Latvijas sieviešu hokeja izlase PČ uzveic Ķīnu 0

Latvijas sieviešu hokeja izlase pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīra pirmspēdējās kārtas spēlē piektdien uzveica Ķīnas valstsvienību.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Latvietes šajā mačā bija pārākas ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), izcīnot trešo uzvaru četrās spēlēs.

Uzvaru Latvijas valstsvienībai nodrošināja Annas Kubliņas, Ievas Pētersones un Līgas Miljones gūtie vārti.

Spēles piektajā minūtē Kubliņa izvirzīja vadībā Latvijas izlasi, bet pusotru minūti pirms otrā perioda beigām ķīnietes izlīdzināja mača rezultātu.

Trešajā trešdaļā, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas trīs minūtes, Pētersone vēlreiz izvirzīja vadībā Latvijas izlasi, bet 14 sekundes pirms finālsvilpes atskanēšanas Miljone raidīja ripu tukšos Ķīnas valstsvienības vārtos.

Vēl vienā šodienas spēlē Kazahstāna ar 6:3 (1:1, 1:1, 4:1) pārspēja Nīderlandi, bet vakarā mājinieces itālietes spēkosies ar Ungāriju. Uzvaras gadījumā ungārietes nodrošinās pirmo vietu grupā un ceļazīmi uz pirmās divīzijas A grupas turnīru.

Pa deviņiem punktiem turnīra tabulā ir četras spēles aizvadījušajai Latvijai un Ungārijai, kam viena spēle rezervē. Pie sešiem punktiem tikusi Kazahstāna, četri punkti ir Itālijai, par punktu mazāk Ķīnai, bet divus punktus izcīnījusi Nīderlande.

Turnīru Latvija komanda sāka pirmdien, ar 5:2 uzvarot Kazahstānu, kam sekoja zaudējums ar 2:5 pret Ungāriju. Savukārt ceturtdien Latvijas izlase mača beigās izrāva uzvaru 4:3 pret mājinieci Itāliju.

Pēdējos divus vārtus ceturtdienas mačā iemeta Līga Miljone, kura trīs reizes pārspēja arī Kazahstānas izlasi, tāpēc ar sešiem precīziem metieniem viņa ir turnīra rezultatīvākā spēlētāja.

Savukārt Ķīna turnīru sāka ar diviem zaudējumiem – 2:3 pret Itāliju un 1:2 pret Kazahstānu, bet ceturtdien ar 3:1 uzvarēja Nīderlandi.

Latvijas izlase, kura turnīrā startē bez sava galvenā trenera Aleksandra Macijevska, kurš Ogres “Kurbada” rindās ir aizņemts Latvijas hokeja virslīgas finālā pret “Liepāju”, turnīra tabulā ieņem otro vietu.

Grupas spēcīgākā komanda kvalificēsies nākamā gada pirmās divīzijas A grupas turnīram.

Sacensību noslēgumā Latvijas izlase svētdien tiksies ar Nīderlandi.

Latvijas izlases galvenais treneris ir Macijevskis, tomēr viņš palicis Latvijā un “Kurbada” komandas sastāvā turpina cīņu Latvijas čempionāta finālsērijā, kur sestdien būs nepieciešama septītā spēle, tāpēc uz Itāliju viņš nedosies. Macijevski prombūtnes laikā pie izlases vadības stūres aizvieto Lolita Andriševska, bet par konsultantu piesaistīts Andrejs Zaķis.

Latvijas sieviešu hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, no 25.marta līdz 2.aprīlim hokeja hallē “Rīga” aizvadīja nedēļu garu treniņnometni, kurā tika pieslīpēta komandas sadarbība. Treniņnometnes laikā tika aizvadīta pārbaudes spēle ar “Rīga 2002” puišu komandu, kurā ar 5:2 tika izcīnīta uzvara.

Jau ziņots, ka pēc gada pārtraukuma Latvijas izlases sastāvā atgriezusies ilggadējā valstsvienības līdere Inese Geca-Miljone. Jau pirms diviem gadiem pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē vienā komandā spēlēja divas mātes un divas meitas – Inese Geca-Miljone un Līga Miljone, kā arī Aija Apsīte un Agnese Apsīte. Turklāt šogad izlasē debitē arī jaunākā no Apsītēm – Kristiāna.

Pērn Latvijas sieviešu hokeja izlase zaudēja pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā – zaudēja visās piecās spēlēs un izkrita grupu zemāk. Arī 2013.gadā Latvija, startējot pirmās divīzijas A grupā, kas ir otrs spēcīgākais līmenis pasaulē, piecās spēlēs palika bez punktiem, tomēr nākamajā gadā triumfēja Ventspilī notikušajās pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas sacensībās, iegūstot iespēju atgriezties līmeni augstāk.

Paredzams, ka rudenī Latvijas izlasi sagaidīs vēl viens svarīgs turnīrs – tai būs jāpiedalās Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijā, bet precīzas pretinieces noskaidrosies vien pēc šī gada pasaules čempionātiem.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrā:

vārtsardzes: Evija Tētiņa, Kristiāna Apsīte;

aizsardzes: Anna Kubliņa, Sarma Ozmena, Aija Apsīte, Ilze Kronberga, Sindija Agare, Ilva Ivaškina;

uzbrucējas: Iveta Koka, Ieva Pētersone, Julija Mihejenko, Ilze Bičevska, Līga Miljone, Agnese Apsīte, Anna Katrīna Lagzdiņa, Ivita Krūmiņa, Ilona Ābola, Zane Apse, Katrīna Aņisimova, Inese Geca-Miljone.