×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijas Radio aicina NEPLP vērtēt Ivara Beltes izteikumus radio ēterā (10)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

VSIA “Latvijas Radio” vērsusies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), lūdzot sniegt savu vērtējumu par VSIA “Latvijas Televīzija” valdes priekšsēdētāja Ivara Beltes publiskajiem izteikumiem, kuri, pēc LR domām, nav abu sabiedrisko mediju sadarbību veicinoši, neatbilst labas pārvaldības principiem un nav ētiski pieņemami, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio Sabiedrisko attiecību daļā.

7.janvārī īsi pēc plkst.15 Belte viesojās “Pieci.lv” raidījumā “Domnīca” žurnālista Didža Melbikša vadītajā rubrikā “Neērtie jautājumi”. Uz jautājumu par Beltes dalību NEPLP izsludinātajā konkursā uz Latvijas Radio valdes locekļu amatiem, Belte atbildējis: “Man bija viens tāds sapnis, ko es nosapņoju [..], ļoti reālistisks. Jānis Siksnis ir aizgājis pie vairākām politiskajām partijām, ir parunājis par mūsdienu situāciju valstī un šajā te sapnī viņš arī vienojās par kādu tālāku dzīvi. Viņš varētu būt [Latvijas Radio] valdes priekšsēdētājs, un īstenībā ir arī jāvienojas par kaut kādiem procesiem, kā tas notiks tālāk. Un tālāk tā otra daļa sapnim bija tāda, ka šis pats Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs aiziet pie saviem darbiniekiem un saka tā: ziniet, draugi, vajadzīgs atbalsts un es garantēju to, ka nekas šajā pasaulē nemainīsies, nekas nemainīsies šajā uzņēmumā ar nosaukumu “Latvijas Radio”. Deviņdesmit. [..] Mans sapnis bija tik reālistisks, ka man likās, ka man varbūt vajadzētu kaut ko darīt, un es sacerēju tādu, īstenībā ļoti smuku plāniņu, ko es darītu, ja es būtu valdes priekšsēdētājs. Tas, ka manas izredzes šajā konkursā nebija tik lielas – to es apzinājos, taču mani zināmā mērā tramīgu darīja mans sapnis.”

Latvijas Radio uzskata, ka tik absurdas vīzijas publisks izklāsts nav sabiedriskā medija vadītāja cienīga rīcība, it īpaši, ja pēc būtības tas vērsts pret saviem tuvākajiem kolēģiem. Šāds solis neveicina Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai tik svarīgo savstarpējo sadarbību, ko abi mediji jau sākuši un turpinās arī nākamajos gados. Latvijas Radio kategoriski noraida Beltes teikto, lūdz NEPLP izvērtēt šos izteikumus un aicina ierobežot bezatbildīgu viedokļu paušanu publiskajā telpā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja LTV Komunikāciju daļas vadītājs Klāvs Radziņš, no komentāriem par Latvijas Radio vēstuli NEPLP un tās saturu LTV atturas. Radziņš apliecināja, ka Beltes publiski paustais apgalvojums, ka viņš ir piedalījies konkursā uz LR valdi, atbilst patiesībai.

Par rīcību saistībā ar Latvijas Radio vēstuli NEPLP lems pirmdien, 12.janvārī, sacīja NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aija Dulevska.
Jau ziņots, ka Latvijas Radio darbinieki izteikuši bažas par radio valdes jaunā valdes priekšsēdētāja ievēlēšanas necaurredzamību. Latvijas Radio darbinieki atklātā vēstulē NEPLP, Valsts prezidentam, Latvijas Žurnālistu asociācijai (LŽA) un citiem plāno aicināt rīkot jaunu, atklātu konkursu uz radio valdes priekšsēdētāja amatu.

Vēstulē skaidrots, ka, iegūstot papildu informāciju par NEPLP rīkotā konkursa norisi, kā arī uzzinot jaunās Latvijas Radio valdes turpmākās “darbības redzējumu, pareizāk, tā trūkumu”, jo stiprākas kļūstot aizdomas, ka NEPLP deklarētais mērķis – atrast spēcīgāko Latvijas Radio vadību – nav sasniegts.

Latvijas Radio darbinieki aicina rīkot atkārtotu konkursu uz valdes priekšsēdētāja amatu, šoreiz nodrošinot tā norises caurskatāmību un atklātumu, piemēram, rīkojot pēdējās kārtas kandidātu publisku diskusiju un laikus iepazīstinot sabiedrību ar viņu vīziju par Latvijas Radio nākotni.

Tikmēr NEPLP norāda – ņemot vērā, ka Latvijas Radio jaunās valdes locekļi amatos stāsies 16.janvārī un viņi vēl nav sevi pierādījuši darbībā, nav nedz tiesiska, nedz racionāla pamata atcelt konkursa rezultātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Latvijas TV kaut kā visai kūtri atspoguļo, kas notiek Latvijas Radio. Tik maz kas dzirdams par paša I.Beltes lomu šajos notikumos. Taču nevarētu būt, ka analīitiskajai žurnālistikai sabiedriskajā TV apgrūtinātu priekšnieka amats objektīvi izskatīt un izpētīt kas un kā noticis radio valdes konkursā. Sastrēgumstunda par to klusē, jocīgi vai ne? Jau krietns laika strēķis aiztecējis, bet Latvijas TV to visu ļoti skopi atspoguļo, par analīzi un pētniecību nemaz nerunājot.

  2. Belte uzstājies ne tikai neprofesionāli, bet, piedodiet, stulbi, smieklīgi. Neprot ne sacerēt, ne pastāstīt. Tāds tad izvēlēts par vadītāju. Ja tas neliecina gluži par pasaules galu, tad masu mēdiju Latvijā gan. Pareizi viens, vēl neizskausts, žurnālists teicis – dimanta galvas.

  3. I. Beltem vēl ir ļoti daudz ko LTV darīt – lai mazāk tulko sapņus un vairāk strādā tur. Latvijas radio ar savu publisko vaimanāšanu ēterā, par organizācijas iekšējo jautājumu tērējot dārgo raidlaiku, neparāda sevi kā augstas raudzes profesionāļus. Vadības maiņa tiešām noderētu.

  4. Visas Latvijas valsts institūcijas kļūst par “bābu intrigu kantoriem” , – sākot no KNAB ..un beidzot ar Latvijas radio ! Tas tāpēc ka Saeimas ieceltā valdība nav spējīga vadīt Latvijas tautsaimniecību. Tā marasmātiska un vecišķa ….

  5. Latvijas radio par patriotismu droši vien par patriotisma izpausmi uzskata vispārpazīstamu padomju okupantu ideoloģisko smadzeņu skalotāju reklamēšanu un ar to saistīto fondu atbalstīšanu.Pirms darīt tādas nelabi smakojošas lietas iesaku iepazīties ar šādu padomju okupācijas darboņu biogrāfiju un noskaidrot vai šādu personāžu reklamēšana nav morāli un tiesiski problemātiska.Tā kā radio žurnalistu spēju un gribu spriest atbilstoši vēsturiskām realitatēm un patriotiskai nepieciešamîbai var apšaubīt.

  6. Neplp labāk lai izvērtē lapu apollo un tvnet nepamatoto cenzūru pret cita viedokļa paudējiem,un par uz vardarbību aicinošo komentu atstāšanu, jo tie vērsti pret Putinu un Krieviju.

  7. Knab personāliju cīņa . Komentāru liegšana nevēlamu viedokļu paudējiem Apollo un Tv net portālos . Strīdi LR un citu sabiedrisko mediju aprindās . Te varētu turpināt , bet tas viss ir tikai atspoguļojums partiju sponsoru darbībai .

  8. Belte runā par vīzijām, bet radio tikai raksta kārtējās vēstules. Šī slimīgā uztvere tikai vēl vairāk pārliecina, ka LR ir pat ļoti vajadzīga vadības maiņa.

  9. pajolinji visi, kaa viens … visiem gribas lielo algu un skatu uz doma bazniicu 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+