×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. marts, 2017
Drukāt

Latvijas sargāšanā grib iesaistīt katru (27)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Aizsardzības nozare nonākusi arī līdz idejai par visas pārējās sabiedrības iesaistīšanu vispārējā valsts aizsardzībā. Tas nozīmē gan jauniešu militāru apmācību, gan virkni dažādu krīzes situāciju mācību, gan mēģinājumu iesaukt rezervistos teju ikvienu pieaugušo – pat tos, kuri nav bijuši tieši saistīti ar armiju, šovakar vēsta LTV raidījums “de facto”.

Aizsardzības ministrija, apdarījusi pašus steidzamākos darbus, tagad vēlas iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu valsts aizsardzībā. Skolās, tāpat kā līdz šim, aizsardzības mācība, visticamāk, būs kā brīvprātīga izvēle. Savukārt Jaunsardzes kustībā iesaistīto skolēnu skaitu tuvāko gadu laikā vēlas palielināt par aptuveni trešdaļu – līdz pat desmit tūkstošiem. Tiesa, jaunsargu apgāde un ekipējums pagaidām skolēnu interesei līdzi netiek.

Jau pāris gadu tiek mēģināts atjaunot arī militāro mācību augstskolās. Studentu zināšanu kapitāls vajadzības gadījumā būtu labs papildinājums armijas vajadzībām. Taču šis process pagaidām iestrēdzis.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš “de facto” saka: “Augstskolas sagatavo specialitātes, kuras tagad ir ļoti nepieciešamas NBS – kaut vai medicīna, inženieri, arī visa veida vadītāji ir pieprasīti. Arī piemācot klāt, iedodot šo militāro pamatu viņi ir gatavi jau vadīt vadus, rotas, un šī iespēja joprojām nav izmantota.”

Bet tie nav vienīgie plāni. Tuvāko trīs gadus laikā ir vēlme atjaunot zināšanas aptuveni trim tūkstošiem bijušo karavīru, iesaucot viņus kā mobilizācijas rezervi. Pēdējās mācībās gan no gandrīz tūkstoš uzaicinātajiem ieradās trīs simti. Taču, tiklīdz būs pieejami papildu līdzekļi, šis process varētu kļūt vēl daudz plašāks, iesaucot arī tos, kuri armijā nekad nav bijuši.

“Ļoti svarīgs ir otrs aspekts – ka cilvēks, Latvijas pilsonis – viņam ir pienākums pret Latviju. Cilvēks, kas nav bijis dienestā – viņš ir rezervists, un viņam kaut kad nāksies atnākt uz apmācībām. Un cilvēks, kas kādreiz dienējis pilna laika dienestā vai Zemessardzē, vienreiz četros gados – mēs viņu varam (bet ne obligāti) iesaukt, lai nodrošinātu viņa pārapmācīšanu uz šīm funkcijām, ko viņš varētu veikt,” saka Kalniņš.

Šīs visas iniciatīvas ietver iecere par vispārējas valsts aizsardzības sistēmas nostiprināšanu, kurā iekļaujas ne vien armijas struktūras, bet nozīmīgu lomu ieņem atbalsts no visas sabiedrības.

“Tas, ko mēs skatāmies uz priekšu – mums jāveicina plašāku sabiedrības iesaisti kopumā – caur civilo aizsardzību, caur Zemessardzi – kādā veidā iesaistīt vairāk cilvēkus, ne tikai valsts aizsardzībā, bet kopumā arī dažādos pasākumos, atbalsta sniegšanā un tamlīdzīgi, lai cilvēki vienkārši arī zinātu, kas viņiem jādara krīzes situācijās. Tās nav tikai kara situācijas, bet līdzīgi, kad pazūd elektrība un pierastas lietas, vētras dēļ vai citu negadījumu dēļ, un tad ir ļoti labi, ja sabiedrība ir apmācīta un zina, ko darīt,” saka Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Te atbalsts būtu civilās aizsardzības sistēma, kas ir Iekšlietu ministrijas pārziņā. Pērn pieņemtais jaunais Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likums paredz precīzāku sadalījumu – ko dara pašvaldību līmenī, ko valdības līmenī. Līdz vasaras beigām jābūt gatavam arī jaunam Valsts Civilās aizsardzības plānam.

“Primāri – tā ir risku vadības sistēma, tā ir nozaru vadītāju un arī pašvaldības priekšsēdētāju atbildība par viņu kompetencē esošajiem riskiem, un mēs esam maksimāli samazinājuši pašvaldību risku apjomu līdz viņu pārvaldībai – tā ir komunālā saimniecība, riski, kas nav pārvaldāmi centralizēti, un kur līdz šim bija gandrīz tā kā dubulta risku pārvaldīšana – valsts veica savu risku analīzi caur valsts aizsardzības plānu un tas pats bija līdz šim jādara arī pašvaldībām,” saka Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dimitrijs Trofimovs

“Mums ir aktuāls civilās aizsardzības plāns, un pretterorisma plāns. Rīgā bija sapulce, kur mūs ar to iepazīstināja. Pašvaldības materiāltehniskās bāzes mobilizēšana, cilvēku mobilizēšana,” saka Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs (LSDSP). Viņš uzskata – ja šodien tas būtu jāizdara, viņi zinātu – kā.

Pirms gada tika pieņemti arī noteikumi par iedzīvotāju apgādi ar pirmās nepieciešamības precēm, kur galvenā loma atvēlēta ekonomikas ministrijai sadarbībā ar pašvaldībām. Bergs atzīst, ka par šo daļu gan skaidrības nav. Līdzīgi atzīst arī Saldus novada domes pārstāvis Pēteris Dubra (Reģionu alianse).
 
Noteikumi paredzēja, ka ar uzņēmējiem slēgs īpašus līgumus par gatavību piegādāt noteiktas preces krīzes situācijā. Taču šī iniciatīva izmaksātu desmit miljonus gadā. Tādas naudas nav un tādēļ nekādi līgumi ar piegādātājiem nav noslēgti. Pagaidām tā ir teorētiska sistēma, kurā uzskaitītas nepieciešamās preces un to daudzums.
 
Tomēr visticamāk daudziem atbildes par rīcību krīzes situācijās pagaidām izpaliek. Un ir jautājums, vai Civilās aizsardzības mācībās iegūtais nepazudīs pie kārtējām vēlēšanām, kurās vienu politiķu vietā nāk citi.
 
Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Trofimovs: “tur ir izaicinājums tajā, ka, mainoties politiskajam ciklam, pašvaldībai ir jānodrošina administratīvā kapacitāte to mazo, koncentrēto risku kontekstā, kas nākamo pašvaldības vadītāju attiecīgi sagatavo, un šis pašvaldības vadītājs ir pilnvērtīgs šis civilās aizsardzības komisijas vadītājs. Kur mēs no savas puses jau vairāku gadu garumā veicam plānveidīgu un sistēmisku civilās aizsardzības komisijas apmācību, un tie rezultāti ir dažādi, bet jebkurā gadījumā tās ir vērstas uz to, lai stiprinātu vadītāju izpratni par to, ka viņu atbildība ir ne tikai kultūra, veselība, izglītība, bet arī vietējās sabiedrības drošības jautājumi.”
 
Sabiedrības iesaistīšanai un izglītošanai Aizsardzības ministrijai kopā ar Iekšlietu ministriju organizē gan seminārus pašvaldībām, gan arī lasot īpašas lekcijas ne skolēniem, bet skolotājiem, skolu direktoriem. Pirmais no tiem notika šonedēļ.

“Jau vairākus gadus skolā lasām lekcijas, vairāki desmiti skolu ik gadu tiek apbraukāti, un tas mūsu secinājums bija tāds – ja skolēni šo vidi apzinās, tad liela daļa skolotāju ir diezgan dezorientēti tajā vidē, kurā dzīvojam,” atzīst Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Neatkarīgi no Aizsardzības ministrijas nākotnes plāniem, jau tagad Civilās aizsardzības zināšanas par rīcību dažādās krīzes situācijās plānots iekļaut skolu programmās.

Pagaidām nav zināms, cik jaunās iniciatīvas izmaksās – tas atkarīgs arī no sabiedrības atsaucības. Jau šobrīd notiek dažādu teorētisku situāciju izspēle mācībās. Taču daudz lielāks jautājums ir tas, vai izdosies attīstīt sistēmu, kas pati spēj organizēties, un krīzes brīdī ikviens zina, kāds ir viņa uzdevums.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Man te daudzi komentāri liekas galīgi bērnišķīgi un naivi. “Slikta valdība, tāpēc es valsti neaizstāvēšu”, tāds ir parastais arguments. Runājot līdzībās, ja tev ģimenē vai mājā iebrūk varmāka, kas taisās izvarot tavu sievu vai slepkavot tavus tuviniekus, vai tad arī (lai slēptu savu gļēvumu) tu neaizstāvēsi viņus, bet taisnosies: “slikta vai kašķīga sieva vai vispār slikti radinieki, nav ko viņus aizstāvēt”? Konflikta gadījumā tu taču neaizstāvi “slikto valdību”, bet gan zemi, kurā tu dzīvo un tuviniekus, kuri tiek pakļauti briesmām! Ir taču atšķirība!

 3. ja kas zinasu ar kuriem ir jasak musu kundzini lai dievs jums stav klat pari paliks tikai sudi

 4. Lai it psi kam vajaga

 5. vis jau labi es stajos dienesta bet e.pasta atnaca ka esmu kriminalsodits ja tas bija pus gadu nosacito dabuju 2003.gada ka dieneju obligato.kape nenem ja novada dome pat strada slepkava tas neskaitas kurs ir novada domes prieksnieka vietnieks tad sanak valsts iestade slepkavas var stradat kauns par jums.domajat ka arzemnieki sabraukusi pirkstus var celt augsa musu gudra valsts.arkartes gadijuma es ar atbildesu man ta pus gads nosacitais karojat vien pasi.

 6. Vai man jaaizstav apzagta valsts?Valdibas viri –kas apzagusi?Biznesmeni kas liek stradat pa 12 stundam ,medicina kas lidzinas nullei?

  • Precizak izlaupita,izvarota un pazemota :redzamakie un skalakie lembergs un skele un parejie ministri un ieredni 30-it gadu garuma un turpinas.

 7. Kas ir šie “nekarotāji, Axxx, Lienes, sprīdīši” un citi, kas aģitē neaizstāvēt savu zemi un savu ģimeni?
  Tie ir potenciālie nodevēji, ne tikai pret valsti, bet arī pret saviem tuviniekiem un no vēstures zinām, ka viņu nav pārāk daudz. Parasti tautas vairākums savu zemi aizstāv, jo tas ir loģiski un saprotami un nešaubos, ja vajadzēs, to darīs arī 21. gs. Bet ar tiem, kuri te atklāti vai aizklāti aģitē “pret”, ir darbs drošības iestādēm.

 8. un kas man apmaksās ceļa izdevumus uz mācībām? Kurš saglabās darbu kamēr es mācībās? Labi būs brīvdienās ar kādām tiesībām viņi grib nozagt manas brīvdienas?

 9. vai tiesam tauta tik stulba lai ietu aizstavet valsti kur valda noladetie fasisti es momentali parietu preteja puse

 10. Man ir žēl tautu, žēl, ka maniem mazbērniem vairs nebūs Latvijas, bet es neiešu aizstāvēt Latviju. Kādreiz domāju: kaut ar dakšām, bet cīnīšos. Vairs ne. Dots pret dotu. Nevar aizstāvēt valsti, kurai par tevi nospļauties. Man ir bezgala žēl mazo Latviju ar tās dabu, vēsturi, kultūru, cilvēkiem, īpaši Latgales cilvēkiem. Latvijas simtgade 2018. gadā būs pēdējie mūsu svētki. Ja vēl būs Pēc tam Latvija beigs pastāvēt. Pietiek valdošajiem sūkt tautas asinis.

 11. CENZŪRA ir PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 12. Ir ari obligātais kara dienests….. visiem.

 13. CENZŪRA ir PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 14. CENZŪRA ir PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 15. Vejonis to putru,lai streb,Vejonis grib karot,tad lai skrien karo Pats!!!

 16. Ak mums ir pienākumi pret valsti??Mums ir arī tiesības un valdībai pret mums ir pienākumi!To viņi ir aizmirsuši.Nekas nesanāks.Ja tie asinskārie suņi grib karot un tikai tāpēc provokatīvas runas bez pārtraukuma tiek laistas sabiedrībā,viņiem nāksies to darīt pašiem.Ne pirksts netiks kustināts viņu labā.Valsts ko aizstāvēt,mums sen vairs nav.Valdība izzaga,iztirgoja,viņi lai arī karo.

 17. Aukšgals tikai smuki di….un būs komandējošā sastāvā…tā teikt valdība emigrācijā..ja kas notiks…
  Taču liela daļa no ;;augšas;;ir Krievzemes piektā kolonna..Kā citādi viņi tik ļoti gribētu iznīcāt parasto Tautu…

 18. te ir ari ko aizstavet?mums tacu vairs nav valsts.

 19. Es ne pirkstina nepakustinasu!

 20. Nu tad beidzot būs jēga no ušakova, sļesera, godmaņa un citiem aizstāvjiem?

 21. es domāju dombrovsku voldiņš lembergu aivars šlesers nu un visi pārējie no tā gala būs gana labi karotāji ….. ))) …… mums ta ko zaudēt parastajai tautai ? neko ….. vienus vergturus nomainīs citi nekā jauna …..

 22. gribi mieru, gatavojies karam – to zināja jau senie romieši

 23. “Augšgals” arī ies aizstāvēt tautu?

  • Ir likums, darbiba vienada pretdarbibai. Ja pie mums bus (ir) NATO tad tuvakaja laika bus Krievija klat. Var nacionalisti gaudot cik grib. Mulkigi likumu apiet nav iespejams.

Draugiem Facebook Twitter Google+