×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Latvijas rotu mākslinieks piedalīsies Ņujorkas Mākslas un dizaina muzeja izstādē

Foto: galerija "Putti"Foto: galerija "Putti"

Māra Auniņa rotas.

Latvijas laikmetīgo rotu mākslinieks Māris Auniņš ir izvēlēts dalībai Ņujorkas Mākslas un dizaina muzeja izstādē “LOOT: MAD About Jewelry”, kas sāksies šodien, aģentūru LETA informēja galerijas “Putti” pārstāve Zane Ešmite.

Šī ikgadējā sešu dienu izstāde būs apskatāma no šodienas līdz 3. oktobrim. Šajā gadā izstāde svin savu piecpadsmito pastāvēšanas gadadienu, prezentējot aktuālāko rotu dizainā. Daudzi no izvēlētajiem māksliniekiem pirmo reizi savus darbus izstādīs ASV, kas dod iespēju autoriem iepazīt savus kolēģus un jaunu mērķauditoriju, bet jaunākās paaudzes dizaineriem var kalpot par platformu turpmākai attīstībai.

LOOT izstādi veido kuratore Brina Pompa, kura rūpīgi izvēlas māksliniekus, kuru darbi parāda oriģinālāko un atjautīgāko dizainu, plašu materiālu amplitūdu, dažādas tehnoloģiskās inovācijas un ievērojamu meistarību, kā rezultātā 2015.gadā izstādē piedalīsies 55 autori no 21 valsts.

Auniņš ir Tallinas Mākslas akadēmijas metāla dizaina nodaļas absolvents. Viņam tuvs ir Bauhausa skolas virziens arhitektūrā un dizainā: konstruktīvisms, minimālisms, formu tīrība un skaidrība. Viņš pats slīpē savām rotām unikālas formas akmeņus. Auniņa rotas raksturo tīra forma un eleganti atturīgs stils.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+