iihf.com

Latvijas sieviešu hokeja izlase zaudē vietu pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā 0

Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra ceturtajā mačā piektdien piedzīvoja zaudējumu arī pret Austriju un jau priekšlaicīgi šķīrās no vietas pēc spēka otrajā pasaules sieviešu hokeja grupā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Aizvadītajā cīņā Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 2:5 (0:3, 2:0, 0:2), ciešot ceturto zaudējumu sacensībās.

Pirmās trešdaļas beigu daļā Latvijas izlase divu ar pusi minūšu laikā ielaida trīs vārtus, nokļūstot soļa attālumā no pirmās divīzijas A grupas atstāšanas, jo šajā mačā Latvijas izlasei obligāti bija jāizcīna vismaz divi punkti. Otrajā trešdaļā latvietes gan spēja atjaunot intrigu, jo 15.minūtē Ilze Bičevska (mazākumā) un 18.minūtē Sarma Ozmena divus vārtus atguva.

Arī trešajā trešdaļā vārti tika gūti pašās beigās, divreiz izceļoties Austrijas izlasei, kas panāca 5:2 savā labā un nodrošināja uzvaru.

Kā ziņots, pirmajā spēlē svētdien Latvija ar rezultātu 0:5 zaudēja Japānai, pēc tam otrdien ar 4:7 piekāpās sacensību saimniecei Norvēģijai, bet vēl pēc dienas ar 2:4 piekāpās arī Slovākijai.

Grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar septiņiem punktiem attiecīgi trīs un četros mačos ieņem Japāna un Austrija, Slovākijas kontā seši punkti trīs mačos, pa pieciem punktiem trīs cīņās ir Norvēģijai un Dānijai, bet Latvija kā vienīgā pie punktiem nav tikusi.

Pēdējā spēlē Latvija sestdien sacentīsies ar Dāniju, taču šī mača iznākums latvietēm neko vairs neizšķirs.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas spēcīgākā turnīra komanda iekļūs augstākajā divīzijā, bet vājākā no sešām vienībām pēc gada spēlēs pirmās divīzijas B grupā.