×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

Latvijas Radio: Interese par folkloru – protests pret globalizāciju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdiena, 25. janvāris ir pēdējā diena, kad var pieteikties mācībām “Folkloras skolā”, ko jau 13. reizi rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC).

Atsaucība bijusi laba, turklāt tai ir tendence gadu no gada palielināties, Latvijas radio atzinis tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs. Viņa novērojumi liecina, ka, īpaši liela interese par folkloru ir tieši jauniešiem, jo savu sakņu meklējumi šodien pieder pie modernā dzīves stila.

90. gados, kad Latvijas Nacionālais kultūras centrs izveidoja tālākizglītības kursus “Folkloras skola”, tie bija domāti kā pilnveidošanās iespēja folkloras ansambļu vadītājiem. Taču, redzot lielo interesi, laika gaitā Folkloras skolā sāka mācīties daudz plašāks interesentu loks, tostarp pat ārzemēs dzīvojošie, kas īpaši izbrīvē nedēļu, lai apmeklētu nodarbības.

Starp lektoriem ir Ilga Reizniece, pie kuras var apgūt latviešu tautas rotaļas, Zane Šmite, kura māca tradicionālo dziedāšanu, Valdis Muktupāvels, kurš skolo kokles spēlē, tautas mūzikas instrumentu eksperts Ilmārs Pumpurs un daudzi citi.

Gadu gaitā paplašinājusies arī programma – līdzās tradicionālajai kultūrai var iegūt zināšanas arī arheoloģijā, antropoloģijā un filozofijā, lektoru vidū ir dažādu augstskolu mācībspēki, kā arī speciālisti no Dabas muzeja, Vēstures muzeja un pat Anatomikuma.

Pieaugošā interese par Folkloras skolu ir tikai viens no katalizatoriem, kas liecina, ka cilvēku interese par savām saknēm, savu identitāti Latvijā arvien palielinās. Ilmārs Pumpurs to raksturo kā sava veida protesta formu totālajai globalizācijai.

Arī uz Folkloras skolu šogad optimālais cilvēku skaits jau pieteicies. Mācības tajā tiks uzsāktas februāra sākumā, un šogad LNKC organizētā Folkloras skola notiks jau 13.reizi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kāpēc uzreiz jāsaskata kaut kādi protesti?????????????? ta vienkārši laikam ne par ko nedrīkst interesēties, latvietim uzreiz vajag protestu, pret da jebko…ka tik protestu.

Draugiem Facebook Twitter Google+