×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Latvijas Reģionu apvienība rosinās satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Latvijas Reģionu apvienība rosinās satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Viņš informēja, ka šāds lēmums pieņemts Latvijas Reģionu apvienības frakcijas sēdē pirmdien. Šo iniciatīvu Latvijas Reģionu apvienība aicinās atbalstīt arī pārējos Saeimas politiskos spēkus, lai sasauktu Saeimas ārkārtas sēdi, kurā tiktu izskatīta Matīsa atbilstība ieņemamajam amatam un lemts par viņa atbrīvošanu.

Liepiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka apvienība Matīsa demisiju rosinās vairāku iemeslu dēļ.

Tostarp, pēc viņa teiktā, Latvijas Reģionu apvienība jau vairākus mēnešus atpakaļ vērsusies gan Valsts kontrolē, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kā arī pašā Satiksmes ministrijā ar aizdomām par Latvijas dzelzceļa kompānijas “Latvijas Dzelzceļš” toreizējā vadītāja Uģa Magoņa negodprātību dažādos darījumos, izšķērdējot valsts naudu. “Matīsa vienīgā atbilde bija tāda, ka viņa rīcībā šādas informācijas nav,” teica Liepiņš.

Tāpat viņš atzīmēja, ka Matīss nav prasījis nekādu atbildību no Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” vadības saistībā ar gadījumu, kad lidsabiedrības apkalpes locekļi tika aizturēti Norvēģijas galvaspilsētas Oslo lidostā par ierašanos darbā alkohola reibuma. “Šis gadījums tika plaši atspoguļots arī ārvalstu medijos, bet Matīss nekādus paskaidrojumus no “airBaltic” vadības nav prasījis,” sacīja Liepiņš.

Vienlaikus gan viņš atzina – tā kā Latvijas Reģionu apvienību Saeimā pārstāv tikai astoņi deputāti, bet kāda ministra demisijas prasīšanai nepieciešami vismaz 10 deputātu piekrišana, apvienība šajā jautājumā meklēs atbalstu pie citām parlamenta partijām.

Latvijas Reģionu apvienība paudusi neapmierinātību arī ar notiekošo valsts kompānijā “Latvijas Pasts”. Tostarp par uzņēmuma iepirkto dārgo tehniku, kas netika izmantota, bet arī par to nav prasīta neviena iesaistītā atbildība.

Matīss satiksmes ministra amatā stājās 2013.gada martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Var jau piekrist, ka Matīsam vajadzēja nojaust, kas notiek LDZ, taču paši ministra demisijas rosinātāji nav labāki.
    Liepiņš taču bija viens no Šlesera izsūtāmajiem, tostarp Satiksmes miistrijas sistēmā, varbūt arī kasieriem, jo pats beigās vairs neapjēdza cik darba vietās strādā – vairāk kā 10 vismaz.
    Pašam Liepiņam krimināllitea, pašu vairs neielaiž saeimā.

  2. Šaubu nav, Matīsam ir jāaiziet. Ak zķis nepiekritīs? Un kur Laimdota, kur Raimonds? Arī klusēs, kas notiek Latvijā? Tad izskatās, ka jūs visi korumpanti, ja klusējat?

  3. Cik jauki,saeimā vairs nav ko darīt. Aiz gara laika un lielā karstuma ietekmē,Bondars visiem pieprasa demisionēt.Laikam cer uz kādu posteni.Kārtējo reizi pārliecinos,ka vairāk par 50 deputātiem nav nepieciešams.Pārējie 50 tikai saņem smuku naudiņu no nodokļu maksātājiem.Jauki gan dzīvot saeimā.

    • Proporcionāli aizbraukušo skaitam t.i. – sarukušo iedzīvotāju skaitam – 30% samazināt deputātu skaitu = ekonomiju valsts budžetā.

Draugiem Facebook Twitter Google+