Latvijas sieviešu hokeja izlasei otrais smagais zaudējums pēc kārtas 0

Latvijas sieviešu hokeja izlase piektdien piedzīvoja otro smago zaudējumu pēc kārtas Ventspilī notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā. Aizvadītajā mačā Latvijas hokejistes ar rezultātu 0:6 (0:1, 0:2, 0:3) kapitulēja Austrijai.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Spēles rezultātu austrietes atklāja pirmās trešdaļas vidū, bet otrajā trešdaļā viņas guva vēl divus vārtus. Trešās trešdaļas sākumā Austrija īsā laikā precīzi meta vēl divas reizes, bet sestos vārtus guva 51.minūtē. Uzvarētājām pa diviem vārtiem guva Janīne Vēbere un Denīze Albmane.

Pārējās ceturtās kārtas spēlēs piektdien Čehija ar 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) uzvarēja Kazahstānu, bet Norvēģija ar 4:2 (2:2, 0:0, 2:0) pārspēja Japānu.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē svētdien Latvijas izlase pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Kazahstānu, bet dienu vēlāk ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pieveica Japānas izlasi. Savukārt trešajā mačā trešdien latvietes ar 0:5 (0:1, 0:1, 0:3) zaudēja Čehijai.

Līdz ar to pēc četrām kārtām pirmo vietu ar deviņiem punktiem ieņem Čehija, astoņi punkti ir Norvēģijas kontā, bet pa sešiem punktiem ir Japānai un Austrijai. Latvijas izlase ar pieciem punktiem atkritusi uz piekto pozīciju, bet Kazahstānas izlase ar diviem punktiem ieņem pēdējo, sesto, vietu.

Turnīra noslēgumā Latvijai sestdien jātiekas ar Norvēģiju. Uzvaras gadījumā Latvijas izlase saglabās izredzes uz kvalificēšanos pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīram.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā:

vārtsardzes – Lolita Andriševska (“Langenthal”, Šveice), Evija Tētiņa (“Laima”);

aizsardzes – Olita Liepiņa, Aija Apsīte, Ilze Kronberga (visas – “Laima”), Eva Dinsberga (“Zemgale”), Žanete Vasiļevska (“Sāga”), Laura Aldiņa (“Vita Hasten”, Zviedrija), Sarma Pone (“Mileniyum Paten”, ASV);

uzbrucējas – Laila Dekmeijere-Trigubova, Ieva Pētersone (abas – “Panteras”, Baltkrievija), Sindija Agare, Karīna Saidova, Lelde Hartmane, Baiba Kurme, Ivita Krūmiņa, Zane Apse, Inese Geca-Miljone, Sintija Greiere (visas – “Laima”), Māra Trēziņa (“Sāga”), Ilze Bičevska (“Herning”, Dānija), Iveta Koka (“Langenthal”).