Sports
Citi sporta veidi

Latvijas šāvējs Erbs izcīna bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā 16

Latvijas jaunais šāvējs Ernests Erbs ceturtdien Slovēnijā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli.

Kvalifikācijā sešās sērijās Erbs ar 570 punktiem uzrādīja astoto rezultātu, kā pēdējais iekļūstot finālā. Savukārt cīņā par medaļām viņš ar 216,7 punktiem izcīnīja bronzas godalgu.

Tikmēr par čempionu ar 239,8 punktiem tika kronēts krievs Antons Aristarhovs, kurš par 0,1 punktu pārspēja itāli Monnu Paolo.

Kvalifikācijā piedalījās arī Rihards Zorge, kurš ar 559 punktiem ieņēma 37.vietu, bet Krišjānis Baraks ar 550 punktiem bija 50.pozīcijā 55 šāvēju konkurencē.

Savukārt juniorēm Dženeta Evardsone desmit metru distancē ar pneimatisko šauteni kvalifikācijā ar 404,6 punktiem ieņēma 61. vietu 68 šāvēju konkurencē.

LETA jau vēstīja, ka Agate Rašmane trešdien ieņēma 27.vietu desmit metru distancē junioru sacensībās ar pneimatisko pistoli. Tāpat no Latvijas sportistēm 31.vietu guva Aleksandra Vasiļjeva, bet Selīna Kovaļevska ierindojās 58.pozīcijā.

Eiropas čempionāts pieaugušajiem un junioriem desmit metru distancēs Mariborā risināsies līdz sestdienai un Latviju kopā pārstāvēs 12 sportisti.

Kā zināms, pēdējos gados Latvijas jaunie šāvēji regulāri gūst panākumus junioru konkurencē. Tā 2013.gadā Eiropas čempionāta junioru konkurencē Latvijas puišu komanda tika pie bronzas, 2014.gadā Emīls Vasermanis izcīnīja sudrabu, turklāt viņš ar Rašmani komandu sacensībās izcīnīja trešo vietu, bet 2015.gadā sudrabu guva Lauris Strautmanis, savukārt Latvijas puišu komanda ieguva zeltu.

Tāpat 2014.gadā Strautmanis guva trešo vietu pasaules junioru meistarsacīkstēs, bet Latvijai bija zelta medaļa. Savukārt Rašmane 2014.gadā ieguva bronzu pasaules jaunatnes Olimpiādē. Savukārt 2016.gadā Gvido Cvetkovs izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā desmit metru distancē junioru konkurencē.

Saistītie raksti
LA.lv