×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas Radio žurnālisti nejūtas saņēmuši atbildes no jaunās valdes (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Līdzšinējais Latvijas Radio vadītājs Jānis Siksnis tikšanās laikā ar jauno LR valdi un NEPLP.

Jaunajā valdē neiekļautais līdzšinējais Latvijas Radio (LR) vadītājs Jānis Siksnis apsvērs iespēju turpināt strādāt radio pēc konkrēta piedāvājuma saņemšanas, aģentūrai BNS otrdien sacīja Siksnis.

Šobrīd jaunieceltais valdes priekšsēdētāja Aldis Pauliņš izteicis provizorisku piedāvājumu viņam palikt radio “pārmaiņu sistēmā, lai nodrošinātu pēctecību”. Siksnis teica, ka esot jāsagaida, līdz jaunā valde iepazīsies ar LR amatu struktūru. “Tas, kur es būtu derīgs, jāredz jaunajai valdei,” aģentūrai LETA bilda Siksnis.

Viņš pastāstīja, ka otrdien tikšanās laikā ar jauno valdi un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), viņš vēlējies uzzināt argumentāciju, kādēļ viņš nav izraudzīts kā LR valdes priekšsēdētājs.

“Diemžēl šādu argumentāciju es nesadzirdēju. Ja NEPLP vadītājs Ainars Dimants vēlas redzēt pārmaiņu īstenošanu Latvijas Radio, tad jāsaka, ka mana piedāvātā pārmaiņu īstenošanas koncepcija paredzēja vēl straujākas pārmaiņas nekā to piedāvā jaunā valde,” uzskata Siksnis.

Jaunā valde viņam atstājusi labu iespaidu. “Cilvēki acīmredzami godprātīgi vēlas pildīt savus pienākumus,” aģentūrai BNS norādīja Siksnis.

Savukārt LR ziņu dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja Mirdza Vizule aģentūrai BNS pastāstīja, ka Latvijas Radio žurnālisti no jaunās valdes arī pēc otrās tikšanās nav saņēmuši redzējumu par radio turpmāko attīstību. Vizule uzsvēra, ka tikšanās laikā darbinieki nesaņēma no jaunās valdes atbildes uz jautājumiem, tostarp par LR turpmāko attīstību un to, kādēļ jaunievēlētie valdes locekļi bijuši labāki par līdzšinējo vadītāju.

NEPLP vadītājs Ainārs Dimants informēja, ka NEPLP janvāra beigās ir plānojusi ar jauno Latvijas Radio valdi saskaņot un apstiprināt valdes darbības mērķus 2015. gadam, to vidū pirmajiem trim mēnešiem, ziņo LETA.

Jau vēstīts, ka NEPLP konkursā izvēlējusies jaunu radio valdi, ārpus tās atstājot līdzšinējo radio vadītāju Jāni Siksni. Pirmo reizi valde ir paplašināta līdz trim cilvēkiem.

Par LR valdes priekšsēdētāju NEPLP izraudzījusies pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu, par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos kādreizējo ziņu aģentūras “BNS Latvija” vadītāju Sigitu Kirilku, bet par LR valdes locekli nodrošinājuma jautājumos iecelts Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Līdzšinējā valdes locekļa Sikšņa pilnvaras beigsies 15.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. manuprāt par šo būtu jābūt razborkām un jāsoiež demokrātiskā valstī būtu dimants pie sienas lai nodod nozieguma pasūtītājus. vai lai atstāj amatu.

  mēs līdz tam vēl tautas varā neesam tikuši.

 2. Aiz šī visa stāv kaut kas netīrs. vai nu tas ir spiediens no partijām, kas nav iepriekš nekur skaidri atklāti deklārēts KAA partijas grib mainīt LR un izdiskutēts sabiedrībā. Vai no ES – grūti spriest. Katrā gadījumā manā uztverē procesam būtu jābūt tādam, ka notiek labu laiku dialogs starp sabiedrību un partijām, kādu attīstību taisam. Tā taču nav politiķu kabatas iestāde, kur var šitā krimināli miglaini bīdīt tumšas štelles!!

  Katrreiz, kad notiek asas neskaidri motivētas kustības ap medijiem, jābūt ĻOTI ĻOTI uzmanīgam.

  Dimanta un jaunās valdes komunikācija ar LR darbiniekiem atstāja kriminālu iespaidu. Vienkārši kriminālu. Radās tāds bosinga, draudu un iebiedēšanas iespaids.

  Jau pats fakts, ka jauniznirusī valde attiecās tikties ar LR kolektīvu un paziņoja, ka tikšanās laiku notieks pati. savās telpās un sākumā ar struktūrvienību vadītājiem radīja diktāta iespaidu.

 3. Līdzīga jezga jau bija sacelta, kad iecēla jaunu LTV vadītāju. Kā redzat, pasaule nav bojā aizgājusi un viss notiek. Tas pats būs ar jauno radio valdi. Ar protestiem aizraujas vecā rauga kadri (pēc sejām varēja redzēt), jo viens otrs var pazaudēt iesildītu vietiņu. Bet dzīve turpinās un cilvēku rotācija ir vēlama, lai ienestu jaunas vēsmas arī radio raidījumos.

Draugiem Facebook Twitter Google+