×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijas Radio darbinieki prasa atkārtot konkursu uz valdes priekšsēdētāja amatu (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunievēlētais Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs sociologs, pētījumu aģentūras "Factum Group" vadītājs Aldis Pauliņš tikšanās laikā ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi un līdzšinējo Latvijas Radio vadītāju.

Turpinās saspringta situācija Latvijas Radio vadībā (LR). Jaunā valde piedāvājusi savu redzējumu medija attīstībai tuvākajos gados, savukārt LR darbinieki uzrakstījuši atklātu vēstuli un vāc parakstus, aicinot rīkot atkārtotu konkursu uz LR valdes priekšsēdētāja amata vietu.

Atklātās vēstules (to līdz šī rīta plkst. 10 bija parakstījuši 148 LR pārstāvji) autori norāda, ka jaunās valdes izvēles process bijis necaurskatāms un nedemokrātisks. “Konkursa rezultāti raisīja neizpratni un pārsteigumu, taču, iegūstot papildu informāciju par tā norisi, kā arī uzzinot jaunās “Latvijas Radio” valdes turpmākās darbības redzējumu, pareizāk, tā trūkumu, šobrīd jo stiprākas kļūst aizdomas, ka Padomes deklarētais mērķis – atrast iespējami spēcīgāko “Latvijas Radio” vadību – nav sasniegts,” rakstīts vēstulē.

Vēstule adresēta NEPLP, Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājai, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Ministru prezidentei, kultūras ministrei, Latvijas Žurnālistu asociācijai, Latvijas Žurnālistu savienībai, Ziņu, informatīvo un analītisko raidījumu darbinieku arodbiedrībai, kā arī Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijai.

Savukārt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes šodien izplatītajā preses paziņojumā LR žurnālistu neapmierinātība ar jauno valdi pilnībā ignorēta, koncentrējoties uz jauno valdes locekļu motivācijas vēstulēs paustajām vispārīgajām medija attīstības vīzijām.

Starp konkrētākajiem uzdevumiem padome min piekto punktu jaunā valdes priekšsēdētāja Alda Pauliņa vīzijā, proti, “Latvijas Radio ir integrēts vienotā sabiedriskā medijā kā tā struktūrvienība vai ir izveidots organizatoriski un juridiski nostiprināts organizāciju sadarbības mehānisms,” kā arī valdes locekļa Ulda Lavrinoviča piezīme, ka “esošās LR telpas Doma laukumā 8 savu kapacitāti programmu veidošanā, visticamāk, ir izsmēlušas un nepieciešams uzsākt darbu ražošanas procesu restrukturizēšanai un pārvietošanai”.

Jau rakstījām, ka NEPLP bija izsludinājusi konkursu uz LR valdi, kas paplašināta uz trim cilvēkiem. Konkursā pieteicās 18 cilvēki, un par LR valdes priekšsēdētāju iecelts pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītājs Aldis Pauliņš, par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos kļuvusi bijusī ziņu aģentūras “BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka, bet par LR valdes locekli nodrošinājuma jautājumos iecelts Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs. Jaunā valde ir iecelta uz trim gadiem.

Pauliņš amatā tika iecelts vienbalsīgi.

Līdzšinējā radio vadītāja Jāņa Sikšņa pilnvaras ir spēkā līdz 15. janvārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Mans telefona numurs arī LR -1 nav mīlēts, bet es sliecos domāt, ka viss griežas uz slikto, ne labo pusi, jo Saeimas apakškomisiju vada bijušais kompartijas sekretārs A. Brigmanis un tas pūš Lemberga stabulē…kas palicis no KNAB? Pupu mizas!

 2. Ar ko radio darbineki būtu priveliģetāki par citiem .? Tur valda bezkontroles patvaļa savu sarosītu , kosmopotītu , mankurtu klanīšanas propogandu un cenzūru uzspiesdama tautai . Sevišķa pretīga ir tomsona cenzūra “Brīvajā” mikrofonā , kur tiek liegti zvani Albertam Sirmulim no Jelgavas un pieminot žīda vārdu momentāli atslēdz . Ar ko žīds būtu priveliģetāks par latvieti , okupantu vai cigānu ? Tomsonam visu laiku pirksts stāv uz atslēgšanas pogas .
  Ceru , ka jaunais priekšniks cenzūru beidzot izbeigs
  Siksnis rupji pārkāp likumu un Satversmi par atbilžu sniegšanu un ka tirāns neabild .Tādēļ , jau varza no radio , līdzīgi ka mafija ar visatļautību jau negrib ielikteni kremlistu siksni patriekt
  Vēlu veiksmi jaunājam vadītājam panākumus cenzūras un visatļautības likvidēšanai un iztīrīt tautai naidīgos cenzūras un svešās propogandas Augeja staļļus .

 3. Ja nepieciešamas konceptuālas pārmaiņas Latvijas Republikas – mūsu valsts Sabiedriskā Radio vadībē un līdzīinējais kurss neapmierina NEPLP

  TAD bij jābūt sabiedriskajia diskusijai – uz kurieni virzīt attīstību.

  tas taču ir sabiedriskais radio.

  Šāds neatklāts konkurss un pēkšņi pārsteigumi sabiedrībai un Radio kolektīvam rada iespaidu, ka kaut kas ir slēpjams.

 4. NEPLP sastāvu apstiprina Saeima. Saeimu ievēl tauta. Bet radio proletārieši drošvien grib atjaunot padomju varu kā komunistu gados un tikai komunistu padome drīkstēs izvēlēties kolektīva vadītāju. Un proletāriešiem nepatīk jaunais valdes priekšsēdētājs, jo viņš tak bijušais TB/Lnnnk biedrs un kā tāds vēl sāks cīnīties gan par latvisku radio, gan cīnīsies pret krievnacistu propagandu. Bet radio proletārieši taču uzskata, ka jāturpina iet lielās un draudzīgas krievu tautas pavadā, kas mums 1940.gadā atnesa kultūru.

  • Tieši tā . Tam no latviskā radio nav ne smakas , bet visatļautibas ,cenzūras .sarosītu , mankurtu , komunistu ,kosmopolītu , kremļa rupora odzu midzenis . Pretīgākais cenzors ir tomsons , kas tēlo visu vareno un ko aizstāv siksnis .Vēlu veiksmi Pauniņa kungam ievest kārtību radio odzu midzenī .

 5. vai sorozītiem tāds iespaids? Atbildēt

  Ko? Vai sorozītu uzbrukums? Cien. LA redakcija, publicējiet to Latvijas Radio personu sarakstu, kuri ir finansiāli saistīti ar organizācijām kur līdzdarbojas tā saucamais “sorosa fonds.”

 6. Meklē vēl paklausīgākus par jau esošajiem paklausīgajiem meļiem, patiesības sagrozītājiem un šokējošu faktu noklusētājiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+