×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Latvijas Radošo savienību padomi vadīs Dace Bluķe

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Radošo savienību padomes (LRSP) pilnsapulcē par jauno valdes priekšsēdētāju tika ievēlēta muzikoloģe Dace Bluķe, informēja savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis.

Kā galvenos darbības virzienus viņa izvirzījusi iepriekšējās vadītājas Ievas Strukas iesākto – turpināt aktīvu darbību Latvijas kultūrpolitikas veidošanā Kultūras Alianses ietvaros, uzturēt dialogu ar Kultūras ministriju un pārstāvēt radošo profesionāļu  intereses.

Viens no svarīgākajiem darbiem ir pabeigt jauno kultūrpolitikas stratēģiju “Radošā Latvija”, nodrošinot kultūras nozarei un jo īpaši kultūras NVO pienācīgu piekļuvi ES fondu finansējumam 2014-2020 plānošanas periodā.

Šī gada sākumā ir noslēdzies pētījums “Radošo personu situācija Latvijā 2012. gadā” un 2013. gadā kopā ar Kultūras ministriju ir jāturpina darbs, ieviešot konkrētus atbalsta mehānismus radošajiem profesionāļiem, uzsver Matulis.

Nemainīgi svarīgs dienas kārtības jautājums ir arī Valsts kultūrkapitāla fonda finansējuma pieaugums kultūras jaunrades procesam.

Bluķe pilda arī Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētājas pienākumus.

Latvijas Radošo savienību padome ir lielākā kultūras NVO Latvijā, apvienojot vienpadsmit radošās savienības un kopskaitā vairāk nekā 3000 individuālo biedru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+