×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Latvijas Radošo savienību padomei (LRSP) jauna priekšsēdētāja

Foto - LETAFoto - LETA

LRSP arī turpmāk Kultūras ministrijai būs aktīvs sociālais partneris kultūras nozarēm svarīgo lēmumu pieņemšanā un radošo cilvēku interešu aizstāvībā valdībā. Tā tūlīt pēc ievēlēšanas LRSP priekšsēdētājas amatā “LA” apstiprināja organizācijas jaunā vadītāja, muzikoloģe, Latvijas Komponistu savienības priekšsēdētāja Dace Bluķe. 


Viņa uzsver, ka turpinās savas priekšteces Ievas Strukas veiksmīgos uzsākumus, atzīstot, ka “viņas laikā darbs kļuvis ļoti pamanāms”. Viens no pirmajiem uzdevumiem – sekot, lai radošo cilvēku intereses būtu pietiekami skaidri iezīmētas jaunajā kultūrpolitikas plānošanas dokumentā “Radošā Latvija”, kuram līdz 1. jūlijam jātiek iesniegtam valdībā. Tāpat jaunā LRSP vadītāja apsola turpināt cīņu par Valsts kultūrkapitāla fonda finansējuma pieaugumu tieši radošajam procesam, kā arī panākt atbalsta mehānismu ieviešanu tām radošajām personām, kurām šobrīd klājas visgrūtāk.

LRSP arī vienojušies, ka organizācijas valde turpmāk būs piecu cilvēku sastāvā, tā nodrošinot lielāku nozaru pārstāvniecību. Konkrēti vārdi kļūšot zināmi aprīļa sākumā pēc izmaiņu veikšanas LRSP statūtos.

Dace Bluķe apstiprināja, ka LRSP turpinās būt par sadarbības partneri “LA” pielikumam “Kultūrzīmes”: “Priecājos, ka šis izdevums ir sasniedzis to mērķauditoriju, kas līdz šim tika turēta atstatus no kultūras procesa. Bet radošās savienības jūt, ka tām ir sadarbības partneris, ar ko runāt.”

 

Vizītkarte

DACE BLUĶE

Absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikoloģijas nodaļu un Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras teorijas maģistrantūru, studējusi LKA doktorantūrā, darbojusies pedagoģiskajā jomā.

Tikko saņēmusi Liepājas Kultūras balvu.

Liepājas Kultūrpolitikas stratēģijas izstrādes darba grupas vadītāja (2008), sagatavojusi pilsētas pieteikumu 2014. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētas konkursam.

Latvijas Radošo savienību padome ir lielākā kultūras NVO Latvijā, apvienojot vienpadsmit radošās savienības un kopskaitā vairāk nekā 3000 individuālo biedru.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+