×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Latvijas Saeima stingri nosoda Krievijas agresiju Ukrainā (4)

Foto no Saeimas arhīvaFoto no Saeimas arhīva

Latvijas Saeima stingri nosoda Krievijas Federācijas militāro agresiju Ukrainā un uzsver Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, kā arī Ukrainas Augstākās Radas leģitīmajai varai. Tas teikts ceturtdien Saeimas pieņemtajā lēmumā par Krievijas agresiju Ukrainā, informē parlamenta Sabiedrisko attiecību birojā.

Pēc dažu stundu ilgām debatēm par lēmumu balsoja 65 deputāti, bet pret bija 28 parlamentārieši.

LETA vēsta, ka par nosodījuma izteikšanu balsoja koalīcijas partiju parlamentārieši – “Vienotības”, Reformu partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības un neatkarīgie deputāti, kā arī daži pie frakcijām nepiederošie deputāti, kas nav koalīcijā.

Pret balsoja apvienības “Saskaņas centrs” deputāti. Nebalsoja deputāts Rihards Eigims (ZZS) un Artis Pabriks (V).

Latvijas parlaments šajā lēmumā atzīmē, ka situācija Ukrainā kļūst arvien kritiskāka un Krievija ar savu militāro agresiju citas valsts teritorijā pārkāpj starptautiskās tiesību normas un pašas uzņemtās saistības, tostarp 1994.gada Budapeštas memorandu par drošības garantijām Ukrainai un 1997.gada Ukrainas un Krievijas Federācijas Draudzības un sadarbības līgumu. Šī rīcība vērtējama kā pretlikumīga, apzināta un plānota iejaukšanās Ukrainas suverenitātē, kuras mērķis ir izraisīt militāru konfliktu ar nodomu okupēt daļu vai pat visu Ukrainas teritoriju, teikts lēmumā.

Saeima pilnībā pievienojas Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa, Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V), Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča 2014. gada 1. martapaziņojumam par Krievijas iejaukšanos Ukrainā un aicina Krieviju izbeigt visu veidu agresiju un provokācijas pret Ukrainu, nekavējoties izvest savu karaspēku uz tā bāzēm un ievērot starptautiskajos līgumos uzņemtās saistības.

Vienlaikus Latvijas parlaments rosina starptautisko sabiedrību paust stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei, kā arī Eiropas Savienību un Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju — nekavējoties izvietot Ukrainā robežu novērošanas misijas, kas kontrolētu noslēgto vienošanos ievērošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai tad varēja būt savādāk no ” Vienotās Krievijas” meitas filiāles, SC ir reģistrēts tikai Latvijā, bet pārējais un kā rīkoties nāk no Maskavas.

  2. SC iepriekšējais teatrālais paziņojums ar šodienas balsojumu kaķim zem astes. Migla tautas acīs.Bet ko mēs citu cerējām no Putina partijas Latvijas filiāles.SC būtu jāatstādina no komisiju vadīšanas un Latvijai svarīgu lēmumu pieņemšanas. Nedrīkst latviešu tautas iernaidnieki lemt valsts likteni!!!

  3. arii mazais kaiminjsh ir tiesiigs izteikt viedokli, kaut arii tas kadam nepatiik…

  4. Beidzot pietika drosmes!

Draugiem Facebook Twitter Google+