×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas Riteņbraukšanas federācija apstiprina Skujiņu dalībai Riodežaneiro Olimpiādē

hincapieracing.comhincapieracing.com

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) pirmdien apstiprināja Tomu Skujiņu dalībai Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet par otras ceļazīmes izmantotāju tiks lemts vēlāk šonedēļ, aģentūrai LETA pastāstīja LRF preses sekretārs Toms Markss.

Latvijai paredzētas divas vietas dalībai olimpiskajās spēlēs šosejas riteņbraukšanā. Par otru dalībnieku LRF lems ceturtdien, kad arī Latvijas Olimpiskā komiteja paziņos visas Latvijas komandas sastāvu olimpiskajām spēlēm.

Uz otru ceļazīmi šosejas riteņbraukšanā pretendē Aleksejs Saramotins un Gatis Smukulis. Abiem šonedēļ paredzēts starts Polijas daudzdienu velobraucienā, kas viņiem būs kā kontroles sacensības. Otrdien un trešdien tiks aizvadīti pirmie divi posmi un pēc to rezultātiem noteiks braucēju uz Riodežaneiro.

LETA jau vēstīja, ka pēc sākotnēji izstrādātajiem kritērijiem vienu ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm bija garantēja Saramotins, kurš atrodas pārliecinošā līderpozīcijā starp Latvijas riteņbraucējiem Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) rangā. Tomēr tagad LRF mainījusi savu izvēles sistēmu un uz olimpiskajām spēlēm vēlas sūtīt braucēju, kurš patlaban ir labākā sportiskajā formā.

2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs Latviju šosejas riteņbraukšanā pārstāvēja Saramotins, kurš grupas braucienā ieguva 56.vietu. Savukārt vēl četrus gadus iepriekš Pekinā brauca Smukulis.

Jau vēstīts, ka, pēc Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sniegtās informācijas, patlaban Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm no Latvijas oficiāli kvalificējušies 16 vieglatlēti, tomēr mājās būs jāpaliek vienai no četrām maratona skrējējām, kas to paveikusi.

Kvalifikācijas normatīvus ir izpildījuši Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un Līna Mūze šķēpmešanā, Pauls Pujāts un Mareks Ārents kārtslēkšanā, kā arī Arnis Rumbenieks ar Agnese Pastare soļošanā.

Savukārt pagājušajā nedēļā notikušajā Eiropas čempionātā traumu guva Mūze, kura līdz ar to nevarēs startēt Olimpiādē. Vieglatlētiem iespēja pildīt olimpiskos normatīvus bija līdz svētdienai.

Tiesības startēt Olimpiādē ir nodrošinājuši cīkstone Anastasija Grigorjeva un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, džudisti Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, tenisiste Aļona Ostapenko, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, svarcēlāji Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha. BMX riteņbraukšanā Olimpiādē Latviju pārstāvēs divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs un viņa komandas biedrs Edžus Treimanis. Burāšanā ielūgumu dalībai Olimpiādē saņēmusi Ketija Birzule, kā arī peldētāji Uvis Kalniņš un Aļona Ribakova.

Tāpat Latvijai ir divas ceļazīmes šosejas riteņbraukšanā.

Savukārt Latvijas pilsonību pieņēmušais ukraiņu sportists Ruslans Nakoņečnijs uz Riodežaneiro dosies kā modernās pieccīņas sacensību pirmais rezervists.

Latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs – nesen ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn smaiļošanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa, kura pagājušajā mēnesī izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Tāpat ļoti labas izredzes pārstāvēt Norvēģiju olimpiskajās spēlēs ir latviešu šosejas riteņbraucējai Vitai Heinei, kura nesen izcīnīja divas zelta medaļas šīs valsts čempionātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+