×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Kā godam sagaidīt valsts simtgadi? (9)

Vanags

Andris Vanags, "Sakret"

Andris Vanags, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis: “Latvijas simtgades svinībām jākļūst par starptautisku un nozīmīgu notikumu pasaules mērogā. Ja svinēsim svētkus tikai savas ģimenes lokā, tad negūsim vēlamo rezultātu, lai, piemēram, palielinātu eksportu un atnestu vairāk naudas uz Latviju. Manuprāt, būtiski izveidot tādu zīmolu jeb atpazīšanas simbolu, ko simtgades kontekstā varētu izmantot ikviens, piemēram, iedzīvotāji, parakstot e-pastus, uzņēmēji, integrējot iepakojumos, kā arī politiķi un amatpersonas, dodoties ārvalstu vizītēs. Mums ir jānes savs vārds starptautiski, lai ikviens zinātu, ka esam no šīs brīnišķīgās valsts, kura svin apaļo dzimšanas dienu. Ikdienā, strādājot ar dažādu valstu uzņēmējiem, zinu, ka Latviju nereti uztver kā vienu no Baltijas valstīm. Jāatceras, ka arī Lietuvai un Igaunijai 2018. gadā būs simt gadu svinības, tāpēc būtiski, lai visas trīs valstis kopā spētu sevi pozicionēt pasaulē kā reģionu, kas ir draudzīgs dzīvošanai un biznesam. Izveidojot gudru stratēģiju, kā arī visiem pieņemamu un patīkamu zīmolu, iespējams panākt ļoti daudz.”

 

bude_2Undīne Būde, SIA “Eco Baltia grupa” padomes locekle: “Pirmkārt, jāvienojas, ka mēs kārtīgi investējam nākotnē, projektos, kas dos izaugsmes perspektīvu nākamos simt gadus. Tātad nauda ir jāiegulda izglītībā. Ļoti svarīga ir arī nacionālā uzņēmējdarbība, valsts atbalsts vietējam kapitālam. Ir vajadzīga valsts izpratne, ka vietējais kapitāls ir vissvarīgākais tāpēc, ka nopelnītā nauda paliek Latvijā. Ir jāizveido tāda uzņēmējdarbības vide, lai Latvijā atgrieztos aizbraukušie uzņēmēji unlai tie, kas citā valstī strādā algotu darbu, dzimtenē sāktu uzņēmējdarbību. Ir jārīkojas, lai mēs citās valstīs nepazaudētu savu diasporu. Ir arī jāsaprot, ka izglītībā jāstrādā vislabākajiem un visgudrākajiem cilvēkiem un viņiem jābūt vislabāk atalgotajiem darbiniekiem. Ja sapratīsim, kur rodas pievienotā vērtība, tad izglītībai naudas pietiks.”

 

 

 

melbardis_2Viktors Melbārdis, SIA “Baltic Manufacturing Group” direktors: “Sagaidīsim Latvijas simtgadi ar paceltu galvu un mīlestību sirdī! Tāpēc mums katram pašam sev ir jāuzdod jautājums: ko mēs katrs darīsim un dāvāsim savai valstī 100 gadu svētkos? Daudz ko var manīt ar savu attieksmi un darbu. Es vēlētos, lai līdz Latvijas simtgadei cilvēki, ejot viens otram garām, pateiktu “Labdien!”, nevis nokārtu galvu, kad pretimnācējs tuvojas. Es vēlos, lai Latvijas iedzīvotāji paši uzņemtos lielāku atbildību par savu un valsts labklājību. Es vēlētos, lai Latvijā daudz vairāk strādātu roku rokā, radot sinerģiju, jo divi cilvēki kopā var padarīt vairāk nekā divi – atsevišķi. Bet, lai tas notiktu, cilvēkiem ir daudz vairāk cits citam jāuzticas un pašiem ir jātur godprātība visaugstākā līmenī. Un, protams, es ļoti vēlos, lai katrs likumdevējs, likumsargs un valsts ierēdnis arī strādātu valsts interesēs.”

 

 

 

adamsons_2Ivars Ādamsons, Smiltenes pagasta zemnieku saimniecības “Rožkalni” saimnieks: “Vissvarīgākais ir ievēlēt tādu jauno Saeimu, kas atbilstu Latvijas tautas interesēm. Ir vajadzīgi daudz atbildīgāki deputāti, tādi, kas vairāk domātu par tiem cilvēkiem, kas pametuši Latviju, nevis par bēgļiem no citām valstīm. Uzņēmējdarbībā svarīga ir skaidrība par nodokļiem vairākus gadus uz priekšu. Jārada nosacījumi, lai automašīnas būtu izdevīgāk reģistrēt Latvijā, nevis Lietuvā vai Igaunijā un arī lai uzņēmēji savus uzņēmumus reģistrētu Latvijā, nevis kaimiņvalstīs. Lauksaimniekiem krāsotās dīzeļdegvielas ieviešana būs izdevīga valstij, bet neizdevīga ražotājam. Gribētu, lai notiktu dialogs starp valsti un sabiedrību. Un jāatceras – viss sākas ar izglītību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Bet nav jau vairāk VALSTS. Vis ir izpostīts un iznīcināts. Cilvēki aizdzīti svešumā,Lats likvidēts,valdībā sēž paklausīgs Briseles ākstu bars (un pašā Briselē arī ),zeme pārdota ārzemniekiem ,ēkas tā pat. Pašiem vairs nekas nepieder. Kur tad ir tā valsts ? Vairs tik uz kartes,un vis Tad ko svinēt ???????

 2. Vai tad mums vēl ir sava valsts, kur visu nosakām mēs paši??:DDD

 3. lai nav vietām pareiza latviešu valoda, bet DOMA PAREIZA!!! PALDIES protestam!!!

 4. … Tiesam, svinesim ne jau 100 gadus, bet ka vairak ka 10 000 gadu ilgas atgriesanas svetkus – tur kur mes atradamies pedeja Leduslaikmeta siltaja intervala perioda …

  … Modernas Cilvecas robezas attistibas periods, jau ir pastiepts garaks uz 500 000 gadiem … un nak no Austrumiem, no Pacifikas 70 000 un 35 000 gadiem iecen … ari pedeja monolitu perioda sekas ir atklatas Latvija … tatad, musu valoda ir vecaka Eiropa un musu senci ir devusies izplatit civilizaciju uz visam pasaules malam pec katras kataklizmas … pasargajoties no iznicibas Centralazijas kalnajos un lenam migrejot atpakal uz savu Dzimteni …

  … Te neiet runa par kadu 100 gadu periodu, bet 1000 x vairak … !

  … Te neiet runa par latviesu tautas saliedetibas iesakumu no 13th g.s., vai tas modernas izpausmes formam …. bet gan tas izcelsmi un patstavibu caur visam dabas dotam un cilveku rastam ‘ellem’, kuram cauri gajusi tas berni … !

 5. Šie kautkādi simts gadi, Eiropas centrā, Pilnīgi neko neizsaka, neizteiks! Rusian karoče! Kautkādai daļai ne netālu, eiropas cilvēkiem, kuri nejauši varbūt pamanīs, ka kautkur tur, kautko Kladzina! Viņiem radīs nesaprašanu, izbrīnu! Kas tie ir simts gadi? Un kapēc Latvijai tagad tas skaļi jākladzina? Jūs, tur tas bariņš pie sevis iedomājieties kautko un svinieties, trinieties. No tā Ne santīma, ne grama labāk iedzīvotājiem, Latviešu tautai nepaliks! Tas tiešā veidā tikai Apkaunos Mūs Latviešus eiropā! Rusian! Nu pilnīgs stulbums! Tas bija kautkāds dažu gadu, vēstures posms. Un viss. Pagājušā Gadsimta sākumā. Gāda jēga tiem pēdejiem 100 gadiem, ka lielāko daļ mēs bijām Krieviem/Komunsitiem Okupēti! Ar ko te lepoties! Kā ir izjāta mūsu tauta! Cik maz mēs esam vispār palikuši. Un arābu okupanti veļas uz mūsu pusi, esam spiesti visam piekrist! Un būsim spiesti visādus ielaist mūsu zemē, kura Mums tik grūti ir nākusi! Bet nejau 100 gadi! Pilnīgs Blefs un Provokācija! Kas tie tādi 100 gadi? Un priekš kam? Un kas Mēs bijām pirms tam??? Kam tad Rīga bija, kurai nesen bija 800! Gadu??? Doma baznīcai, Latviešu Luterāņu baznīcai laikam ir ap 1200 gadiem! Kas tad bija? Tad nebija Eiropa, Mēs nebijām tad Eiropas zeme? Mēs kopš cilvēces sākuma, Mēs nebijām, vai jau gadu simteņiem nēesam Eiropas tauta? Ziemeļ eiropas tauta! Mums nav nekāds sakars ar žīdiem un turkiem! Velns viņus parauj! Kapēc tagad Eiropai jākladzina, pēkšņi jābāž acīs, lai klausās, ka tur kaut kādai Rosijas maliņai ir pienākuši 100 gadi. Man šis paziņojums riebjas! Kas tad Mēs bijām pirms tam??? 300-500-1300 gadus atpakaļ! Mēs vispār nebijām? Sabrauca visādi no apkārtējām malām un mūs uztaisīja? Mēs esam bijuši gadu simtiem, civilizēta tauta! Nevis 100 gadus atpakaļ no krūmiem, alām izlīdām, vai no priedes nokāpām! Nēesmu vēsturnieks! Bet mani, kā Latvieti apvaino šādi, tikai 100 gadi! Pirms tam mēs bijām atkritumi! Drupatas Vāciešiem, Zviedriem. Un neuzskatu, ka šie simts gadi ir Jākladzina! Tas Mums ir Apkaunojoši! Mēs esam kāju slauķis visiem! Un vēlreiz, Jums gribu prasīt! Un kas tad Mēs bijām 800 gadus atpakaļ, kad Rīga sāka celts? Doma laukuma, Luterāņu baznīca? Livonijas ordenis, Līvi, Kurzeme – vai tā nav īstās Latviešu saknes? Un tas jau noteikti bija entos simtus gadus atpakaļ! Ar ko būtu Jālepojas, ar ko Būtu jāiepazīstina Civilizētā Eiropa, Skandināvija blakus! Kautkādi 100 gadi, Latvijai! Tik vien! Un tad bija slpaja, neaptēsta vieta! Neaptēsta ir Neizdarība, izraujosties no Kumunistu režīma! Kuram sekas mēs tagad varam izjust līdz nierēm, aknām! Līdz vemšanai! Ka Latviešu bērni nepiedzima Mums, pēdejos 20 gados un nepiedzims vairs! Ka Latviešiem ir jāpamet sava zemīte, mājas, tuvās pilsētas un jāmūk glābties uz Sakārtotu eiropu! Kuru nav skāris Komunisma režīms!

  • Vispirma gribu korigjeet apgalvojumu, ka latvieshi tika dziiti prom no savas zemes. Bija jaapatur lauku Majas, jaamaak saimniekot un bija jaamaak iztikt ar mazaak naudas, tad vareetu palikt savaa dzitenee, kaa griekji to dariija kriizes laikaa. Un peec manaam domaam latvieshu valodas iesaakums mekleejams ap 6. g.s. peec Kristus, kad balti atstuuma somugrus liidz pat Daugavai un radaas latv. valoda, kas kaa saka esot patiesiibaa somu valoda lietuviesha mutee! (peedeejo teikumu zinaatnieki saka taa drusku pa jokam).

 6. Pirmkārt ar pareizu latviešu valodu!
  Latvijā latvieši atzīmēs savas valsts SIMTO jubileju, simtgadi- latvijci, ja vispār atcerēsies!

 7. Nav nekadas simtgades ir 50gade , ta 50gade kas nav nolaupīta!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+