×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijas rakstnieku, tulkotāju un publicistu atbalsta vēstule kolēģiem un draugiem Ukrainā (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Dārgie kolēģi un draugi Ukrainā!

Mēs, Latvijas rakstnieki, esam noraizējušies par situāciju Ukrainā, īpaši kopš varas iestādes sākušas vērst vardarbību un pielietot ieročus pret protestētājiem. Mēs, tāpat kā mūsu valsts valdība, paužam stingru nosodījumu Kijevā notiekošajai nežēlībai. Mēs arī ceram, ka Eiropas valstu valdības radīs iespēju vienoties arī par reālu, ne vien morālu palīdzību Ukrainas cilvēkiem šajās nestabilitātes un terora dienās.

Izsakām līdzjūtību un paužam atbalstu tiem, kuri ir zaudējuši savus tuviniekus, un tiem, kuri katru dienu riskē ar savu dzīvību, brīvību un veselību Kijevas un citu Ukrainas pilsētu ielās. Dziļi cienām Ukrainas tautu un tās ticību brīvībai un cilvēktiesībām. Mums tas atsauc atmiņā arī 1991.gada janvāri, kad Latvijas cilvēki bija līdzīgu izaicinājumu un bruņotu pretinieku priekšā Rīgas ielās.

Dārgie draugi un kolēģi, jūs esat tik ārkārtīgi stipri un apņēmīgi savos centienos nosargāt būtiskākās eiropeiskas sabiedrības vērtības. Mēs ticam, ka pašreizējie notikumi ir būtiski soļi vārda brīvības un demokrātijas nostiprināšanā Ukrainā; ir gan ārkārtīgi sāpīgi redzēt, ka šie soļi ir jāsper par tik augstu cenu – cilvēku dzīvības cenu.

Mēs sekojam notikumiem Ukrainā un izplatām informāciju no Eiromaidana kanāliem, kā arī iepazīstinām ar mūsu ukraiņu draugu un kolēģu personīgajām liecībām par notiekošo; mēs turpināsim sekot Ukrainā notiekošajam, tulkot un izplatīt informāciju par to līdz pat situācijas atrisinājumam.

Ar cieņu –

Latvijas rakstnieki, tulkotāji, publicisti,

Latvijas Rakstnieku savienība

Amanda Aizpuriete, Andris Akmentiņš, Sigma Ankrava, Anna Auziņa, Irēna Auziņa, Inga Ābele, Ingmāra Balode, Inguna Beķere, Guntis Berelis, Uldis Bērziņš, Silvija Brice, Ronalds Briedis, Indra Brūvere, Pēteris Cedriņš, Ausma Cimdiņa, Dagnija Dreika, Aivars Eipurs, Rolfs Ekmanis, Jānis Elsbergs, Inga Gaile, Margita Gailīte, Guntars Godiņš, Maima Grīnberga, Nora Ikstena, Viktors Ivbulis, Ilze Jansone, Arno Jundze, Jānis Jurkāns, Ieva Kalnciema, Rudīte Kalpiņa, Rūta Karma, Aivars Kļavis, Ieva Kolmane, Arvis Kolmanis, Andra Konste, Anda Kubuliņa, Liāna Langa, Ēriks Lanss, Ieva Lešinska-Geibere, Eva Mārtuža, Dace Meiere, Rūta Mežavilka, Andrejs Migla, Lalita Muižniece, Jānis Oga, Jānis Ozoliņš, Einārs Pelšs, Ieva Plūme, Artūrs Punte, Anna Rancāne, Sandra Ratniece, Edvīns Raups, Gundega Repše, Jānis Rokpelnis, Zane Rozenberga, Dace Rukšāne, Māris Rungulis, Māra Rūmniece, Valdis Rūmnieks, Māris Salējs, Lita Silova, Knuts Skujenieks, Artūrs Snips, Vladis Spāre, Ieva Struka, Ruta Štelmahere, Sergejs Timofejevs, Uldis Tīrons, Jolanta Treile, Mudīte Treimane, Jānis Vādons, Viesturs Vecgrāvis, Sandra Vensko, Egīls Venters, Kārlis Vērdiņš, Inese Zandere, Jānis Zālītis, Ainārs Zelčs, Mārtiņš Zelmenis, Inga Žolude.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Vai šo tekstu kāds varētu pārtulkot labā krievu valodā?

  2. Tik smuki raksta, bet tā i nevar saprast vai viņi visi ir par to, lai arī viņus eiropa okupē un ievieš savu izvirtību vai par mierīgu sadarbību ar etniski tuvo Krieviju?!

  3. Diezgan nežēlīga tuvredzība:(

  4. Paldies!

  5. Atbalstu tikai tos ukraiņus, kuri cīnās pret moskaļiem! Par ukrainisku Ukrainu!

  6. Kaut tikai viedoklis no tālas, mazas zemītes, katrs sīkums der, lai svētu lietu atbalstītu. Darīsim to zināmu sev pazīstamiem Ukrainas ļaudīm, viņiem tas daudz nozīmē, ticiet man.

Draugiem Facebook Twitter Google+