×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas projekts pirmo reizi saņem augstāko apbalvojumu prestižā arhitektūras konkursā “Architizer A+ Awards”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Konkurencē ar izciliem modernās arhitektūras projektu paraugiem no ASV, Japānas un Spānijas, dzīvojamais komplekss “The Pearl” (Pērle) Latvijai pirmo reizi izcīnījis augstāko apbalvojumu prestižā arhitektūras konkursā “Architizer A+ Awards” mazstāvu dzīvokļu apbūves kategorijā.

Konkursā piedalījās labākie arhitektūras un dizaina projekti no 100 pasaules valstīm. Kategorijā “Mazstāvu daudzdzīvokļu kompleksu apbūve” pirmo vietu ieguva projekts “The Pearl”, taču starp finālistiem bija arī projekti no Japānas (Kimitsu), Spānija (Tenerife) un divi projekti no ASV (Kalifornija, Losandželosa). Konkursa uzvarētāji saņēma cildinošas atsauksmes starptautiskos medijos, tostarp “Wall Street Journal”, “WSJ Magazine”, “Dwell”.

Saņemot augsto novērtējumu no žūrijas un publikas konkursa ietvaros, arhitektu biroja “AB3D” valdes loceklis Juris Mitenbergs sacīja: “Dzīvojamai vietai svarīgākās lietas ir patiesībā labi justies, un šajā kompleksā mēs esam centušies ar dažādiem risinājumiem panākt, ka no visiem dzīvokļiem būtu jūtams gan ūdens tuvums, gan mežs un priedes, lai aiz katra loga katrā dzīvoklī ir ainava, kas uzrunā un pie kuras gribās kavēties un palikt”, piebilstot, ka visi konkursa finālisti izceļas ar projektu harmonisko integrēšanu apkārtējā vidē, telpu funkcionalitāti un formu neatkārtojamību. Svarīgi atzīmēt, ka ne visi konkursa ietvaros izvirzītie finālisti pārstāv premium klases dzīvojamos kompleksus, aizvien vairāk tie ir pieejamākas īpašumu klases projekti, kas liek uzsvaru uz inovatīviem risinājumiem attiecībā uz telpas funkcionalitāti un konstruktīviem elementiem. J.Mitenbergs piebilst, ka „Arvien pieaugošais pieprasījums pēc mūsdienīga komforta un augstākas dzīves kvalitātes, vecā dzīvojamā fonda nolietojums un vēlme dzīvot ilgtspējīgi rada izaicinājumus meklēt jaunus risinājumus dzīvojamo māju celtniecībā.”

“Architizer A+Awards” ir pasaulē pazīstams arhitektūras konkurss ar nominācijām vairāk nekā 90 kategorijās un vairāk nekā 300 žūrijas locekļiem, starp kuriem ir tādas industrijas zvaigznes Kreigs Daikerss, Natālija de Vrīsa (MVRDV), Bjarke Ingels (BIG), Ma Jansonga (MAD Architects), kā arī tādi ar arhitektūru un dizainu saistīto nozaru profesionāļi kā Ārons Betskis (Cincinnati Art Museum), Paola Antonelli (MoMA), Pēters Espersens (LEGO), Marckuss Fērss (Dezeen) un Evans Šārps (Pinterest).

“Premium” klases dzīvojamais komplekss “Čiekurkrasti”, kas plašākā sabiedrībā pazīstams kā “Pērle”, konkursā saņēma visaugstāko apbalvojumu gan no žūrijas, gan publikas balsošanas ietvaros.

Dzīvojamā kompleksa “Pērle” Mazā Baltezera krastā būvniecība norisinājās no 2012. gada augusta līdz 2013. gada janvārim. Ar neviendabīgas konstrukcijas un struktūras palīdzību tika radīti dažādi dzīvokļu plānojumi, līdz ar to katrs dzīvoklis, kuru platība ir no 67 līdz 211 kvadrātmetriem, ir neatkārtojams. No dzīvokļiem paveras skats uz ezeru. Katram dzīvoklim tika izstrādāts individuāls interjera dizains ar dažādiem apdares materiāliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+