Mobilā versija
-1.9°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
6. marts, 2014
Drukāt

Latvijas rūpniecības produkcijas izlaide janvārī sarukusi par 11%

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Liepājas metalurgs" sagatavju cehs.

Latvijas rūpniecības produkcijas apjoms šā gada janvārī, salīdzinot ar attiecīgu laika posmu pirms gada, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 11%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Apstrādes rūpniecības apjomi samazinājās par 11,3%, elektroenerģijas un gāzes apgādes – par 11,4%, bet ieguves rūpniecības un karjeru izstrādē bija pieaugums par 5,7%.

Vislielākā negatīvā ietekme uz apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma samazinājumu joprojām ir AS “Liepājas metalurgs” darbības pārtraukšanai. Tādēļ metālu ražošanas nozarē (īpatsvars apstrādes rūpniecībā – 4,6%) saražotās produkcijas apjoms samazinājās par 91,6%.

Būtisks apjomu kritums janvārī bija arī dzērienu ražošanas nozarē – par 23,5%, apģērbu ražošanā – par 13,4% un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 10%.

Savukārt apjomu pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, saglabājās pēc īpatsvara  lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs.

Koksnes un koka izstrādājumu ražošanā vērojams pieaugums par 3,5%, tai skaitā gan zāģmateriālu ražošanā par 0,5%, gan koka izstrādājumu ražošanā (kokskaidu plātnes, tara, galdniecības izstrādājumi) par 6,2%.

Pārtikas produktu ražošanas apjomi pieauguši par 5,4%, tai skaitā pieaugums arī abās lielākajās apakšnozarēs: gaļas un gaļas produktu ražošanā – par 7,2% un piena produktu ražošanā – par 20,5%. Savukārt gatavo metālizstrādājumu ražošanas apjomi pieauga par 2,7%.

Salīdzinot ar decembri, janvārī rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 10,7%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 17,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,8%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija pieaugums par 5,8%. Salīdzinājumam gadu iepriekš 2013.gada janvārī, salīdzinot ar 2012.gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 3,8%.

No apstrādes rūpniecības nozarēm lielākais produkcijas samazinājums, salīdzinot ar decembri, bija metālu ražošanas nozarē – par 80,5%, dzērienu ražošanas nozarē – par 17,3% kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 15,6%.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+