×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Latvijas robežsargi aizturējuši “Rossija segodņa” līdzstrādnieci (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas robežsargi aizturējuši Krievijas propagandas informācijas aģentūras “Rossija segodņa” līdzstrādnieci Ellu Taranovu, kas ieradusies uz Jūrmalā notiekošo “Baltijas forumu”, ziņo Krievijas aģentūra “RIA-Novosti”.

Tā vēsta, ka, pēc Taranovas teiktā, Latvijas robežas šķērsošanā viņai problēmas neesot radušās.

“No rīta es ar lidmašīnu ierados Rīgā Krievijas žurnālistu delegācijas sastāvā, un uz robežas man nekādas problēmas neradās,” viņa sacījusi.

“Nekādas politiskas darbības neesmu veikusi un negatavojos to darīt,” teikusi “Rossija segodņa” darbiniece, piebilstot, ka neesot zinājusi par to, ka iekļauta Latvijai nevēlamo personu sarakstā jau no 2014.gada 5.augusta. Līdz 2014.gadam viņa vairākkārt ieradusies uz “Baltijas forumu” Latvijā.

“Man vairākas reizes ar aizdomām pajautāja, vai es zinu, ka esmu nevēlamo personu sarakstā, un teica, ka, pēc idejas, man par to vajadzēja zināt,” viņas teikto citē “RIA-Novosti”.

Pašlaik Taranova atrodas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jūrmalas nodaļā un drīzumā paredzēts viņu izraidīt uz Krieviju, vēsta “RIA-Novosti”. Aģentūra arī ziņo, ka Taranovai ir Šengenas vīza ar piecu gadu termiņu, kuru izsniegusi kāda cita Eiropas Savienības valsts.

Valsts robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka apstiprināja, ka šodien aizturēta Ella Taranova, taču to, vai viņa aizturēta tādēļ, ka iekļauta Latvijai nevēlamo personu sarakstā, VRS nekomentē. VRS arī nekomentē, vai sieviete tiks izraidīta no Latvijas.

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM), komentējot Taranovas aizturēšanu un gaidāmo izraidīšanu no Latvijas, paziņojusi, ka “kārtējo reizi esam spiesti konstatēt kliedzošu Krievijas žurnālistu tiesību pārkāpumu no Latvijas varas iestāžu puses”.

“Šis nožēlas vērtais notikums pilnībā iekļaujas pret Krieviju vērsto akciju virknē, kuru nolūks ir apspiest citādu viedokli un ierobežotu brīvību paust alternatīvus viedokļus tiem, kas ir Latvijas oficiozajos plašsaziņas līdzekļos. Tādu “melno sarakstu” pastāvēšana, kuros iekļaušanas kritērijs ir žurnālista profesionālā nostāja, demokrātiskā valstī nav pieļaujama un ir pretrunā visām starptautiskajām saistībām vārda brīvības nodrošināšanai,” teikts Krievijas ĀM Informācijas un preses departamenta komentārā.

Jūrmalā sestdien notiks ikgadējā starptautiskā “Baltijas foruma” konference “Krievija-Eiropas Savienība (ES): savstarpējās atkarības izaicinājumi un jaunās dienaskārtības veidošana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vai nelišus, kuri uzbruka Ķelnes sievietēm , spridzinātājus, izvarotājus par kuriem lasam internetā… iekļāvuši melnajā sarakstā vai tieši otrādi brauks šiem pakaļa, lai uz Latviju atvest?

 2. tarakāniem nav jālien Atbildēt

  Bet vai jūs nevarētu iegaumēt, ka latviski raksta “propAganda”? (Šim vardam nav nekāds sakars ar “propolisu”.)

 3. Bļaut un sūdzēties jau krievi var, bet fakti paliek.

  Kremļa propoganda mums lieka un šī “žurnāliste” ir propogandas izplatītāja.

 4. “Latvijas oficiozie plašsaziņas līdzekļi”

  Kas tie tādi?

  Nabaga krievi laikam domā, ka Latvijā ir kā Krievijā – visur viens viedoklis, un tas pats “no augšas nolaists”.

Draugiem Facebook Twitter Google+