×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Latvijas Radio bigbends saspēlē ar itāļu dīvu 


ReklāmfotoReklāmfoto

Atjaunotais Latvijas Radio bigbends turpina spodrināt savu starptautisko vizītkarti – 28. janvārī diriģenta Kārļa Vanaga vadībā orķestris muzicēs kopā ar virtuozo itāļu džeza vokālisti Robertu Gambarini. Pie klavierēm – bigbenda patrons, Maestro Raimonds Pauls. 


 

Ar spožu un skatītāju pārpildītu koncertu kopā ar leģendāro džeza vokālistu Kurtu Ellingu aizvadītajā rudenī savu atjaunošanu piedzīvoja Latvijas Radio bigbends, kurš pārņēmis savulaik populārā, 1966. gadā Ringolda Ores dibinātā Radio bigbenda tradīcijas – tā darbība pārtrūka pēc kolektīva likvidācijas 90. gadu vidū, starplaikā muzicējot festivāla „Rīgas ritmi” organizētos projektos.

Tuvākajā laikā bigbends iecerējis aicināt uz vairākiem interesantiem koncertiem kopā ar atpazīstamiem ārzemju džeza māksliniekiem, pirmā no tiem – jaunā vokālā džeza zvaigzne Roberta Gambarini, kuras 2006. gadā izlaistais debijas albums „Easy To Love” tika izvirzīts „Grammy” nominācijai. Dēvēta par Ellas Ficdžeraldas, Sāras Voenas un Karmenas Makrejas līdzinieci, itāliski ekspresīvā Gambarini tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajām mūsdienu džeza vokālistēm. Ne velti viņas kontā ir nesis Džeza Žurnālistu Asociācijas „Gada labākās džeza vokālistes 2010” titulu, žurnāla „DownBeat” gada kritiķu aptaujās Gambarini atzīta par „talantu, kurš pelnījis plašāku atpazīstamību” un „labāko 2008. gada uzlecošo zvaigzni sieviešu vokāla kategorijā”.

Radio bigbenda vadītājs un koncerta producents Māris Briežkalns norāda – muzicējot kopā ar lieliem ārzemju māksliniekiem tiek veidots orķestra portfolio, kas ne tikai varētu celt orķestra spēles kvalitāti un dotu iespēju muzicēt pašmāju mūziķiem, bet arī izvestu kolektīvu starptautiskā arēnā.

„Sākumā visi ir aizdomīgi, skeptiski un savā ziņā neuzticīgi, bet Kurta Ellinga koncerts pierādīja, ka bažām nav pamata, lai arī, protams, vēl jāstrādā – jo biežāk, jo labāk. Aicinot spēlēt lielus meistarus no ārzemēm, mūsu orķestris var gūt jaunu pieredzi un attīstīties”.

Gaidāmā koncerta programmā – džeza klasika un itāļu mūzikas pērles, kuras atskaņos bigbends kopā ar Gambarini, klausītājus priecēs arī koncerta īpašā viesa – Maestro Raimonda Paula saspēle ar džeza dīvu.

M. Briežkalns norāda – Latvijas Radio bigbenda turpmākā sadarbība ar izciliem vārdiem džeza pasaulē atkarīga no sponsoru atbalsta. Orķestra vadītājs cer, ka drīzumā varētu sagaidīt arī valsts atbalstu bigbendam. „Orķestris, protams, ir greznība, bet tā ir ļoti liela vērtība. Esam pateicīgi kultūras ministrei, jo viņai ir vīzija, ka Latvijā jābūt kaut vienam šāda veida kolektīvam, citādi mūsu mūziķi izskolojas šeit un aizbrauc citur. Mūsu valstī tiek atbalstīti simfoniskie orķestri, sinfoniettas un kori, bet neklasiskās mūzikas žanram netiek atvēlēts nekas, kas maigi sakot, netaisnīgi un tuvredzīgi.”

Briežkalns arī uzsver – ne jau tikai ar ārzemju māksliniekiem rīkotie koncerti ceļ orķestra meistarību. Piemēram, jau pavisam drīz gaidāms jubilāra, dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienas koncerts kopā ar Raimondu Paulu. „Orķestra plāni ir skaidri līdz pat 2015. gadam, tostarp koncerti, kuros 2014. gadā pārstāvēsim Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu,” atklāj bigbenda vadītājs.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes „Biļešu serviss” kasēs un internetā: HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv

Cena Ls 9 – 40

Informācija: www.rigasritmi.lv

Koncertu tiešraidē translēs Latvijas Radio programmā „Klasika”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+