×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Latvijas rūpniecības produkcijas izlaide janvārī sarukusi par 11%

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Liepājas metalurgs" sagatavju cehs.

Latvijas rūpniecības produkcijas apjoms šā gada janvārī, salīdzinot ar attiecīgu laika posmu pirms gada, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 11%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Apstrādes rūpniecības apjomi samazinājās par 11,3%, elektroenerģijas un gāzes apgādes – par 11,4%, bet ieguves rūpniecības un karjeru izstrādē bija pieaugums par 5,7%.

Vislielākā negatīvā ietekme uz apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma samazinājumu joprojām ir AS “Liepājas metalurgs” darbības pārtraukšanai. Tādēļ metālu ražošanas nozarē (īpatsvars apstrādes rūpniecībā – 4,6%) saražotās produkcijas apjoms samazinājās par 91,6%.

Būtisks apjomu kritums janvārī bija arī dzērienu ražošanas nozarē – par 23,5%, apģērbu ražošanā – par 13,4% un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 10%.

Savukārt apjomu pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, saglabājās pēc īpatsvara  lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs.

Koksnes un koka izstrādājumu ražošanā vērojams pieaugums par 3,5%, tai skaitā gan zāģmateriālu ražošanā par 0,5%, gan koka izstrādājumu ražošanā (kokskaidu plātnes, tara, galdniecības izstrādājumi) par 6,2%.

Pārtikas produktu ražošanas apjomi pieauguši par 5,4%, tai skaitā pieaugums arī abās lielākajās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā – par 7,2% un piena produktu ražošanā – par 20,5%. Savukārt gatavo metālizstrādājumu ražošanas apjomi pieauga par 2,7%.

Salīdzinot ar decembri, janvārī rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 10,7%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 17,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,8%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija pieaugums par 5,8%. Salīdzinājumam gadu iepriekš 2013.gada janvārī, salīdzinot ar 2012.gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 3,8%.

No apstrādes rūpniecības nozarēm lielākais produkcijas samazinājums, salīdzinot ar decembri, bija metālu ražošanas nozarē – par 80,5%, dzērienu ražošanas nozarē – par 17,3% kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 15,6%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+