palikt par problēmu, gan sev, gan citiem – tā vienkārši ērtāk

Draugiem Facebook Twitter Google+