×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Latvijas PVN likme ir piektā augstākā ES

naudas_zimes_lati6

Latvijas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme ir piektā augstākā Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas biroja “Eurostat” apkopotie dati. Latvijas PVN pamatlikme ir 22%, savukārt samazinātā nodokļa likme ir 12%.

Vislielākā pārdošanas nodokļa likme ES ir Ungārijā – 27% apmērā, otra augstākā likme 25% apmērā ir Dānijā un Zviedrijā, turklāt Dānija nepiemēro samazinātās nodokļa likmes.

Trešā augstākā PVN likme ir Rumānijā – 24%, bet ceturtā augstākā likme 23% apmērā ir Īrijā, Grieķijā, Somijā, Polijā un Portugālē.

Piektā augstākā likme 22% apmērā ir Latvijai, bet sestā augstākā PVN likme 21% apmērā ir Beļģijai, Itālijai un Lietuvai.

Viszemākā PVN likme ir Luksemburgā – 15% apmērā. Otra zemākā PVN likme ir Kiprā – 17%, bet trešais zemākais PVN līmenis ir Spānijā un Maltā – 18%.

Ceturtajā vietā ierindojas Vācija un Nīderlande ar 19% likmi. Francijas PVN ir 19,6%, bet Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Austrijā, Slovēnijā Slovākijā un Lielbritānijā PVN likme ir 20%.

ES dalībvalstīs kopumā tiek piemērotas 12 dažādas PVN likmes. Visās valstīs, izņemot Dāniju, vairākām produktu grupām tiek piemērota samazinātā PVN likme 5%-18% robežās.

Augstāka likme nekā Latvijā ir deviņās dalībvalstīs.

Kā jau ziņots, valdība iesniegusi Saeimā likumprojektu, kas paredz PVN likmi no 1.jūlija samazināt par vienu procentpunktu – no pašreizējiem 22% uz 21%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+