×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Latvijas rallisti Igaunijas čempionātā

rallis_jaans_griinhofs_13

Aizvadītajā nedēļas nogalē Veru apkaimē risinājās Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms. Uz “Vorumaa Talveralli” bija devušies arī vairāki Latvijas rallisti, turklāt daži pat plāno piedalīties visos kamiņvalsts šāgada čempionāta posmos.


Spēcīgākā Latvijas ekipāža, kas šogad nolēmusi cīnīties par Igaunijas čempionu titulu, Viru rallijā bija Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns. Viņiem organizatori bija piešķīruši pirmo starta numuru, kas liecina par mūsu braucēju augsto līmeni. Pēc pirmās dienas trīs ātrumposmiem, kas notika tumsā, Vorobjovs/Zicāns savu pirmo numuru attaisnoja un izvirzījās rallija līderpozīcijā. Diemžēl otrās dienas sešos ātrumposmos viņiem pirmo vietu nosargāt neizdevās, jo finišā par nieka trīs sekundēm ātrāki izrādījās igauņi Rainers Auss/Reins Jeesars.

Lai gan Latvijas čempions Andis Neikšāns pēc rallija “Sarma” teica, ka stūrmaņa pienākumus tik drīz pildīt negribētu, Veru rallijā viņu atkal varējām redzēt, lasot stenogrammu. Krievijas sportists Aleksejs Šemets, kuram blakus stūrmaņa krēslā sēdēja Andis Neikšāns, kopvērtējumā ieņēma 18. vietu.

No Latvijas braucējiem otro labāko rezultātu uzrādīja “NJ Racing” komandas pārstāvji Jānis Berķis ar Edgaru Čeporjus. Viņi absolūtajā vērtējumā ierindojās 22. vietā, taču savā klasē izcīnīja uzvaru un vientilta piedziņas automašīnu konkurencē ieņēma piekto vietu. Jānis Berķis pēc rallija stāsta: “Igaunijā startējām pirmo reizi, taču šosezon plānojam piedalīties visos čempionāta posmos. Ceļi ļoti interesanti. Pēc pirmās dienas ātrumposmiem bijām pat trešie starp vientilta piedziņas mašīnām. Diemžēl piektajā ātrumposmā sāka niķoties pārnesumkārba, pazuda otrais ātrums, un mēs palaidām divus konkurentus priekšā. Ar savu rezultātu kopumā esam apmierināti – pirms sacensībām izvirzītos uzdevumus izpildījām.”

Nākamajā pozīcijā aiz ventspilniekiem ierindojās “Okartes” autosporta akadēmijas ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kuri savā klasē ieņēma trešo vietu. Vēl no latviešiem Igaunijas rallijā finišu sasniedza Didzis Blūms/Aigars Rencis, Gints Bremze/Toms Freibergs un Edgars Balodis/Ivo Pūķis.

Rallija ziemas sezonu var uzskatīt par pabeigtu. Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms notiks maija vidū Talsos, bet “Latvijas Avīzes” atbalstīto ekipāžu Jānis Berķis/Edgars Čeporjus uz starta redzēsim nedaudz agrāk – 4. un 5. maijā rallijsprintā “Kalnamuiža”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+