Kultūra
Māksla

Latvijas saule lec Ķīnā0

Publicitātes foto, Collage made with FotoJet

Šonedēļ ceļu uz Latviju sācis Ojāra Feldberga veidotā mākslas objekta “Latvijas saule” atlējums bronzā no Ķīnas, Sjamenas pilsētas. Piemineklis tiks uzstādīts pie Talsu ezera, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

“Saule aust austrumos, un zīmīgi, ka mākslas objekts “Latvijas saule” top tieši Ķīnā, austrumos,” saka Ojārs Feldbergs.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, plkst. 12 Talsu ezera promenādē vides mākslas objekta “Latvijas saule” pamatos tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu iemūrēšana, savukārt 29. jūnijā Talsu pilsētas svētku laikā paredzēta mākslas objekta atklāšana, informē domes pārstāve Marta Rake-Lasmane.

Jau ziņots, ka biedrība “Pedvāle” simtgadei velta mākslas projektu “Latvija formā, krāsā, skaņā un kustībā”. Vides mākslas objekts Talsos tajā ir pirmais darbs, idejas autors un izveidotājs tēlnieks Ojārs Feldbergs tajā atveidojis Sauli, kas uz saviem stariem tur Latviju, un staru gali veido gaismu simbolizējošu lodveida formu. Tā balstās uz cilindriskas formas granīta postamenta, kurā ir izveidots atvērums, ļaujot ikvienam nostāties zem bronzas Saules, tādējādi tēlaini vienojoties ar Sauli un Latviju.

Tēlnieks idejas koncepciju un darba ģipša modeli dāvina Talsu pilsētai. Vides mākslas objekts “Latvijas saule” tapis sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, budžetā šim mērķim piešķirti 50 000 eiro un Talsu novada fondu. Savukārt Valsts Kultūrkapitāla fonds projekta izpildei piešķīris finansiālo atbalstu 8000 eiro apmērā. Projekta īstenošanā ar ziedojumiem piedalās arī sabiedrība un uzņēmēji.

LA.lv