×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Latvijas Radio 2 aptaujā „Muzikālā banka 2016” sākas fināla balsojums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien, 6.decembrī sākas Latvijas Radio 2 pop un rokdziesmu aptaujas „Muzikālā banka 2016” Lielais Fināla balsojums, kurā tiks noskaidrotas aizvadītā gada vērtīgākās dziesmas latviešu valodā. Balsošana ilgs līdz 15. janvārim, bet dziesmu aptaujas apbalvošanas ceremonija tradicionāli notiks 21. janvārī Olimpiskajā centrā „Ventspils”.

Arī šogad, atlasot Fināla balsojuma 25 dziesmas, kas visa aizvadītā gada laikā mēneša balsojumos saņēmušas vislielāko klausītāju atbalstu, tika noteikts, ka viens izpildītājs finālā piedalās tikai ar vienu dziesmu, ļaujot mūziķim izvēlēties, ar kuru no dziesmām startēt fināla balsojumā. Arī šoreiz tas ļāva aptaujas noslēguma balsojumā ienākt plašākam mūziķu lokam.
Jau ierasti, noslēguma balsojums notiek divās kārtās: līdz 30. decembrim iespējams balsot par visām 25 dziesmām, no kurām 10 dziesmas tālākai cīņai nekvalificēsies, bet no 2. janvāra līdz 15. janvārim – par 15 labākajām. Balsot par gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā – muzikalabanka.lv, portālos draugiem.lv un nra.lv. Plašāka info – aptaujas mājas lapā.

Lai balsojuma rezultātos saglabātu intrigu līdz pēdējam brīdim, šogad pirmoreiz nolemts balsošanā iesaistīt arī TV tiešraides skatītājus. Lai to nodrošinātu, „Muzikālā Banka” TV ēterā tiks pārraidīta vienlaicīgi ar koncerta norisi Ventspilī.

Tradicionāli vērtīgāko dziesmu noteiks klausītāji (50%) un „Muzikālās bankas” ekspertu padome (50%), kas veidota no profesionāliem, ar aptaujas fināldziesmām nesaistītiem mūziķiem, kuri ar savu dalību kuplinās arī apbalvošanas ceremonijas šovu. Nākamais gads vairākiem leģendāriem mūziķiem un komponistiem ir „apaļu” jubileju gads un, dalība ekspertu padomē un konceršovā ievadīs viņu radošo aktivitāšu godināšanas gadu. Tie ir komponists Boriss Rezņiks un dziedātājs Viktors Lapčenoks, kuri atzīmēs 70 gadus, tautas mīlētie komponisti Mārtiņš Brauns (šogad apritēja 65) un Uldis Marhilevičs (svinēs 60. jubileju). Vēl ekspertu komandā piedalās komponists Jānis Lūsēns, LNO operas solists Jānis Apeinis, ģitārists Mārcis Auziņš, dziedātāja un TV šova uzvarētāja Dināra Rudāne, Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļas vadītājs un bundzenieku “tēvs” Tālis Gžibovskis, Latvijas repa mūzikas aizsācējs Latvijā Ozols, dziedātājs Normunds Rutulis, dīdžejs un pieci.lv ētera personība Toms Grēviņš un komponists, dziedātājs Gunārs Kalniņš.

Apkopojot gada rezultātus, Lielajā Finālbalsojumā iekļuvušas šādas dziesmas (alfabēta secībā):

“Bourstous” – Guntra Kuzmina
“Čaļi” – “Musiqq”
“Daļa no sirds” – Mārtiņš Ruskis
“Debesis iekrita Tevī” – “Prāta Vētra”, “Musiqq”
“Dzīvnieks” – “Logo”
“Es Tev” – “Otra Puse” & Antra Stafecka
“Kāds trakais mani uzgleznos” – Samanta Tīna
“Ko tu dari?” – Justs
“Lavīnas” – “The Sound Poets”
“Laika Upe” – Markus Riva
“Laiks” – Andris Ērglis un Antra Stafecka
“Mans Miljons Esi Tu” – “Z-Scars”
“Miglas rīts” – Intars Busulis
“Nāc” – Ivo Fomins
“Pārsteigums” – “Gain Fast”
“Pēdas uz palodzes” – “Līvi” un Buks
“Tad apstājās laiks” – L.V. Lauris Valters
“Tepat” – Dons
“Tev līdzās” – Katrīna Bindere
“Tu vilki nakti” – “Dzelzs Vilks”
“Varbūt” – “Tumsa”
“Var jau būt” – Lauris Reiniks
“Vasaras nakts” – Marija Naumova
“Vienaldzības” – Agnese Rakovska
“Ziema” – Rassell & E.Grieze & Sabīne Berezina

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+