Latvijas sieviešu hokeja izlase pasaules čempionāta otrajā spēlē piekāpjas Ungārijai 1

Latvijas sieviešu hokeja izlase Itālijā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīra otrajā spēlē otrdien ar rezultātu 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) piekāpās Ungārijas izlasei.
Latvijas izlase divus vārtus zaudēja jau mača pirmo septiņu minūšu laikā. Otrajā trešdaļā Ilze Bičevska Latvijas deficītu samazināja līdz 1:2, tomēr nākamos divus vārtus atkal iemeta pretinieces. Trešajā trešdaļā Iveta Koka arī samazināja Latvijas deficītu līdz 2:4, tomēr neko vairāk Latvija paveikt nespēja un piedzīvoja zaudējumu.
Kopā mača gaitā Ungārijas izlases izpildījumā fiksēti 36 metieni, bet Latvijas – 25.
Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika nosaukta Ieva Pētersone.
Jau ziņots, ka pirmdien turnīra ievadā Latvijas izlase, kurai pirmajos mačos jāiztiek bez galvenā trenera Aleksandra Macijevska, ar 5:2 uzvarēja Kazahstānu. Uzvarētājām trīs vārtus guva Līga Miljone, bet pa reizei precīzas bija Bičevska un Koka.
Tikmēr Ungārija sīvā cīņā ar 2:1 uzvarēja Nīderlandi. Savukārt vēl vienā čempionāta pirmās dienas spēlē Itālija ar 3:2 uzvarēja Ķīnu.
Turpinājumā Latvija ceturtdien spēlēs ar Itāliju, piektdien ar Ķīnu, bet turnīru tā noslēgs svētdien ar Nīderlandi.
Grupas spēcīgākā komanda kvalificēsies nākamā gada pirmās divīzijas A grupas turnīram.
Latvijas izlases galvenais treneris ir Macijevskis, tomēr viņš palicis Latvijā un “Kurbada” komandas sastāvā turpina cīņu Latvijas čempionāta finālsērijā. Viņu prombūtnes laikā pie izlases vadības stūres aizvietos Lolita Andriševska, bet par konsultantu piesaistīts Andrejs Zaķis.
Latvijas sieviešu hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, no 25.marta līdz 2.aprīlim hokeja hallē “Rīga” aizvadīja nedēļu garu treniņnometni, kurā tika pieslīpēta komandas sadarbība. Treniņnometnes laikā tika aizvadīta pārbaudes spēle ar “Rīga 2002” puišu komandu, kurā ar 5:2 tika izcīnīta uzvara.
Pēc gada pārtraukuma Latvijas izlases sastāvā atgriezusies ilggadējā valstsvienības līdere Inses Geca Miljone. Jau pirms diviem gadiem pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē vienā komandā spēlēja divas mātes un divas meitas – Inese Geca-Miljone un Līga Miljone, kā arī Aija Apsīte un Agnese Apsīte. Turklāt šogad izlasē debitē arī jaunākā no Apsītēm – Kristiāna.
Pērn Latvijas sieviešu hokeja izlase zaudēja pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, tomēr zaudēja visās piecās spēlēs un izkrita grupu zemāk. Arī 2013.gadā Latvija, startējot pirmās divīzijas A grupā, kas ir otrs spēcīgākais līmenis pasaulē, piecās spēlēs palika bez punktiem, tomēr nākamajā gadā triumfēja Ventspilī notikušajās pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas sacensībās, iegūstot iespēju atgriezties līmeni augstāk.
Paredzams, ka rudenī Latvijas izlasi sagaidīs vēl viens svarīgs turnīrs – tai būs jāpiedalās Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijā, bet precīzas pretinieces noskaidrosies vien pēc šī gada pasaules čempionātiem.