×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Latvijas Radio sāk labdarības maratonu “Dod pieci”

Foto - LETAFoto - LETA

No šodienas, 1.decembra, “Dod Pieci” mājas lapā ir sākusies dziesmu pieteikšana šā gada labdarības maratonam, informē Latvijas Radio. Šogad sabiedrība ar savu ziedojumu var atbalstīt onkoloģiskos pacientus, palīdzot biedrībai “Dzīvības koks” rīkot psihosociālās rehabilitācijas nometnes vēža skartajiem cilvēkiem.

Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ir pieci eiro, kas nozīmēs vienu nodarbību vienam cilvēkam. Pirmās dziesmas par ziedojumiem tika pieteiktas jau tūdaļ pēc ziedojumu formas publiskošanas plkst.8 un ziedošanas intensitāte ir lielākā, kāda līdz šim pieredzēta labdarības maratona vēsturē. Dāsnākais ziedojums pirmajā stundā bija 400 eiro un, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, lielākā daļa ziedojumu ir par summu, kas lielāka par pieciem eiro.

Klausītāju par ziedojumiem izvēlētās dziesmas Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā tiks atskaņotas no 15.-21. decembrim, kad labdarības maratona laikā trīs radio dīdžeji – Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš – vienu nedēļu dzīvos un strādās īpašā stikla studijā, kas atradīsies “Origo” laukumā Rīgā. Dod Pieci labdarības maratons šogad noritēs 149 stundu garumā un tā laikā stikla studiju apciemos vairāk nekā piecdesmit Latvijā pazīstamas personības – aktieri, sportisti, mediķi, psihologi, dažādas amatpersonas, komiķi, blogeri un citi, – kā arī ik dienu ar nelielu koncertu uzstāsies Latvijas populārākie mūziķi.

Labdarības maratonu jau trešo gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, labdarības organizāciju “Ziedot.lv” un tirdzniecības centru “Origo”. Lielākā summa, kas maratona pastāvēšanas vēsturē ziedota par vienu dziesmu, ir 2000 eiro.

Pirmajā labdarības maratonā 2014. gada decembrī tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju, savukārt pērn – jau 135 546 eiro, kas šogad sniedz asistenta atbalstu vismaz 54 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+