Kultūra
Mūzika

Latvijas simtgades svinības ieskandinās ar multimediālu izrādi “Gaismas raksti” 16

Publicitātes attēls

Latvijas valsts simtās jubilejas gadu atklās ar multimediālu izrādi “Gaismas raksti”, kas būs laikmetīgs stāsts par mūsu valsti, kuru mūzikā, dejā un gaismu spēlēs izstāstīs Latvijas Radio koris, Jānis Šipkēvics, Miķelis Putniņš, Asnate Rancāne, Guntars Prānis, Ieva Nīmane, Anda Eglīte, kā arī aktieri un dejotāji, informē “Latvijas Koncerti”.

“Pirmie impulsi par izrādi radās jau 2015. gadā, kad satikāmies ar Mārtiņu Viļumu un Jāni Šipkēvicu. Viss sākās ar apceri – kas ir mūsu valsts, ko mums tā nozīmē. Ir svarīgi apstāties un ļauties šādai apcerei, jo tā noved pie izmaiņām mūsu attieksmē. Latvija mums pūrā ir devusi kultūras mantojumu no iepriekšējām paaudzēm, ko mēs iepūšam nākotnē. Izrādē ir divas līnijas – dainu teksti, kas ir kāpšana Garajā pupā, un Ilmāra Šlāpina teksti par to, kādi esam šeit un tagad,” stāsta inovatīvā projekta autors Kaspars Putniņš

Izrādes scenogrāfs Voldemārs Johansons Latvijas Nacionālās biblotēkas pirmo stāvu paredzējis noformēt ar kinētiski pārvietojamiem objektiem dažādos telpas punktos. Audiovizuālā instalācija radīs meditatīvu atmosfēru. Vides veidošanā tiks izmantoti arī gaismas stari, attēlu projekcijas un aktieru kustība.

Režisors Viesturs Meikšāns saka, ka izrāde būs ļoti krāšņa un vizuāli iespaidīga. “Mēs apdzīvosim bibliotēkas ātriju un pārējos stāvus – līdz pat sestajam balkonam. Iestudējums ir par nākotnes sabiedrību, kas ir multikulturāla un atvērta, un par savas identitātes meklēšanu. Skatītāji izrādes laikā varēs brīvi izvēlēties individuālu skata punktu – pārvietoties telpā, neizmantojot sēdvietas.”

Projekta idejas autors un izrādes muzikālais vadītājs – diriģents Kaspars Putniņš, organizatori – VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju.

Multimediālās izrādes “Gaismas raksti” režisors – Viesturs Meikšāns, scenogrāfs – Voldemārs Johansons, tekstu autors – Ilmārs Šlāpins, mūziku izrādei komponējuši Jānis Šipkēvics un Mārtiņš Viļums. Izrāde notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 18., 19., 20. un 21. janvārī.

LA.lv