Kultūra
Mūzika

Latvijas Radio kora koncertus “BBC Proms” varēs klausīties tiešraidē 16

Publicitātes foto

Uz pasaules lielāko klasiskās mūzikas festivālu BBC Proms jeb “BBC Promenāde” Londonā šovasar pirmo reizi pošas Latvijas Radio koris, lai piedalītos trijās koncertprogrammās, kas veltītas krievu komponistu mūzikai. Divas no šīm programmām būs iespēja noklausīties arī Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraidēs, LA.lv uzzināja Latvijas radio.

Viena no festivāla šī gada tēmām saistīta ar Oktobra revolūcijas 100. gadadienu. Satricinot Krieviju un pasauli, tā dziļi iespaidojusi ne tikai sociālo un politisko jomu, bet spēcīgi ietekmējusi arī 20. gadsimta mūziku Krievijā. Pirmās pārmaiņu vēsmas skārušas jau Sergeja Rahmaņinova darbus, kas dāsni pārstāvēti abos 13. augusta koncertos.

Šīs programmas, kuras atskaņos 13. augustā plkst. 20 un plkst. 23.45 pēc Latvijas laika tiešraidē no Karaliskās Alberta zāles piedāvās Latvijas Radio 3 “Klasika”. Kopā ar Latvijas Radio kori uz Londonu dosies arī LR3 programmu vadītāja Inta Pīrāga – viņas iespaidi un veidotās intervijas no notikuma vietas skanēs tiešraides starpbrīdī.

Pirmajā koncertā līdzās Latvijas Radio korim, kas ar pareizticīgo baznīcas dziedājumiem ievadīs katru koncerta daļu, piedalīsies arī Ukrainā dzimušais pianists, vairāku starptautisku konkursu laureāts Aleksandrs Gavriļuks, spēlējot solo Rahmaņinova Trešajā klavierkoncertā, kā arī BBC Skotijas simfoniskais orķestris diriģenta Tomasa Dausgorda vadībā ar Rahmaņinova Otro simfoniju. Gluži tāpat kā Latvijas Radio korim, arī pianistam Aleksandram Gavriļukam šī būs debija festivālā BBC Proms.

Savukārt nakts koncertā, kas sāksies plkst. 23.45, Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā atskaņos Sergeja Rahmaņinova grandiozo nakts lūgšanu “Vesperes”, kas ilgst vairāk nekā stundu un ko mēdz uzskatīt par vienu no 20. gadsimta sakrālās mūzikas stūrakmeņiem.

Latvijas Radio koris piedalīsies arī Dmitrija Šostakoviča mūzikai veltītajā Pēcpusdienas koncertā, kas notiks 14. augustā Kedagenu zālē kopā ar krievu pianistu Aleksandru Meļņikovu. Tur pamīšus ar klavieru prelūdijām un fūgām op. 87 skanēs reti atskaņots cikls korim a cappella “Desmit poēmas ar revolucionāro dzejnieku tekstiem”.

LA.lv