×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas arhīvi būs pieejami publisko bibliotēku tīklā

Foto- LETAFoto- LETA

Valsts sekretāru sanāksmē pirmdien izsludināts projekts, kas paredz par Eiropas Savienības naudu digitalizēt Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas arhīvus, lai tie būtu pieejami ikvienam Latvijas iedzīvotājam publisko bibliotēku tīklā, aģentūru BNS informēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Valsts sekretāru sanāksmē izsludināta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta “Latvijas audiovizuālo materiālu pieejamības nodrošināšana e-vidē” sistēmas darbības koncepcija. Šo projektu izstrādājusi valsts aģentūra “Kultūras informācijas sistēmas”, sadarbojoties ar NEPLP, kā arī Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīziju (LTV).

Projekta mērķis ir LTV un LR arhīvos esošo vēsturisko audiovizuālo materiālu ‒ gan video, gan arī skaņas ierakstu ‒ transformācija un saglabāšana digitālā formātā, nodrošinot šo materiālu pieejamību visiem Latvijas iedzīvotājiem bez maksas publisko bibliotēku tīklā.

Neveicot šādu projektu, var zaudēt vēsturiskus un vērtīgus LTV un LR arhīvos glabātos vecos materiālus.

“Daudzi no šiem kultūrvēsturiskajiem materiāliem nav bijuši pieejami vai bijuši pieejami ierobežotam skaitam interesentu. Tagad tiem būs piekļuve ikvienam, kuram pieejams publisko bibliotēku tīkls,” norādīja NEPLP priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece.

Projekta pirmo kārtu paredzēts finansēt no ERAF līdzekļiem. Ņemot vērā, ka ERAF finansējuma ietvaros pieejamais finansējums audiovizuālo materiālu digitalizācijai ir 944 110 latu, tiek rosināts projekta ietvaros digitalizēt tos materiālus, kuri ir pakļauti lielākam riskam, kā arī veidot attiecīgu infrastruktūru, kas nodrošinātu turpmāku iespēju veikt atlikušo materiālu pakāpenisku digitalizāciju.

Saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem ERAF projekta ietvaros būs iespējams digitalizēt 6300 stundu LR arhīvā esošo audiomateriālu un 3690 stundu LTV arhīvā esošo videomateriālu.

Projekts tika izstrādāts jau 2011.gada rudenī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+