Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Latvijas reģionos audzis mobilā interneta patēriņš. Par ko tas liecina?0

Publicitātes foto

Kā liecina vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” apkopotie dati, gada laikā ievērojami audzis patērētais mobilo datu apjoms Latvijas pilsētās un novados.

Vidēji Latvijā tas audzis par teju 70%, savukārt Rīgā pieaugums ir zem vidējā rādītāja un ir 56%. Straujākais mobilā interneta datu pieaugums novērojams Saulkrastos, kur tas palielinājies par 180%.

“Tele2” apkopojis aktīvākos Latvijas novadus, kuros mobilā interneta patēriņš gada laikā piedzīvojis straujāko kāpumu.

Starp līderiem, kur mobilā interneta lietojums attīstījies īpaši strauji, ir Saulkrastu (180% pieaugums), Krimuldas (+158%) un Kocēnu (+153%) novadi, salīdzinot ar aizvadīto gadu. Reģionu griezumā visstraujākais pieaugums ir Vidzemē – 77%.

“Tele2” komercdirektors Raivo Rosts norāda, ka mobilo datu straujais patēriņa pieaugums skaidrojams ar moderno tehnoloģiju, infrastruktūras un pakalpojumu attīstību, sabiedrības kopējo digitalizāciju un ar to saistīto pieprasījumu pēc mobilajiem datiem un kvalitatīva interneta.

Turklāt mobilais internets daudzās mājsaimniecībās ir kļuvis par galveno mājas internetu.

Mobilā interneta patēriņa pieaugums novados.
“Tele2” vizualizācija

Absolūtos skaitļos Rīga, protams, ir pirmajā vietā pēc kopējā mobilo datu patēriņa, taču gada laikā tieši reģionos notikusi straujākā attīstība mobilā interneta lietošanā, kas liecina par iedzīvotāju paradumu maiņu un arvien lielāku interneta pārklājumu visā Latvijas teritorijā.

Viens no izskaidrojumiem straujam mobilā interneta pieaugumam Saulkrastos ir siltā vasara un rudens. Proti, ļoti daudz cilvēku atvaļinājuma laiku un brīvdienas pavadīja pludmalē un pie dabas, patērējot arī internetu.

Savukārt Vidzemes reģiona un Valmieras apkārtnes mobilā interneta pieaugumu viennozīmīgi var izskaidrot ar šīs puses ekonomikas attīstības tendencēm.

Latvijas iedzīvotāju paradumu maiņu apstiprina arī fakts, ka ir stabila tendence samazināties mobilo īsziņu (SMS) ziņu skaita – par aptuveni 14% gadā. Proti, cilvēki saziņai arvien vairāk izmanto citus ziņu sūtīšanas rīkus – aplikācijas, izmantojot interneta pieslēgumu, piemēram, “WhatsApp” un “Messenger”.

Apzinoties, ka internets ir kļuvis par izglītības, darba un sociālās dzīves sastāvdaļu, no šodienas mēneša garumā “Tele2” veic īpašu interneta jaudas testu – ikvienam klientam dodot iespēju izmantot neierobežotu interneta apjomu.

Testa rezultāts ļaus saprast, kuras ir tās vietas Latvijā, kur ir lielākais izaugsmes potenciāls un nepieciešams vēl vairāk palielināt mobilā tīkla kapacitāti.

“Tele2” turpina attīstīt tīkla infrastruktūru un palielināt tīkla kapacitāti visā Latvijas teritorijā – šogad ir uzbūvētas 42 jaunas bāzes stacijas visā Latvijā un līdz gada beigām plānots uzbūvēt vēl 18.

Saistītie raksti

“Tele2” ir mobilo sakaru līderis Latvijā un uzņēmuma klienti ir gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju. Uzbūvējot Baltijā modernāko sakaru tīklu, “Tele2” nodrošina Latvijā 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 99% iedzīvotāju.

Kopš “Tele2” dibināšanas kapitālieguldījumi sakaru tīkla infrastruktūrā un klientu servisā pārsnieguši 260 miljonus eiro. “Tele2” ir daļa no “Tele2 AB” grupas, kas ir viens no straujāk augušajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Eiropā.

“Tele2 AB” grupai ir 17 miljoni klientu astoņās valstīs.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Dorīna Bogdna-Mārtina: Sarukusi sieviešu klātbūtne digitālo tehnoloģiju sektorā
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Rail Baltica” mudina sākt strādāt pie dzelzceļa un avio satiksmes integrācijas
12 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Palielinājies “Madara Cosmetics” koncerna apgrozījums
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdos cietušajā Venēcijā izsludina ārkārtas stāvokli 1
1 stunda