Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Otrdiena, 21. februāris, 2017
24. novembris, 2016
Drukāt

Latvijas Radioteātris iestudējis seriālu par klasisko mūziku (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Radioteātris un Latvijas Radio 3 – Klasika no 28. novembra darba dienu rītos plkst. 10.07 piedāvās dramaturga un radioteātra režisora Kārļa Anitena seriālu “Nojautas”, kas tapis, atzīmējot Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra 90. sezonu, LA.lv uzzināja Latvijas Radio.

Tiekoties ar LNSO mūziķiem un uzklausot viņu stāstus par 15 izciliem skaņdarbiem, radīti stāsti, kuru galvenie varoņi ir mūzikas instrumenti. Savdabīgo skatījumu par mūziku klausītājiem vēstīs aktrise Zane Jančevska, bet seriāla skanisko noformējumu veidojis Gustavs Ērenpreiss.

“Vasarā tikos ar orķestra māksliniekiem, un mēs ļāvāmies fantāzijām, ko viņiem nozīmē konkrēti klasiskās mūzikas darbi. No šiem stāstiem radīju dramaturģisko materiālu, kura centrālā ass ir Mūza, Nojauta, Esība – dēvējiet, kā vēlaties, bet viņa vienmēr klasiskās mūzikas brīnumā ir klāt, turklāt spēj ar instrumentiem sarunāties un dot tiem svētību un veiksmi,” par seriālu teic Kārlis Anitens

Seriālā klausītāji dzirdēs stāstus par Berlioza “Fantastisko simfoniju”, Šūberta “Nepabeigto simfoniju”, Gēršvina “Rapsodiju blūza stilā”, Kalsona “Piekto kāzu dziesmu”, Ravela “Bolero”, Brāmsa “Ceturto simfoniju”, Prokofjeva svītām “Romeo un Džuljeta”, Vaska “Tālo gaismu”, Dārziņa “Melanholisko valsi”, Vivaldi “Gadalaikiem”, Vītola “Dārgakmeņiem”, Mālera “Pirmo simfoniju”, Bēthovena “Devīto simfoniju”, Čaikovska “Sesto simfoniju” un Rahmaņinova “Rapsodiju par Paganīni tēmu”. Pēc katra stāsta klausītājiem atskaņosim arī stāstā ietverto skaņdarbu vai tā spilgtāko fragmentu.

Iestudējums tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Latvijas Radioteātra projekta “Re!Starts” ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Anitena šausmas – tāds varētu būt seriāla nosaukums, kas Jančevskas nekoptajā dikcijā un balss nemuzikālajā tembrā nolasīts varētu būt par Hičkoka cienīgu trilleri. Šoreiz par saturu pat nav vērts runāt, jo tur par infantilisma līmeni nav ko šaubīties

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+