×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Latvijas Radio: Rīdzinieki maksās par nokrišņiem (22)

Foto: LETAFoto: LETA

Pašvaldības kapitālsabiedrība “Rīgas ūdens” sākusi informēt klientus, ka turpmāk būs jāmaksā ne tikai par saimniecisko kanalizāciju, bet arī nokrišņu ūdeni, kas no privātīpašnieka teritorijas tiek ievadīts kopējā pilsētas tīklā, šodien informēja Latvijas Radio.

Iekasēt maksu par lietus ūdeni ļauj martā pieņemtie valdības noteikumi. Lai gan paziņojumus klientiem izsūta tikai tagad, Rīga par nokrišņiem liks maksāt arī par aprīli un maiju.

“Rīgas ūdens” gan norāda, ka ar papildu tēriņiem lielākoties jārēķinās centra iedzīvotājiem gadījumos, ja saimnieciskā un lietus kanalizācija nav šķirtas.

Iekasēt maksu par lietusūdeņu savākšanu un aizvadi no šā pavasara ļauj ar lielu kavēšanos valdības izstrādātie noteikumi. Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu Saeima pieņēma jau pērnvasar, tas stājās spēkā ar šo gadu, bet līdz pat marta otrajai pusei nebija piemērojams Ministru kabineta (MK) noteikumu trūkuma dēļ.

Kā stāsta uzņēmuma “Rīgas ūdens” Juridiskās daļas vadītāja Irēna Jurisone, jaunie noteikumi radīs vienotu kārtību, kā iedzīvotājiem maksāt par nokrišņiem. “Katra pašvaldība šos jautājumus regulē ar saviem saistošajiem noteikumiem. (..) Ir daudzi lietotāji, kas jau šobrīd maksā par lietusūdeņu novadīšanu. Taču problēma ir tāda, ka mēs līdz MK noteikumu apstiprināšanai, rēķinu varējām piestādīt tikai tiem, kam jau šāda lieta bija iestrādāta pakalpojumu līgumā. Savukārt atbilstoši MK līgumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir rakstīts līgumā vai nav, par to būs jāmaksā,” pauda Jurisone.

Viena tāda māja, kam jārēķinās ar jauno nokrišņu maksājumu, ir 15 dzīvokļu nams Merķeļa ielā 9. Īpašumā ir 141 kvadrātmetrs asfalta, mazliet mazāk bruģa un teju 500 kvadrātmetru jumta seguma. Pēc vidējā nokrišņu daudzuma un īpašas formulas aprēķināts, ka tur ik mēnesi rodas 25 kubikmetri lietus ūdens. Sadalot uz dzīvokļiem, rēķināms, ka katram miteklim pie mēneša rēķina klāt būs viens eiro un 24 centi.

Jaunā kārtība “Rīgas ūdenim” šogad ļaušot iekasēt 125 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

  Riidzinieki nemaksaas par nokrishnjiem, bet gan par sho nokrishnju, kuri ‘nokriit’ uz vinju iipashumiem, aizvadiishanu cauir kanalizaacijas sisteemu. Juus domaajat, ka tas ir ‘par briivu’??? Vismaz ne pie mums, Vaacijaa, €U.

 2. Nu “forši”, Jelgavā arī būs jāmaksā par nokrišņiem!

 3. Dumjš jautājums Atbildēt

  Rīga pastāv jau astoņus gadsimtus. Lai nu tie senākie gadsimti,bet kā rīdzinieki varēja dzīvot,nemaksājot par nokrišņu ūdeņiem visu 20. gadsimtu?! Te, patiešām, nopietni jāsāk gaidīt nodokli par skābekļa un oglekļa(IV) oksīda patēriņu elpošanas procesā.

 4. “Sīpoliņa piedzīvojumi”

 5. super,vnk super,es tak teicu,ka kaut ko jau izdomās:)) par lietus ūdeni jāmaksā nu super,vēl par gaisu ko elpojam nodokli:))

 6. Taa liekas,ka saima tikai katru dienu,kal plaanus ,kur veel nopleest no tautas,lai sev paaugstinaatu algas,tas pilniigi absurds.Vini izniicina tautu.

 7. Driz bus jāmaksā par sauli kad spid,jo tā silda ielas,mājas…

 8. nu malaci ko vel izdomas

 9. Murgs kaut kāds!

 10. Nu ko lai saka, tā ir VIENOTĪBA…. cik man zināms opozīcijas izstrādātie priekšlikumi saeimā netiek pieņemti izskatīšanai.

 11. Cūkas! Maitas! Ko vēl neizdomās? Par Saules gaismu? Par gaisu, ko elpojam? Arvien trakākas lietas!

 12. Valdība izstradajot plānu par elektronisku bezdeļu uzskaititaju katram biksēs. Tikko nobezdies, tā uz e-pastu atnak reķins. Varēšot uzlikt ari automatisko maksājumu internetbankā.

 13. Vai pie viena nevarētu pateikt arī to, no kura laika būs jāsāk maksāt par gaisu, ko elpojam –būtu labi iepriekš jau sākt atlicināt no ”milzīgās ”pensijas ???Lai nav uzreiz jāmaksā par 3 mēnešiem , kā par nokrišņiem?

 14. Un ja nu nelist? Kas to uzskaitis? Kas iegrāmatos, aprēkinas, novērtes.Jaunas stata vietas varētu piedavāt Vid izmestajiem darbiniekiem ar algu ne mazaku ka bija. Vesels rupals no zila gaisa,bet mes mulkiši tik maksāsim. Da ar sudainu koku visus projam. Mahinatori .Ostapi BENDERI.

 15. a par pirdieniem vēl nav ieviests nodoklis,….varbūt esmu ko palaidis garām…..

 16. atsakos no nokrišņiem un nemaksāšu!

 17. Nu re! Vairs ilgi nav jāgaida… Drīz par gaisu, ko elpojam būs jāmaksā un arī par katru pirdienu maksāsim. Tikai interesanti, kam vēl rīkles nav aizbāztas un maz, un maz???

 18. Un par gaisu,ko elpojam,vēl nav jāmaksā?

Draugiem Facebook Twitter Google+