×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. novembris, 2012
Drukāt

Latvijas purvos kūdras pietiek vairākiem simtiem gadu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas purvos esošais kūdras daudzums ir pietiekams vairākiem simtiem gadu, aģentūrai BNS atzina Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Andis Gredzens.

“Aptuveni 11% no Latvijas teritorijas ir purvi, no kuriem lielākajā daļā kūdras izstrāde nenotiek. Palielinot to purvu apmēru, kuros notiek kūdras ieguve, un palielinot kūdras izstrādi par divām trijām reizēm, kūdras pilnīgi pietiktu vairāk nekā 400 gadiem,” sacīja Gredzens.

Tāpat viņš norādīja, ka pašlaik kūdras ieguves apmērs ir atbilstošs tās pieaugumam. “Mūsu kūdras ieguves bilance ir neitrāla. Gadā purvos kūdra pieaug par tikpat lielu daudzumu, cik tā tiek izstrādāta,” teica Gredzens un piebilda, ka runas par to, ka gan Latvijas meži tiek pārāk daudz izcirsti, gan arī kūdras ieguve ir pārāk liela, nav patiesas.

Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas mērķis ir veicināt Latvijas kūdras ražošanas attīstību, kūdras resursu racionālu, videi draudzīgu un ilgtspējīgu izmantošanu. Asociācijā darbojas 18 biedru, pieci asociētie biedri, septiņi goda biedri un viens individuālais biedrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+