×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. marts, 2018
Drukāt

“Smagi cietušais” bāreņu nama iemītnieks izrādās tiesāts zaglis un dedzinātājs (45)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane, pietiek.com

“Sists un pazemots, ar sekām cīnās aizvien” – šādi pieteikts Latvijas Radio sižets par Salas novada bāreņu nama “Līkumi” (tagad “Saulstari”) bijušo audzēkni, kura stāstījums bija viena no “naglām” sižetu sērijā par Latvijas bērnunamos notiekošajām šausmām. Tikmēr pētījums rāda citu ainu, atstājot atklātu jautājumu – vai sabiedriskais radio ir labprātīgi iesaistījies dezinformācijas kampaņā vai arī, akli uzticoties, kļuvis par prasmīga manipulētāja upuri.

Stāsts par briesmu lietām bāreņu namā

Latvijas sabiedriskā medija interneta mājas lapā atrodams ar pagājušā gada 17. oktobri datēts “cilvēkstāsts”, kurā radio korespondente Vita Anstrate ir uzklausījusi vienu vienīgu cilvēku un ļāvusi viņam brīvi izteikties ēterā. Pretēji viņas pārstāvētās Latvijas Žurnālistu asociācijas ētikas kodeksam sižetā nav arī kodeksā pieprasītās “viedokļu daudzveidības”.

Šis uzklausītais ir bijušais “Līkumu” audzēknis, tagad 22 gadus vecais Aivis (Latvijas Radio sižetā minēts viņa uzvārds), kuram sabiedriskais radio ir devis faktiski neierobežotas iespējas izteikties par nu jau bijušo bērnunama vadītāju un par “vairākām vardarbīgām un pazemojošām epizodēm”, kuru dēļ viņam esot “joprojām nepieciešama regulāra psihologa palīdzība”.

“Viņš izkāpa, atvēra mašīnas durvis un uzšāva man ar kulaku pa vēderu”, “direktors man atbildēja, pērc par savu kabatas naudu vējjaku”, “sekoja strauja bremzēšana, atsitu galvu pret krēslu, jo es sēdēju aizmugurē” – tā 1995. gadā dzimušais Aivis stāstījis par nu jau bijušā bāreņu nama “Līkumi” direktora Jura Boķa izdarībām.

Saskaņā ar Aivja stāstīto radio korespondentei viņš vēl aizvien nespējot beigt pārdzīvot bāreņu namā piedzīvoto vardarbību: “Joprojām es tam netieku pāri. Tiek strādāts ar psihologiem pastāvīgi. Tas viss tev velkas līdzi, un tu nezini, ko ar to darīt. Ir bijušas domas par pašnāvību arī.”

“Ir tie nervu sabrukumi arī, kad tu nevari vairs izturēt to visu un tu apzinies, ka tur, tai vietā vēl ir bērni. Tu negribi, lai viņi piedzīvo to, ko piedzīvoji tu,” arī šo Aivja atziņu sabiedriskā radio korespondente ir uzklausījusi un atskaņojusi Latvijas Radio klausītājiem.

Stāstītājs – kriminālsodīts zaglis un dedzinātājs

Kā izriet no Latvijas sabiedriskā medija interneta mājas lapā atrodamās informācijas, korespondente šajā konkrētajā sižetā nav mēģinājusi piemeklēt kādu citu viedokli, tā vietā paļaujoties uz sarunas biedra pārliecinošo stāstījumu. Arī tagad sarunā Aivis stāsta apmēram to pašu: “Protams, ka tur bija briesmīgi. Ne tāpēc, ka es gribētu kādam atriebties. Paša direktora vārdi bija – savācies bērnu bariņš, kurš vēlas atriebties. Ja viss būtu kārtībā, vai tad kāds gribētu viņam atriebties?”

Tikai, uzdodot precīzus jautājumus, no kuriem nav iespējams izvairīties, jaunietis nelabprāt vispirms atzīst, ka pret viņu tikušas ierosinātas divas krimināllietas, bet pēc tam nenoliedz, ka ir ticis arī tiesāts par ziedojumu kastītes izlaupīšanu un dedzināšanu. Tiesa, viņš nekavējoties piebilst, ka “krimināli sodīts” par izlaupīšanu un dedzināšanu – “tas ir ļoti skaļi teikts”, jo “es biju līdzdalībnieks, es stāvēju uz vakts”. Un, tā kā jautājumi būtiski atšķiras no Latvijas Radio sniegtajām izteikšanās iespējām, Aivis pajautā: “Ar kādu mērķi jūs man to visu jautājāt?” un sarunu beidz.

Taču ar spriedumu beigušās krimināllietas materiāli rāda citu ainu: Aivis kopā ar diviem “kompanjoniem” 2012. gada 13. maijā (tobrīd viņam bija 16 gadu) reibumā nolēmuši apzagt Sarkanā Krusta Jēkabpils komiteju. Vispirms viņi kopīgiem spēkiem mēģinājuši ar lauzni uzlauzt durvis, bet pēc tam Aivis nevis “stāvējis uz vakts”, kā viņš apgalvo tagad, bet bijis tas, kurš izsitis loga stiklu, lai noskaidrotu, vai uz ielaušanos reaģēs apsardze.

Kad apsardze nav ieradusies, trijotne atgriezusies pie ēkas, visi trīs ielīduši telpā pa izsisto logu un no Sarkanā Krusta ziedojumu kastītes un rakstāmgalda izzaguši tur atrastos 55 latus. Pēc tam, lai slēptu zādzības pēdas, Aivis un viņa kompanjoni aizdedzinājuši telpās esošās drēbes un izraisījuši ugunsgrēku, kurā jau tika nodarīti daudz lielāki zaudējumi par nozagtajiem 55 latiem, – bojājumu kopsumma tika aprēķināta 21,8 tūkstošu latu apmērā.

Izvērtējot nodarījumu un citus apstākļus, Jēkabpils rajona tiesa Aivim 2012. gada oktobrī piesprieda divu gadu nosacītu cietumsodu ar pārbaudes laiku uz trim gadiem, uzliekot par pienākumu piedalīties Valsts probācijas dienesta noteiktajās probācijas programmās.

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Salas novada darbinieks Bokis izzadzis dokumentus no bāreņu nama un nodevis Lato Lapsam. Lapsa tos publice pietiek.com jau 5 rakstos un Salas novads šos rakstus popularizē savā mājas lapā.
  Salas novads un pērkams zurnalisti – viena banda

 2. Visinteresantakais ……………………

  Aivitis izsaukts pie Egles nodot liecibu.Nabaga puisitis taisnojas,kad viena diena nevar izbraukat,Egle vinam atlauj palikt pa nakti,puisitis apzog Egli,un aizlaizas. Tatad nav ne naudas ne liecibas.

  Ha,ha,ha

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Tiesībssargs un visi šitie bērnu tiesību aizstāvji vēlējās sabiedrības priekšā attaisnot savus amatus un izvēlējās Boķi kā grēkāzi. Iedomājās, ka tauta ir kā aitu bars, kas visu uztvers kā patiesību un labprāt sagremos. Tā vis, kungi, nebūs!

 5. Šitādus “Aivjus” vajag izolēt no normālas sabiedrības līdz mūža beigām! KĀPĒC viens neadekvāts un naglijs morālais kroplītis drīkst šādi izdarīties un viņam nekas par to nav?! Šāds tipiņš perfekti apzinās savas “tiesības”! Bet arī tām sievietēm, personālam IR TIESĪBAS NEBŪT PAKĻAUTĀM šādu izdzimteņu teroram viņu darba vietā! Ja par šādām izdqarībām krautu pa žaunām, tad tie mērgļi šādi nerīkotos, jo labi saprot, ka būtu sods. JEBKURAM cilvēkam IR TIESĪBAS SEVI AIZSTĀVĒT un ir pilnīgi vienalga, kāds tad ir “tiesības” šādiem izdzimteņiem! VIŅU “TIESĪBAS” BEIDZAS TIEŠI TUR, KUR TIEK AIZSKARTAS CITA CILVĒKA TIESĪBAS!

 6. Viss baigā miglā tīts Atbildēt

  Ja bijušā bāreņu nama Līkumi, tagad Saulstari direktoram Boķim būtu bijušas smadzenes, tad uzreiz būtu atkāpies no amata, kad Tiesībsargs sāka izrādīja interesi par Saulstaros notiekošo – ka bērni visu nedēļu atrodas Biržu internātskolā un tamlīdzīgi.
  Bet nē, sagaidīja vēl, kad policija Jēkabpilī sāka lieti grozīt un ir līdz pat Zemgales VP un tiesai lieta nonākusi. Vēl pa Olaines slimnīcu izvāļājies un Rīgas centrālcietumu izsēdējies. Zemgale to lietu novedīs līdz galam! Kaut vai par to var tiesāt kā tas nākas, ka kā raksta Lapsa 2012.gadā bērns no Līkumiem vazājas pa Jēkabpili un savos 16 gados vēl it kā aizdedzina Sarkanā krusta ēku, kur iepriekējā diena tika atvestas vērtīgs mantu pievedums …Kaut kāda dīvaina bijusi tā …dedzināšana…

 7. Neticu apsūdzībai Atbildēt

  Kad notika LSK dedzināšana Krustpilī, 2012.gadā “Līkumi” direktors bija Juris Boķis, kuram tagad tiesu darbi!
  Neticās, ka bērnu nama Līkumi bērni tā vēsi varēja klaiņot no Sēlpils pagasta laukiem (19 km) uz Jēkabpili un vēl pāri tiltam uz Krustpils pusi, kur atradās LSK … 100 gadus viņiem bija vajadzīga lēkšošana uz krustpils pusi, ja Jēkabpilī ir gan veikali, gan viss kaut kas cits…

 8. Pilsonis vulgari Atbildēt

  Ja krimināllieta izbeigta, tad iespējams, ka nav bijis nozieguma sastāva.
  Es gan gribētu zināt, kā maza bāreņu nama direktorins var atļauties samaksāt miljonāru Vaskevica un Osinovska advokātei honorāru?
  Kāpēc Bokis ir mainījis savu uzvārdu? Vai arī tur neslēpjas direktora kriminālā pagātnē?
  Šādu rakstu mērķis ir ietekmēt tiesu un lieciniekus. Nožēlojami, ka uz šāda āķa uzķeras avīze, agrakw cienījams medijs brrrrr

 9. Par dedzināšanu Atbildēt

  2012.g. naktī uz 13.maiju ap pulksten 2.05 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu 201, kur dega Latvijas Sarkanā Krusta ēka. Tad visi b/n “Līkumi” bērni bijuši savās gultās! Arī 16-gadīgais jaunēklis!
  Ko nu?
  Vai kad pērkamā lapsa auro visiem no pārbīļa ir jāapčurājas?

 10. Un? Ko autors ar visu šo garo penteri ir vēlējies pateikt? Kāpēc mums jāzina, kas rakstīts tajā vai citā ar konkrēto gadījumu nesaistītā krimināllietā?
  Vai autors apgalvo, ka fakts, ka vardabībā cietušais pats citos gadījumos ir bijis vardabīgs, pierāda to, ka viņš patiesībā noteikti nav cietušais? Ja tā, tas ir loģiski kļūdains slēdziens. Arī 10kārtējam slepkavam var apzagt dzīvokli. No tā, ka viņš ir slepkava, neizriet, ka dzīvoklis nav apzagts un zagļi par to nav jāsoda. Nevienam nav tiesību apzagt arī slepkavas dzīvokli.
  Nezinu, kāda izgtlītība ir Lapsam, ka tik nav kaut kāds LU filologs, bet loģikas un argumentācijas kursi kaut pamatlīmenī nenāktu par ļaunu. Arī dzeltenajai presei ir minimālās kvalitātes prasības.

 11. Zināšanai: Aivis bērnunamā nav uzaudzis- viņš tur nonāca tikai 14-15 gadu vecumā pēc tam kad bija apmelojis savu vecmammu- aizbilni, ka arī tā viņu sitot!

 12. Mēs, liekas dzīvojam visvardarbīgākajā laikmetā. Un mums tiek ne tikai mācīts, bet ar likumu noteikts, pret vardarbniekiem tikai bez vardarbības. Varbūt direktors varēja nelikties zinis, ka audzēknis smēķē, ir rupjš pret personālu utt. Bet viņa gādībā nodotos bērnus viņš nedrīkstēja atļaut piekaut, izvarot, spīdzināt un turēt pastāvīgās bailēs no psihiski nelīdzsvarota varmākas. Var radio tantītei stāstīt pasakas, bet bērni ir jāglābj, kaut vai ar fizisku ietekmēšanu, riskējot ar amatu, jācenšas pasargāt tie citi, par katru cenu.

 13. Pirms 11 gadiem etrAdāju Bāreņu namā Līkumi. Aivi es neesmu satikusi, bet tāpat varu redzēt, ka viņš ir problēmbērns. Es nesaprotu vienu, kā cilvēki, kas Aivja krimināllietā veidoja viņa raksturojumu, neredzēja, ka tas ir klasisks sociopāta raksturojums? Viņam būtu bijis jābūt patstāvīgam psihologa pacientam. Par Bāreņu nama direktoru ir cita runa. Tā kā es jau esmu it kā cilvēks no malas, bet tai pašā laikā arī savējais, man tika pastāstīts, ka jaunais direktors mēdz bērnus fiziski iespaidot un tas notiek diezgan regulāri. Tā ka, grozi kā gribi, meklē attaisnojumus vai apvainojumus, iznāk kā senajā labajā dziesmā par četriem baltiem krekliem – dziesma nav par krekliem, bet par sirdsapziņām. Un par bērniem, kas auga bērnu namā manā laikā, es tiku dzirdējusi no viņiem daudz ko, gan apvainojumus, gan draudus, bet tam manās acīs nav nozīmaes, mēs saprotam, kā pēc tas viss laužas ārā no bērniem, viņi jūtas neiederīgi, jo viņiem nav ģimenes. Zenta Geistarte, neskatoties uz viņas trūkumiem (kam tādu nav), centās bērniem radīt diezgan ģimenisku sadzīvi un daudzi bērni ir izauguši un izveidojuši savas ģimenes, par ko es vienmēr ļoti priecājos!

 14. 1924.12.25 Jēkabpils Vēstnesis “….Abi brāļi jau agrāk dzivojuši nesaticīgi un nošautais pat kādreiz otram brālim draudējis ar revolveru….” šis tas – par Boķu dzimtas karstasinīgajiem raksturiem un notikumiem….Voldemārs un Alberts…Alberts laikam “Līkumi” Jura Šimanska (tagad – Boķa) vectēvs varētu būt…

 15. Šito bābu-žunālisti ieslēgt uz nedēļu ar nabaga bērniņu, lai izjūt, cik viņš labiņš!

 16. Patiešām, kāpēc jāstrādā?!
  Pensija iztikai būs. Izklaidēm, ja gribēsies, naudiņu var sahaltūrēt.
  P.S. šeit nav skartas invalīdu intereses. Troļļi, nešūmējaties!

 17. Lasot rakstu nepazūd sajūta, ka kāds mēģina manipulēt publikas viedokli. Nekādi neatasinoju Aivja kriminaāliets, bet tās nevar būt par iemeslu lietas izbeigšanai pret Boķi.
  Aivja sap**tā galva tik pat labi var arī būt sekas Boķa aktivitātem un nevis cēlonis tām, un pat, ja tā ta joprojām tā ir vardarbība pret bērniem.

 18. Tadu mergli tikai turet cietuma bieninieku ksmera kamer nav kadu nogalinajis.

  • Ja to mērgli savlaicīgi .., Latvijas publika par viņu drīz vien dabūs dzirdēt daudz nopietnākas lietas, puisīša piesmiešana un mājas aizdedzināšana uz tā fona šķitīs vien tīrais sīkums.

 19. Dažs labs bērnunama direktors gatavojas tiesas procesam? Iepērk mediju rakstiņus sevis attaisnošanai? Cilvēki- ziniet, ka varmāka rada citus varmākas! Kurš pieļāva to, ka tādi kā Aivis to visu nodod tālāk? Ko darīja vadība, kad Aivis uzvedās tā, kā ir konstatēts izmeklēšanā? Kā Aivja personība maina to, ka bērnunama vadība ir izturējusies cietsirdīgi pret bērniem? Daudziem! Tiesas procesā par cietušajiem atzītas vairākas personas. Un, protams, par visiem bērniem var ko uzrakt. Jo viņi visi ir auguši starp vienaldzīgiem, cietsirdīgiem un naidpilniem cilvēkiem! Tādus pašus arī bērnunama sienās uzaudzinājuši. Žēl bērnu, kuriem nav daudz izredžu tikt pie pozitīvas pieredzes! Bet Jēkabpils policija – vai viņi pārāk daudz ko nevilcina?
  Un vēl zināšanai visiem burbulī dzīvojošajiem – seksuālā vardarbība starp audzēkņiem teju visos (ja ne visos) bērnunamos! Jo darbiniekiem ir vienalga! Ja bērni turpinās atrasties bērnunamos, ja tur tiks pieļauta seksuālā vardarbība, tad mēs nevaram gaidīt, ka bērnunamu bērni būs inteliģenti, gādīgi un psiholoģiski stabili cilvēki. Un tā jau ir katra Latvijas iedzīvotāja atbildība!!! Pietiks liet samazgas internetā un katrs padomājam, ko un kā varam mainīt? Ko varam darīt, lai jau tā cietušie bērni, nonākot bērnunamā nekļūst par kāda smagi cietuša bērna upuri! Sākam ar sevi!!!

  • Viss- tas cukurdūkulītis bērnu namā nonāca no sociāli labvēlīgas ģimenes??? Un liela daļa citu bērnu bērnu namā nonāk aiz pārāk labas dzīves?? vai tomēr lielāko tiesu no dzērāju un varmāku ģimenēm?! Bērnunams ir valsts izveidota iestāde, kas mēģina īslaicīgi risināt skumjo situāciju un cīnās ar jau radušajām sekām kā var.
   Sāc tiešām ar sevi – dod patvērumu tam puišelim vai kādam citam eņģelītim no kādas dzērāju ģimenes. Esi paraugs.
   P.S. retorika aizdomīgi atgādina Jansona histērisko klaigāšanu medijos.

  • Tu pats viedais dīvānā pirdēj negribi iet pastrādāt ar šiem bērniņiem?

  • Un kur tad šo mazo enģelēnu , kā Aivis, liek? viņam ir tāds gēnu komplekts , kāds ir.
   Kura audžu ģimene riskēs ar savu bērnu drošību? turklāt ar iespēju, ka pie pirmā ,,nē” audžuvecāki tiks apsūdzēti visos nāves grēkos un vienmēr atradīsies kāda žurnālistīte, kura visus tos apmelojumus ņems par pilnu…
   Čalis ir pilnīgas nesodamības apziņa. Jo viņš nekad nav saņēmis adekvātu sodu par saviem. nodarījumiem.

  • Pirmkārt, iedzer ūdeni un nomierinies.

   Otrkārt, ceru, ka tu tikpat enerģiski brēksi, lai internetā nelej dubļus uz bāreņu nama direktoru vai “Ainažiem”, kuru darbinieks jau ir traģiski beidzis dzīvi ierēdņu izvērstās naida kampaņas ietvaros.

   Treškārt, tu vari “sākt ar sevi”, ja savā histērijā ar to domāji ko reālu. Man un daudziem citiem nav jāvārtās pa dubļiem, lai tikai izrādītu pēc iespējas skaļāku “līdzjūtības” komēdiju.

  • Tie cietušie ir sarunāti….

 20. Tas ir drausmīgi, kad sabiedribas padibene pazemo, sabojā veselību, iznicina karjeru cienījamam cilvēkam par neko.

 21. Tādam mēslam tikai ķurķis lai tur padrāž ritīgI . MANU SIEVU AR VIENĀ SKOLĀ VIENA DRAISKULE APMELOJA ,ATBRAUCA RĪGAS KUNGI KURI NEKO VAIRĀK NESAJĒDZ KAS NOTIEK SKOLĀS LAUKOS,SKOLĒNI DRĪKST VISU, SIST SKOLOTAJAI AR HOKEJA NŪJU, KA AIZRĀDA, APMELOT, TOREIZ NO SKOLAS ARĪ AIZGĀJA ĻOTI LABA SKOLOTĀJA ,KURĀ STRĀDĀJA ARĪ MANA SIEVA ,KURA PĒC KĀDA LAIKA ARĪ AIZGĀJA, JO NAV IESPĒJAMS STRĀDĀT,JA SKOLĒNAM VIS IR ATĻAUTS.MAN LABA PAZIŅA STRĀDĀ ĻOTI LABĀ VIDUSSKOLĀ , JAUTĀJU, KĀ TIEKAT GALĀ AR SKOLĒNIEM , ĻOTI VIENKĀRŠI ,STARPBRĪDĪ KOPĀ JĀUZPĪPĒ AR MEITENĒM UN ZĒNIEM ,PROTAMS PACIŅAI SKOLOTĀJAI JĀBŪT REZERVEI , REZULTĀTĀ ESI VISLABĀKĀ SKOLOTĀJA, NEBŪS NE IZDOMĀTU SŪDZĪBU UN TĀ TĀLAK.

 22. Tādam mēslam tikai ķurķis lai tur padrāž ritīgI . MANU SIEVU AR VIENĀ SKOLĀ VIENA DRAISKULE APMELOJA ,ATBRAUCA RĪGAS KUNGI KURI NEKO VAIRĀK NESAJĒDZ KAS NOTIEK SKOLĀS LAUKOS,SKOLĒNI DRĪKST VISU, SIST SKOLOTAJAI AR HOKEJA NŪJU, KA AIZRĀDA, APMELOT, TOREIZ NO SKOLAS ARĪ AIZGĀJA ĻOTI LABA SKOLOTĀJA ,KURĀ STRĀDĀJA ARĪ MANA SIEVA ,KURA PĒC KĀDA LAIKA ARĪ AIZGĀJA, JO NAV IESPĒJAMS STRĀDĀT,JA SKOLĒNAM VIS IR ATĻAUTS.MAN LABA PAZIŅA STRĀDĀ ĻOTI LABĀ VIDUSSKOLĀ , JAUTĀJU, KĀ TIEKAT GALĀ AR SKOLĒNIEM , ĻOTI VIENKĀRŠI ,STARPBRĪDĪ KOPĀ JĀUZPĪPĒ AR MEITENĒM UN ZĒNIEM ,PROTAMS PACIŅAI SKOLOTĀJAI JĀBŪT REZERVEI , REZULTĀTĀ ESI VISLABĀKĀ SKOLOTĀJA, NEBŪS NE IZDOMĀTU SŪDZĪBU UN TĀ TĀLAK.

 23. Starp citu, tad, kad LR1 stāstīja par šausmām Jelgavas bērnu namā, paralēli LR3 Klasika bija intervija ar Sergeju Jēgeru (citā sakarā). Sergejs arī kādreiz strādājis Jelgavas bērnu namā, un viņš uzskatīja par pilnīgi neiespējamiem tos audzēkņu stāstus.
  Daudz vairāk ticu Sergejam Jēgeram, kurš tagad tik daudz palīdz cilvēkiem, nekā sensāciju kārajiem žurnālistiem.

 24. Es arī šo to jau esmu lasījis par to lietu. Cik sapratu no policijas paziņojuma, kad Aivi meklēja, tad jau 15 gados viņš bija 1, 85 metri un nebūt ne vājas miesas būves, un absolūti destruktīvu uzvedību. Līdz ar to visi apgalvojumi par viņa fizisku iespaidošanu man šķiet ļoti mazticami.
  Bet viņš ir ieguvis mācību, ka apmelojot citus, var izvairīties no soda par saviem noziegumiem. Tas viņam dod varu par citu cilvēku dzīvēm un likteņiem.
  Gan Latvijas radio , gan tai žurnālistei ir jāuzņemas atbildība par savu darbību. Čalis vispār ir ar nopietnu sociopāta potenciālu ( bet varbūt ir jau realizējies-bioķīmija smadzenēs jau vairs nav maināma).
  Un ja sabiedriskais medijs Latvijas Radio pilnīgi ignorē objektīvas žurnālistiskas-informācijas pārbaude- principus, tad tas vienkārši ir bīstami sabiedrībai.

 25. Vita Anstrate nav vienīgā. Latvijas sabiedriskā televīzija un “Bez tabu” ar misijas apziņu, nekritiski un neprofesionāli, dzenoties pēc lētas popularitātes, grauj iestāžu un amatpersonu autoritāti un prestižu, izplata izdomājumus un pārspīlējumus. To visu atbalsta Tiesībsargs.

 26. Nu tad beidzot!!
  Tad nu rokam dziļāk – kāpēc Latvijas Radio tik dedzīgi iesaistījās šajā marasmā, tērēdams nodokļu maksātāju naudu šādām melnā PR kampaņām? Kurš bija tas, kas draudzīgi ieteica to darīt???
  Un kāpēc…

 27. Nu tad beidzot!!
  Tad nu rokam dziļāk – kāpēc Latvijas Radio tik dedzīgi iesaistījās šajā marasmā, tērēdams nodokļu maksātāju naudu šādām melnā PR kampaņām? Kurš bija tas, kas draudzīgi ieteica to darīt???
  Un kāpēc…

 28. Kadel kāds nenoskaidro patiesibu?? Jansonam ir reala naida lekme uz so lielisko un godigi stingro vaditaju, kur tad nu visadam metodem Jansons megina ieriebt un atriebties.
  Bertu tiesibu inspekcijai bija pat Jansona sabiedrota – Labklajibas ministra nerakstisks rikojums ierasties Likumos un par katru cenu atrast un piesiet kriminallietu. Inspektori centas un centas, bet ja nav kur piesiet, tad nav. Par to laipnais ministrs solija atlaist sos inspektorus, jo ka ta var but, ka nav lietas. Papetiet ludzu vairak, jo sis te divas- radio zurnaliste un TV zurnaliste- tas ir realas pakallaizas Jansonam. Sausmu lietas, ja uzzinasiet kada ir Jansona darbibas idejiska puse- pasa PR, un nekas vairak….

 29. Kadel kāds nenoskaidro patiesibu?? Jansonam ir reala naida lekme uz so lielisko un godigi stingro vaditaju, kur tad nu visadam metodem Jansons megina ieriebt un atriebties.
  Bertu tiesibu inspekcijai bija pat Jansona sabiedrota – Labklajibas ministra nerakstisks rikojums ierasties Likumos un par katru cenu atrast un piesiet kriminallietu. Inspektori centas un centas, bet ja nav kur piesiet, tad nav. Par to laipnais ministrs solija atlaist sos inspektorus, jo ka ta var but, ka nav lietas. Papetiet ludzu vairak, jo sis te divas- radio zurnaliste un TV zurnaliste- tas ir realas pakallaizas Jansonam. Sausmu lietas, ja uzzinasiet kada ir Jansona darbibas idejiska puse- pasa PR, un nekas vairak….

 30. Tradicionāls “žurnālistu” darbs. Nevis tikt skaidrībā, bet gan izdomāt sensāciju, ka tikai maksā…

 31. Diez vai sensāciju žurnāliste par šo tiks sodīta. Diez vai. Bet viņu, mazākais, vajadzētu atlaist no darba.

 32. Tici nu šiem salašņām.

 33. Mūsu žurnālistiem un tiesībsarga darboņiem raksturīgā senasāciju meklēšana par katru cenu.

 34. nodara 21 000 eur zaudejumus , un dabu 2 gadi noacīto ….!!!ta laikam tik Latvija iespejams…

Draugiem Facebook Twitter Google+