Kultūra
Mūzika

Latvijas simtgade 11 koncertos skanēs ērģeļu balsīs0

Publicitātes foto

Latvijas valsts simtgadē Latvijas ērģelnieki aicina klausītājus uz 11 koncertiem Rīgā un Latvijas novados – no 4. maija līdz oktobrim ar VKKF atbalstu norisināsies Latvijas Valsts simtgadei veltīts koncertcikls “Latvijas simtgade ērģeļu balsīs”, informē ērģelnieks Aigars Reinis.

Cikla mērķis ir parādīt būtisku Latvijas mūzikas kultūras sastāvdaļu un lepnumu – ērģeles, ērģelniekus, ērģeļmūziku. Koncertrepertuārs aptvers gan latviešu ērģeļmūzikas vēstures skanīgākās lappuses, gan arī iepazīstinās ar nesen tapušiem jaundarbiem un pirmatskaņojumiem, piedāvājot vairāk nekā 50 latviešu komponistu skaņdarbi ērģelēm.

Cikla 11 koncertos muzicēs deviņi spilgti un radoši ērģelnieki, dažādu paaudžu pārstāvji – mūsu vadošie ērģelnieki, to vidū Ligita Sneibe, Aivars Kalējs, Latvijas Mūzikas akadēmijas ilggadīgie mācībspēki Vita Kalnciema, Larisa Bulava, viņu un Tālivalža Dekšņa izaudzinātā paaudze – Kristīne Adamaite, Ilze Reine, Aigars Reinis, Inese Paiča, Liene Andreta Kalnciema.

Skanēs arī kamermūzikas programmas, kur līdz ar ērģeļu balsīm būs dzirdams Latvijas Nacionālās operas solistes Ingas Šļubovskas, soprānu Lauras Purenas un Ievas Ezerietes, čellista Ērika Kiršfelda un trompetista Jāņa Porieša sniegums.

Koncerti Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā tiks translēti uz ekrāniem, lai klausītāji varētu ielūkoties ērģelnieka priekšnesumu noslēpumos.

“Īpaši krāšņs iecerēts noslēguma koncerts – vienas programmas ietvaros varēs dzirdēt pat sešu Latvijas ērģelnieku sniegumu, to skaitā arī ērģeļu duetu,” teic Aigars Reinis.

Pirmais koncerts, “Latvijas ainavas”, skanēs 4. maijā plkst. 13 Aizputes Sv. Jāņa ev. lut. baznīcā, nākamais, “Tautas dvēsele”, – 12. maijā plkst. 18. Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Ieeja koncertos par ziedojumiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Atklāšanas fanfaras”: koncertzāles “Latvija” atklāšanas koncertus translēs LTV
4 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Baltu rotas” svinēs jubileju ar “Latvian Voices” koncertu un zobencīņu paraugdemonstrējumiem
5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” atklās franču džeza karaliene Mina Agosi
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
36 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
20 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
VIDEO. Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
2 stundas