Kultūra
Mūzika

Latvijas simtgades koncertā sastapsies Ieva Akuratere, Lorija Vuda un Armands Birkens0


Koncertā līdz ar Loriju Vudu un Armandu Birkenu uz skatuves būs arī Ieva Akuratere.
Koncertā līdz ar Loriju Vudu un Armandu Birkenu uz skatuves būs arī Ieva Akuratere.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Svinīgā Latvijas simtās dzimšanas dienas koncertā “Manai tautai” apvienosies dziedātāji Armands Birkens, Lorija Vuda (abi pazīstami kā leģendārās apvienības “Čikāgas piecīši” dalībnieki) un Ieva Akuratere, vēsta rīkotāju pārstāve Maira Miķelsone.

Koncerti skanēs 14. novembrī Rīgas Sv. Jaunās Ģertrūdes baznīcā un 20. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā, un tajos uz skatuves satiksies mākslinieki, kuri ar savu daiļradi stiprinājuši latviešu pašapziņu un, no jauna iededzot dvēselisko uguni, apvienoja visu latviešu tautu.

Koncerta nosaukums radies no Ievas Akurateres izpildītās neoficiālās Dziesmotās atmodas himnas “Manai tautai” (autori – Andris un Lolita Ritmaņi), kura pirmoreiz skanēja tieši pirms trīsdesmit gadiem – 1988. gadā – festivālā “Liepājas dzintars” un pēc tam tautas manifestācijā Mežaparkā.

“Es zināju, ka mēs vēlreiz satiksimies, un tagad zinu, kad tas būs un kur! Man ir patiess prieks, ka varēšu atkal koncertēt kopā ar burvīgajām dziedonēm Ievu un Loriju! Koncertos skanēs dziesmas, kuras mums ir mīļas un īpašas. Šajā dziesmotajā Latvijas simtgadē mēs daudzajām balsīm pievienosim mūsu balsis, mūsu dziesmas vienotā mīlestībā par Latviju, piedaloties mūsu valsts godināšanā,” gatavojoties koncertiem Latvijā, pauž Armands Birkens.

Abos koncertos skanēs klausītāju iemīļotās dziesmas “Manai tautai”, “Lūgšana”, “Pazudušais dēls”, “Mūsu mīlestība”, “Rīta stundai ir sievietes vārds” un daudzas citas.

LA.lv