×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Latvijas Radio koris piedāvās Hārvija pēdējā skaņdarba pasaules pirmatskaņojumu

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā 13. martā notiks koncerts, kurā Latvijas Radio koris klausītājiem piedāvās pagājušā gada nogalē aizsaulē aizgājušā izcilā britu komponista Džonatana Hārvija pēdējā skaņdarba pasaules pirmatskaņojumu.

Baznīcā Latvijas Radio koris, ērģelniece Ilze Reine, režisors Uģis Brikmanis un diriģents Kaspars Putniņš piedāvās cikla “Sakrālie dziedājumi” jaunāko programmu “Gaismas ceļā”, kas būs arī kora veltījums Hārvija piemiņai, aģentūru LETA informēja kora sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Tormane.

Latvijas Radio kora diriģents un koncerta programmas autors Kaspars Putniņš skaidroja, ka Hārvijs neapšaubāmi ir viena no spilgtākajām un nozīmīgākajām personībām mūsdienu mūzikas pasaulē.

“Šī fantastiski talantīgā, dziļi inteliģentā un prasmīgā komponista mūzikā vienmēr ir, izsakoties cita mūsdienu mūzikas ģēnija Heinca Holligera vārdiem, patiess vēstījums. Šis vēstījums bagātina klausītāju garu un prātu, tā ir kā saruna par katram cilvēkam būtiskām, eksistenciālām lietām. Hārvija virtuozais rakstības stils, ļoti prasmīgā instrumentu, balsu, elektronikas izmantošana nekad nav pašmērķis, pēc satura viņa mūzika ir intensīvas garīgas pieredzes rezultāts, un, lai arī brīnišķīgi skaista, tā tomēr nekad neieslīd atslābinošā komforta zonā,” stāstīja Putniņš.

Latvijas Radio korim ir bijusi tā laime sadarboties ar meistaru, britu izdevniecības “Hyperion” paspārnē ir iznācis Latvijas Radio kora albums ar Hārvija mūziku. Komponists pats izteica vēlmi rakstīt Latvijas Radio korim veltītu lielākas formas skatuves darbu, taču slimība neļāva šīs ieceres īstenot. Tomēr, jau zinādams, ka atrodas sava dzīves ceļa pašā izskaņā, komponists radīja savu pēdēju opusu – kora darbu “Dziedājumi gaismai un mieram” (“Plainsongs for Peace and Light”), kuru korim būs tas gods pirmatskaņot.

Koncertā būs iespēja klausīties arī Gabriela Forē ļoti skaisto “Rekviēmu” mazāk dzirdētā versijā korim un ērģelēm. Līdzās šiem darbiem koncertā skanēs vēl trīs Hārvija opusi, arī “Mortuos plango, vivos voco” elektronikai un ungāru modernista Ģerģa Kurtāga ekspresīvais veltījums itāļu 20. gadsimta klasiķim Luidži Nono.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+