×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Latvijas Radio bigbendam – 50. “Kultūrzīmju” izvēle

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kristīne Prauliņa koncertā pirmoreiz latviešu valodā izdziedās Raimonda Paula senākas kompozīcijas no izrādes "Kentervilas spoks".

Pirms 50 gadiem Ringolda Ores dibinātais, 90. gadu vidū likvidētais un pirms četriem gadiem no jauna atdzimušais Latvijas Radio bigbends, atzīmējot apaļo gadskārtu, sagatavojis īstenas muzikālās svinības – piektdien, 4. novembrī, Rīgas Kongresu namā klausītājus gaida unikāls ieskats Radio bigbenda mūzikas zelta fondos un jaunajās programmās, viesos aicinot Maestro Raimondu Paulu, izcilus ārzemju un pašmāju solistus.

“Latvijas Radio bigbenda mūziķi ir vienā līmenī ar jebkuru citu šīs planētas bigbendu,” tā 2014. gada jūlijā pēc koncerta kopā ar tolaik vien divus gadus atjaunoto Latvijas Radio bigbendu secināja pasaulslavenais “Grammy” balvu ieguvējs, trompetists Rendijs Brekers. Arī tagad, četrus gadus pēc orķestra renesanses, tā direktors un džeza mūziķis Māris Briežkalns atzīst, ka orķestris šobrīd skan ļoti labi. “Esam gandarīti, ka esam reanimējuši un atjaunojuši šo kolektīvu,” teic mūziķis.

Jubilejas koncertā godā tiks celta leģendārā kolektīva izcilo vadītāju darba retrospekcija. “Sāksim ar Ringoldu Ori – viņa mūzika būs salikta melodiju virknējumā. Protams, godināsim arī ilggadējo bigbenda vadītāju Alni Zaķi un fenomenālo džeza mūziķi, improvizētāju un aranžētāju Gunāru Rozenbergu,” atklāj bigbenda diriģents Kārlis Vanags. Koncertā tiks mests arī muzikāls tilts uz nākotni – divām jaunām programmām. Teātra mūzika jaunos aranžējumos skanēs kopā ar uzlecošo Latvijas džeza vokāla zvaigzni Kristīni Prauliņu, kura pirmoreiz latviešu valodā izdziedās bigbenda patrona maestro Raimonda Paula senākas kompozīcijas no izrādes “Kentervilas spoks”. Gaismā celti arī skaņdarbi no R. Paula jaunākās koncertprogrammas “Depresija”. Tā ir mūzika, ko komponists radīja 1990. gadā kopā ar aranžētājiem, grupu “Odis”, Aloiza Brenča kinofilmai “Depresija”. “Piedāvājums aranžēt Paula mūziku kinofilmai manā mūziķa karjerā bija pirmā sadarbība ar maestro,” stāsta R. Macats. “Arī tagad, klausoties, kā tas skan Kārļa Vanaga slīpētā bigbenda skanējumā, jāsaka – viss ir lieliski!”

Koncertā uzmirdzēs arī klasiskais, amerikāņu kultūrā sakņotais bigbenda skanējums, turklāt ar vairākām odziņām – uz skatuves kāps leģendārās džeza dziedātājas Dī Dī Bridžvoteras meita Čaina Mozesa, amerikāņu vokālists un ģitārists Alans Hariss, zviedru trompetists Lase Lindgrens un, protams, ne mazāk artistiskais latvietis Intars Busulis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+