Latvijas sieviešu basketbola izlase uzvar Grieķiju 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē trešdien savā laukumā ar rezultātu 63:46 (19:9, 18:13, 8:8, 18:16) uzvarēja Grieķijas valstsvienību.

Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Pirmajās trijās turnīra spēlēs Latvijas izlase izcīnījusi trīs uzvaras.

Latvijas izlases labā 18 punktus guva Zane Tamane, kura izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas, Liene Jansone iekrāja 13 punktus un deviņas bumbas zem groziem, bet pie 12 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm tika Ieva Krastiņa.

Mačā sākumā Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 6:0, bet Grieķijas basketbolistes pirmos punktus guva tikai pēc nospēlētām četrām minūtēm. Turpinājumā cīņa bija mazrezultatīva, tomēr latvietes pakāpeniski audzēja pārsvaru, kas pēc pirmās ceturtdaļas sasniedza desmit punktu atzīmi – 19:9.

Otrās ceturtdaļas ievadā laukuma saimniecēm izdevās pārsvaru palielināt līdz 13 punktiem (27:14), bet turpinājumā pāris veiksmīgas epizodes uzbrukumā izdevās Grieķijas izlasei un divas ar pusi minūtes pirms puslaika beigām Latvija atradās vadībā ar 29:20. Tuvāk pietuvoties grieķietēm gan neizdevās, jo otrās ceturtdaļas galotni mājinieces aizvadīja ļoti veiksmīgi un iekrāja 15 punktu pārsvaru, kas saglabājās arī puslaika beigās – 37:22.

Trešās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase panāca 18 punktu pārsvaru, tomēr turpinājumā abas komandas uzbruka nerezultatīvi un desmit minūšu laikā pa abām kopā guva tikai 16 punktus. Līdz ar to Grieķijai neizdevās būtiski samazināt pretinieču pārsvaru un pirms pēdējās ceturtdaļas laukuma saimnieces saglabāja drošu vadību ar 45:30.

Mača noslēdzošajā ceturtdaļā Latvijas valstsvienības basketbolistes pakāpeniski palielināja pārsvaru, kas piecas minūtes pirms mača beigām bija sasniedzis jau 23 punktu atzīmi – 57:34. Turpinājumā grieķietes nedaudz pietuvojās rezultātā, tomēr intriga cīņas galotnē izpalika, jo Latvijas basketbolistes kontrolēja mača gaitu un svinēja samērā pārliecinošu uzvaru.

Latvijas izlasē šim mačam nebija pieteiktas Liene Priede un Līga Šurkusa, bet pieteikumā atkal iekļuva Kristīne Vītola un Santa Dreimane.

2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, kas notiks Francijā, kvalificēsies grupas divas labākās komandas.