Publicitātes foto

Latvijas Radioteātris iestudējis seriālu par klasisko mūziku 1

Latvijas Radioteātris un Latvijas Radio 3 – Klasika no 28. novembra darba dienu rītos plkst. 10.07 piedāvās dramaturga un radioteātra režisora Kārļa Anitena seriālu “Nojautas”, kas tapis, atzīmējot Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra 90. sezonu, LA.lv uzzināja Latvijas Radio.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Tiekoties ar LNSO mūziķiem un uzklausot viņu stāstus par 15 izciliem skaņdarbiem, radīti stāsti, kuru galvenie varoņi ir mūzikas instrumenti. Savdabīgo skatījumu par mūziku klausītājiem vēstīs aktrise Zane Jančevska, bet seriāla skanisko noformējumu veidojis Gustavs Ērenpreiss.

“Vasarā tikos ar orķestra māksliniekiem, un mēs ļāvāmies fantāzijām, ko viņiem nozīmē konkrēti klasiskās mūzikas darbi. No šiem stāstiem radīju dramaturģisko materiālu, kura centrālā ass ir Mūza, Nojauta, Esība – dēvējiet, kā vēlaties, bet viņa vienmēr klasiskās mūzikas brīnumā ir klāt, turklāt spēj ar instrumentiem sarunāties un dot tiem svētību un veiksmi,” par seriālu teic Kārlis Anitens

CITI ŠOBRĪD LASA

Seriālā klausītāji dzirdēs stāstus par Berlioza “Fantastisko simfoniju”, Šūberta “Nepabeigto simfoniju”, Gēršvina “Rapsodiju blūza stilā”, Kalsona “Piekto kāzu dziesmu”, Ravela “Bolero”, Brāmsa “Ceturto simfoniju”, Prokofjeva svītām “Romeo un Džuljeta”, Vaska “Tālo gaismu”, Dārziņa “Melanholisko valsi”, Vivaldi “Gadalaikiem”, Vītola “Dārgakmeņiem”, Mālera “Pirmo simfoniju”, Bēthovena “Devīto simfoniju”, Čaikovska “Sesto simfoniju” un Rahmaņinova “Rapsodiju par Paganīni tēmu”. Pēc katra stāsta klausītājiem atskaņosim arī stāstā ietverto skaņdarbu vai tā spilgtāko fragmentu.

Iestudējums tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Latvijas Radioteātra projekta “Re!Starts” ietvaros.