Kultūra
Mūzika

Latvijas simtgade 11 koncertos skanēs ērģeļu balsīs0

Publicitātes foto

Latvijas valsts simtgadē Latvijas ērģelnieki aicina klausītājus uz 11 koncertiem Rīgā un Latvijas novados – no 4. maija līdz oktobrim ar VKKF atbalstu norisināsies Latvijas Valsts simtgadei veltīts koncertcikls “Latvijas simtgade ērģeļu balsīs”, informē ērģelnieks Aigars Reinis.

Cikla mērķis ir parādīt būtisku Latvijas mūzikas kultūras sastāvdaļu un lepnumu – ērģeles, ērģelniekus, ērģeļmūziku. Koncertrepertuārs aptvers gan latviešu ērģeļmūzikas vēstures skanīgākās lappuses, gan arī iepazīstinās ar nesen tapušiem jaundarbiem un pirmatskaņojumiem, piedāvājot vairāk nekā 50 latviešu komponistu skaņdarbi ērģelēm.

Cikla 11 koncertos muzicēs deviņi spilgti un radoši ērģelnieki, dažādu paaudžu pārstāvji – mūsu vadošie ērģelnieki, to vidū Ligita Sneibe, Aivars Kalējs, Latvijas Mūzikas akadēmijas ilggadīgie mācībspēki Vita Kalnciema, Larisa Bulava, viņu un Tālivalža Dekšņa izaudzinātā paaudze – Kristīne Adamaite, Ilze Reine, Aigars Reinis, Inese Paiča, Liene Andreta Kalnciema.

Skanēs arī kamermūzikas programmas, kur līdz ar ērģeļu balsīm būs dzirdams Latvijas Nacionālās operas solistes Ingas Šļubovskas, soprānu Lauras Purenas un Ievas Ezerietes, čellista Ērika Kiršfelda un trompetista Jāņa Porieša sniegums.

Koncerti Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā tiks translēti uz ekrāniem, lai klausītāji varētu ielūkoties ērģelnieka priekšnesumu noslēpumos.

“Īpaši krāšņs iecerēts noslēguma koncerts – vienas programmas ietvaros varēs dzirdēt pat sešu Latvijas ērģelnieku sniegumu, to skaitā arī ērģeļu duetu,” teic Aigars Reinis.

Pirmais koncerts, “Latvijas ainavas”, skanēs 4. maijā plkst. 13 Aizputes Sv. Jāņa ev. lut. baznīcā, nākamais, “Tautas dvēsele”, – 12. maijā plkst. 18. Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Ieeja koncertos par ziedojumiem.

LA.lv